Чому гудуть колонки

Частенько буває так, що тільки купивши нові колонки або працюючи зі старими і вже перевіреними, ми починаємо помічати, що з ними коїться щось недобре. Звучання погіршився. Самі вони гудуть і з них видаються сторонні звуки. Постараємося розібратися.

Чому зіпсувалася передача звуку?

Перше, на що слід звернути увагу, якщо ви помітили, що звучання колонок погіршився і з них йде сторонній шум, так це на цілісність кабелю. Перевірте його по всій довжині, немає чи ушкоджень на ньому, наприклад:

  • перегинів;
  • розривів в оплітці;
  • немає внутрішніх переломів проводу;
  • не погризли його домашні вихованці;

Якщо кабель знімний, підключіть його до іншого пристрою і перевірте там.

Пошкодження роз'ємів. Рано чи пізно, але при активній експлуатації пристрою його роз'єми зношуються. Це помітно, наприклад, по люфту штекера, а він повинен сидіти щільно. Спробуйте витягнути штекер, потім знову вставити, покрутити в гнізді. З колонок відразу буде чути шум.

ДОВІДКА! Якщо можливостей придбати нові колонки немає, то можна просто закріпити кабель у нормальному стані, в якому він не викликає перешкод.

Дуже довгий кабель . Нерідко звук спотворюється із-за того, що на кабелі є велика кількість перегинів, особливо якщо він дуже довгий, а відстань до комп'ютера не особливо велика. Постарайтеся в подібному випадку зберегти ту укладання кабелю, яка була зроблена на заводі.

Експлуатація несправних роз'ємів. Як правило, в будь-якому системному блоці є два входи для підключення аудіосистем. Один розташований на передній панелі корпусу, а другий на материнській платі. Передній роз'єм дуже швидко приходить в непридатність і починає неякісно працювати, а то і зовсім не визначає пристрій.

Палітурка . Багато власників комп'ютерів люблять переплітати проводу один з одним, щоб вони не стирчали в різні боки. Але це тягне за собою заломи кабелю, а як наслідок і гудіння.

Гудуть колонки, коли підносиш телефон

Динаміки часто шумлять і видають перешкоди, коли мобільний пристрій отримує СМС або раптом він починає дзвонити. Власне, будь-яка техніка, у якій є антена, призводить до виникнення подібних ефектів у динаміках. Але іноді їх можуть викликати принтери і навіть настільні світильники. Спробуйте по одному віддалити потенційні джерела перешкод від комп'ютера і таким чином, зможете виявити винуватця.

Постійне гудіння колонок, коли вони включені, по більшій частині, нормальне явище. Не те щоб так і повинно бути, але це просто пов'язано з схемотехнікою звукової плати і самих колонок. Відбувається це із-за того, що якщо на звукову карту не надходить харчування, то вона починає ловити будь наведення від усього навколишнього. Щоб позбутися цього необхідно заземлити корпус комп'ютера, знизити вхідний опір біля колонок приблизно до 20 кОм.

Як позбутися від шкідливого звуку

Перш ніж позбавлятися від шуму, необхідно з'ясувати причину його виникнення. Цілком можливо це погано екранований підсилювач або кабель. Перевірити це дуже легко, достатньо взяти рукою кабель. Якщо шум посилився, потрібно просто замотати кабель фольгою, а краще придбати екранований.

Якщо причина шуму — підсилювач, тоді доведеться розкривати колонки і екранувати їх. Можливо комп'ютер не заземлений і напругу, яка є на його корпусі проходить крізь корпус аудіосистеми і викликає перешкоди. Якщо комп'ютер заземлити, то шум може зникнути.

ДОВІДКА! Можна перевірити налаштування мікшування у колонок. Знайдіть в «Панелі управління» пункт «Звук». Перейшовши на вкладку «Відтворення» відшукайте індикатор колонок і у властивостях, на вкладці «Рівні» потрібно буде вимкнути лінійний вхід.

Якщо нічого з перерахованого не допомагає, то вихід може бути тільки один — заміна колонок на нові.

І, найголовніше, не слід плутати шум з фоном. Фонять абсолютно будь динаміки. Єдина відмінність в тому, що дорогі колонки починають фонити, коли рівень гучності стоїть практично на максимальній позначці. Бюджетні китайські колонки починають вже фонити, коли гучність не доходить навіть до половини можливого, а часто й ще менше. Таким чином не будемо ототожнювати фон з шумом.