Що робити зі старим смартфоном

Коли купуєш новий смартфон, виникає питання, що ж робити зі старим. Можна просто викинути або продати гаджет, але існує безліч способів подарувати пристрою друге життя. У смартфонів безліч функцій, які можливо використовувати.

Старий смартфон при використанні комп'ютера

Для початку поговоримо про зв'язці телефону з комп'ютером. Самими популярними рішеннями будуть:

 • Бездротовий контролер;
 • Віддалене управління комп'ютером;
 • Мікрофон веб-камера;
 • Другий монітор.

ВАЖЛИВО! Для зв'язку старого телефону з ПК потрібно встановити додаткові програми як на сам телефон, так і на комп'ютер. Але після установки додаткового ПЗ найчастіше ніяких налаштувань не потрібно.

Бездротовий контролер

Для використання смартфона в якості бездротового контролера можна скористатися програмою Remote Unified. Вона дозволить віддалено керувати музикою та відео, перемикати пісні або змінювати рівень гучності. Пристрій перетворюється в своєрідний пульт управління комп'ютером, зразок пульта від телевізора. Більше не доведеться підходити до комп'ютера при перегляді фільму, щоб змінити гучність.

Віддалене управління

Віддалене управління комп'ютером можна вважати розширенням бездротового контролера.

ДОВІДКА! Саме зручне рішення надає компанія Google і її продукт «Віддалений робочий стіл Chrome».

На смартфон необхідно встановити однойменне додаток, а на ПК потрібно просто поставити розширення для браузера Google Chrome. Потім авторизуватися через звичайний акаунт google.

Програма дозволяє повноцінно використовувати ПК через смартфон. Ви отримуєте зображення монітора на екран свого телефону, мишкою керуєте, просто водячи пальцем по екрану, а для клавіатури відкривається додаткове віконце.

Мікрофон, веб-камера

На смартфонах нерідко встановлені хороші камери і мікрофони, що дозволяє використовувати їх як відмінну заміну для мікрофону або веб-камери. Встановивши додаток Wo Mic, ви отримаєте відмінну заміну мікрофона і зможете спілкуватися з друзями, не витрачаючи гроші на новий мікрофон.

Використовуючи старий смартфон як веб-камеру, ви досягнете відмінного зображення, порівнянного з топовими веб-камерами.

ВАЖЛИВО! Смартфон підключається до ПК через Wi-Fi, а для цього пристрої повинні знаходитися в одній мережі і бути підключені до одного роутера.

Екран

Іншим корисним застосуванням старого смартфона стане його перетворення в додатковий екран. Можна вивести на екран телефону віджети або додаткові вікна додатків, звільнивши основний екран від рідко використовуваних вікон.

Інші варіанти використання старого смартфона

Використовувати старий смартфон можливо не тільки у зв'язці з комп'ютером, але і окремо від нього. Апарат знайде своє застосування як вдома, так і в автомобілі, наприклад:

 • GPS-навігатор;
 • Відеореєстратор;
 • IP-камера або радіоняня;
 • Розширення області WI-FI сигналу;
 • Консоль управління для розумного будинку;
 • Сигналізація для вхідних дверей;
 • Ретроконсоль для ігор.

Навігатор

Якщо у вас є машина, то сучасний GPS-навігатор буде дуже зручний для поїздок в незнайомі місця. Для GPS-навігатора доведеться придбати додаткову SIM-карту з доступом в інтернет. Далі просто завантажуєте онлайн-карти або спеціалізовані додаток і використовуєте свій телефон як навігатор. Приємним бонусом буде голосове керування в деяких додатках, яке дозволить будувати маршрут тільки за допомогою голосу.

Відеореєстратор

Смартфон виступить відмінним відеореєстратором. Відмінна камера, яка знімає в гарному якості, порадує власника автомобіля. Для відеореєстратора також існують спеціальні програми.

IP-Камера

Якщо ви переживаєте за безпеку вашої квартири або дитини, старий смартфон можна перетворити в IP-камеру або радіоняню. Ви зможете в будь-який момент переглянути, що відбувається у вашому будинку, перебуваючи в будь-якому місці з доступом в інтернет.

Точка доступу

Для великих квартир особливо актуальне використання смартфона в якості додаткової точки доступу до інтернету. Телефон дозволить розширити зону Wi-Fi-сигналу.

Якщо у частини квартири сигнал слабкий, покладіть смартфон в зоні між цим місцем і роутером. Підключіть телефон до Wi-Fi і включіть на ньому функцію «точка доступу».

Управління розумним будинком

Старий смартфон зручно використовувати в якості консолі управління розумним будинком. Встановивши спеціальний додаток, ви зможете управляти через нього всіма розумними приладами в будинку. У вас буде єдиний пристрій яким зможуть користуватися всі члени сім'ї та гості.

Сигналізація

Цікавим застосуванням буде сигналізація для вхідних дверей. Програма працює, завдяки вбудованому акселерометру в телефоні, і видає гучний сигнал при відкритті дверей. Додаток може також надходити тривожні повідомлення на ваш основний смартфон.

Іграшка

Старий смартфон все ще може бути чудовою іграшкою для дітей і дорослих.

Встановивши на нього емулятор старих консолей, можна влаштовувати вечори, присвячені ретроиграм. Це стане чудовим розвагою для гостей.