Як зробити домашній кінотеатр

Є багато любителів дивитися фільми в кінотеатрах. Великий екран і реалістичне звучання допоможуть повністю зануритися в атмосферу подій. Зробити домашній кінотеатр під силу майже кожній людині. Для цього зовсім не обов'язково мати багато грошей або величезний будинок.

Як зробити домашній кінотеатр

Домашній кінотеатр являє собою сполучний елемент, який об'єднує колонки, телевізор та інші складові в єдине ціле. Про власному кінотеатрі краще задуматися на етапі дизайну квартири. Технічне оснащення вимагає підключення і набагато естетичніше, якщо дроти будуть приховані в стіну або короб. Також приміщення повинно бути відремонтовано спеціальним чином. У кімнаті має бути мінімальна кількість резонуючих поверхонь. Необхідно придбати зручні крісла або диван. Оформлення залежить від смаків і переваг власника.

ВАЖЛИВО! Оптимальна площа під невеликий кінотеатр становить близько 42 кв. м.

Що потрібно

Щоб зробити домашній кінотеатр насамперед необхідно визначитися з його комплектацією. Вибір техніки залежить від розмірів кімнати і відстані між глядачем і екраном. Слід знати, що простір між екраном і людиною має бути в три рази більше діагоналі пристрою. Так, діагональ телевізора, розташованого в трьох метрах від дивана, повинна становити максимум 42 дюйми. Найпростіша система складається з:

  1. пристрої для перегляду фільмів (проектор або телевізор);
  2. екран для проектора;
  3. комп'ютера або ноутбука;
  4. акустичної системи;
  5. джерела сигналу;
  6. світлофільтрів на вікна.

Проектори, порівняно з телевізорами, мають ряд переваг: більшу діагональ екрану, можливість змінювати параметри зображення, відсутність мерехтіння, а також невеликі габарити і невелика вага. Проектор набагато краще передає атмосферу кінозалу і створює ефект «присутності». Більш безпечним для очей є LCD проектор.

ДОВІДКА! Постарайтеся забезпечити стабільне та безперебійне харчування всій системі, щоб захистити її від непередбачуваних стрибків напруги. Можна встановити мережеві фільтри.

Інструкція

Розглянемо процес складання кінотеатру на прикладі з проектором.

Для початку необхідно підготувати проект кімнати і зробити там обробку. Далі закуповуємо відповідне обладнання. Наприклад, LCD проектор з роздільною здатністю 1280х720 пікселів. Розміщуємо його на центральному місці.

Колонки слід розташувати в різних куточках приміщення. Їх зручно прикріплювати прямо до стіни або ставити на полиці. Бажано мати хороший перфоратор, так як без нього свердління буде виснажливим процесом. Далі приберіть дроти від колонок під різні перегородки і плінтуса. Краще мати перехідник з проводами.

Приєднайте адаптер до однієї сторони кабелю, що веде до сабвуфера, а другий до колонки. Центральну колонку краще поставити на поверхні екрана. Зазвичай входять в набір дроту для колонок обмежені певним розміром, якого може бути недостатньо. Тому заздалегідь мерийте необхідну довжину і купуйте їх окремо. Сабвуфер розмістіть збоку. До нього підходять всі дроти через плінтуси. Провід від сабвуфера підключіть до комп'ютера.

Зображення виводиться за допомогою комп'ютера через DVI. Невід'ємною частиною кінотеатру є хороший екран з высокоотражающей поверхнею. Зафіксуйте його на стіні за допомогою спеціального кріплення, яке повинно бути в наборі. Проектор можна розмістити на полиці, так і на стелі. При виборі стелі повинна бути спеціальна штанга.

Потім вішаємо на вікна світлофільтри, що захищають від проникнення сонячних променів. Також їх можна замінити звичайними шторками блек-аут.

УВАГА! Для вибору місця для розташування проектора краще вибрати стіну, де можна домогтися максимальної ширини зображення.

Зробити домашній кінотеатр своїми руками набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд. І якщо раніше наявність кінозалу здавалося недозволеною розкішшю, то зараз це можуть дозволити собі багато людей. Самостійне формування кінозалу допоможе істотно заощадити сімейний бюджет.