Що таке конвекція в духовці газової плити

Звичайно ж, кожен користувач, який нещодавно придбав цей пристрій, зацікавлений у кожній характеристиці. Тому ми розберемо в статті одну з них.

Що таке конвекція в газовій плиті

Поняття позначає особливий метод нагрівання проміжку, за рахунок якого відбувається досить швидке приготування різних страв. Щоб духова шафа продуктивно і якісно виконував свої призначені дії, прилад додатково оснащені вентилятором. З його присутністю продукти виготовлення прогріваються рівномірним чином, що дозволяє за один раз довести до готовності вироби. Що стосується самого принципу роботи агрегату, так це постійна подача тепла з усіх сторін.

ВАЖЛИВО!

Бажано витримувати перед початком готування 5 хвилин після включення такої функції, щоб приміщення всередині повністю заповнився теплої повітряної масою.

Основне призначення функції

Найчастіше господині користуються для того, щоб забезпечити хрустку скоринку. Крім цього, при виділенні великої кількості соку з виробу, конструкція відмінно справляється з його висушуванням. Тому можна не турбуватися, що інгредієнти не пропечуться. Навіть габаритна випічка або птах/риба зможуть досить швидко дійти до стану готовності. Використовується при температурних параметрах близько 170'.

Як позначається функція конвекції на панелі управління

Безліч продавців-виробників зображують у вигляді символу вентилятора — охолодження камери повітрям високої температури. Це виглядає як квітка з чотирма листками, який знаходиться в кружечку. Знизу може бути зображено подобу лінії Тена.

УВАГА!

Рекомендується, при використанні даного способу, ставити нагрівання під певний проміжок градуси — приблизно менше на 20-40 від стандартного режиму.

Види конвекції в духовці

Розрізняють два різновиди техніки, хоча вони і взаємозалежні один з одним. Розглянемо кожну з них окремо:

  1. Вільна. Завдяки їй, газ переміщується невимушеним чином, викликане згодом такій ситуації — різні температурні рівні і неоднорідна щільність в просторі. Вона є абсолютно кожної моделі. Результат готування буде завжди максимально смачний. Однак, через вільної циркуляції, розігрівання відбувається повільно.
  2. Вимушена. На відміну від попередньої, ця прогріває площа моментально з допомогою вбудованого вентилятора. Але така конвекція є не у всіх марок, а ті, у яких є висока вартість. Крім цього, є можливість готувати безліч страв одночасно з допомогою застосування декількох листів. Нижня і верхня частини рівномірно пропікаються.

Як користуватися конвекцією в духовці газової плити

Так як корисність механізму доведена, отже її можна спокійно використовувати. Тим більше що в плитах, готування яких заснована на газі, гарантована безпека застосування конвекції. Такі прилад оснащені спеціальним обладнанням, що захищають від можливих неполадок. Якщо ви захотіли приготувати собі на обід або вечерю незвичайне меню, функція з легкістю впорається. Всього лише необхідно з'єднати на деко потрібно продукти і поставити форму духова шафа. Натиснути на конку, описану вище в статті, і дочекатися моменту готовності. Після чого витягнути ємність і подавати на стіл. При цьому попередньо можна не додавати різні масла. Виріб і так вийде здоровим і дієтичним, то і є без жирів. Коли працює цей пристрій, шкідливі речовини знищуються, а залишаються тільки потрібні і корисні. Крім цього, смак не втрачає насиченості так само, як і аромат в процесі готування.