Що таке мікрофон

Мікрофон являє собою акустичний пристрій, який перетворює звукові коливання. На сьогоднішній день їх існує величезна кількість, що дуже сильно ускладнює вибір.

Що таке мікрофон

У більшості випадках при слові мікрофон представляють пристрій, що використовується співаками на сцені. Насправді подібний аксесуар використовується практично у всій техніці. З допомогою нього відбувається перетворення акустичних коливань в електричний сигнал. Мікрофон є першою ланкою в запису звуків.

За якими ознаками класифікуються пристрої

Класифікація мікрофонів заснована на технології обробки звуку:

  1. Конденсаторні. Звук вловлюється за допомогою гнучкої мембрани (плівки), яка спільно з постійною електродом у вигляді пластини утворюють обкладку конденсатора. Звукові коливання сприяють зміні ємності конденсора, в результаті утворюючи електричний сигнал. Після чого він передається реєстратору у вигляді імпульсу.
  2. Динамічні. Міцна конструкція, в основі якої є мембрана з прикріпленою до неї котушкою. Вони перебувають у кордоні утворюється магнітного поля. Принцип роботи полягає в тому, що від звуку на мембрані виникають коливання. Після чого на котушці з'являється напруга, яка згодом передається на реєстратор у вигляді імпульсів.

ДОВІДКА! Конденсаторні пристрої повинні бути підключені до джерела живлення.

Конденсаторні мікрофони зберігають високу точність звуку. Дуже добре реагують на зміну тембру голосу, тим самим зберігаючи його індивідуальність. Часто використовують в студіях звукозапису. Але занадто гучні звукові хвилі впливають на якість запису. Мають невелику масу.

Динамічні пристрої володіють меншою чутливістю і гучністю. Що дозволяє використовувати їх при високих звукових хвилях. Ідеальні для використання на сценах, а також добре підійдуть для будинку. Така апаратура має міцну конструкцію і стійка до несприятливих умов.

Крім технології обробки звуку, мікрофони розрізняють за розміром мембрани:

  1. мелкомембранные;
  2. среднемембранные;
  3. кропномембранные.

ДОВІДКА! На якість запису сильно впливає чутливість. Запис на дуже чутливому мікрофоні загрожує присутністю небажаних сторонніх звуків. Такі пристрої підійдуть для використання в спеціально призначених приміщеннях.

Також існують акустичні пристрої з певною спрямованістю, тобто звук може сприйматися в обмеженому кутовому діапазоні — для введення або виведення. Розрізняють односпрямовані і двонаправлені. Односпрямовані часто використовують на концертах, щоб захистити виступає від сторонніх звуків із залу. Двонаправлені застосовують для спілкування з співрозмовником. Якщо обмеження в кутовому діапазоні відсутня, то такий пристрій є ненаправленим.

Для передачі сигналу використовують кабелі, для з'єднання яких в основному використовують наступні роз'єми:

  1. TRS (mini-jack). З'єднувач для передачі аудіосигналу діаметром 3,5 мм
  2. USB. Універсальний роз'єм для підключення до обчислювальної техніки.
  3. XLR-3. Застосовується в професійній відеоапаратури. Порівняно з попередніми варіантами передає самий якісний звуковий сигнал.

Які існують сучасні мікрофони

Завдяки розвитку техніки, акустичні пристрої тепер можуть зберігати певні дані та налаштування. Сучасна апаратура дозволяють відсіяти зайві шуми, передати і вловити найдрібніші акустичні коливання.

Найдорожчими типами є студійні мікрофони, які використовуються в галузі шоу-бізнесу та кіноіндустрії. Їм властива хороша чутливість, а також здатність вловлювати нестандартні звукові хвилі, при цьому збільшувати гучність тихих. Також в області шоу-бізнесу застосовуються сценічні мікрофони, які за характеристиками трохи поступаються студійним, але є більш дешевими.

Існують вимірювальні мікрофони, які застосовують для уловлювання різних звукових коливань. Такі пристрої є вузькопрофільними, як правило, використовуються у промисловій апаратурі. Самим мініатюрним типом пристрою є міні-мікрофони, які застосовуються для прихованого прослуховування.

Для телефонних апаратів застосовують мікрофони для радиогарнитур. Перевага такого типу полягає в бездротової технології передачі даних. При необхідності уловлювання слабких звукових коливань, використовують мікрофони (капсули) із закритою конструкцією, які застосовуються в навушниках, смартфонах.

ДОВІДКА! Вловити і передати звукові коливання під водою допоможуть гидрофоны. Це пристрої є спеціалізованими акустичними приладами, які встановлюються в сонарах, эхолотах і т. п.

В обстановці з високим рівнем шуму застосовують ларингофоны. Спеціальний тип апаратури, що використовується на виробничих майданчиках, у літаках і т. д. Передача звукових коливань відбувається за допомогою чутливого датчика.

Поради щодо вибору

При виборі мікрофона необхідно визначитися, для яких цілей він використовуватиметься. Для запису звуку за кадром або дубляжу, варто вибирати конденсаторні. Вони є більш чутливими і призначені для використання в приміщеннях без сторонніх звуків на відміну від динамічних, які набагато менше вловлюють сторонні звукові коливання.

Дорогі професійні моделі не варто купувати, при відсутності додаткового обладнання для підключення та обробки. Без належних умов робота апарату не буде відповідати заявленим характеристикам.

Крім мікрофона, необхідно необхідні додаткові аксесуари. Акустичні пристрої слідують вибирати надійних і відомих виробників.