Установка домашнього кінотеатру

Любителі кіно обожнюють проводити вечори і вихідні дні всією сім'єю або поодинці за переглядом нових і старих, але дуже улюблених кінокартин. У домашній обстановці можна організувати власний кінотеатр, якість звуку і зображення, в якому буде не гірше, ніж у справжньому кінотеатрі.

Щоб ефект від перегляду фільму був високий, необхідно правильно налаштувати акустику, встановити в квартирі апаратуру і меблі, підібрати відповідну гарнітуру. Якщо ви все зробите правильно, приємні враження та комфортний перегляд вам забезпечені.

Як правильно розставити комплект обладнання

Перед тим як підключити домашній кінотеатр, необхідно вибрати відповідне місце для кожного елемента системи. Ще на етапі покупки апаратури слід подбати про оптимальному розмірі екрану. Екран повинен відповідати площі приміщення, виділеного для розміщення домашнього кінотеатру. Якщо екран маленький, акустика буде слабкою. Монітор встановлюють на рівні очей присутніх у залі людей.

Безпосередньо під екраном розташовують DVD-плеєр, сабвуфер, ресивер. Акустичні колонки мають півсферою і спрямовуються на глядачів, які по відношенню до них (до колонок) повинні знаходитися в центрі.

Інструкція з підключення та встановлення

Встановлене обладнання потрібно підключити через ресивер, який з'єднує всі пристрої в єдину систему. Ресивер перетворює вхідний сигнал, передає його на монітор і акустичні прилади. До складу ресивера входить тюнер, підсилювач і багатоканальні декодери.

Підключення обладнання здійснюється послідовно:

  • Спочатку за допомогою різних кабелів з телевізором з'єднують домашній кінотеатр. Вибір кабелю залежить від типу виходу.
  • Потім підключають мережевий фільтр.
  • Далі приєднують акустичну систему і центральний канал.
  • Додаткові елементи підключають до центрального каналу.
  • На кожен шнур монтують вилку і виводять все до розетки.

Підсилювач

Функція підсилювача полягає в передачі звуку на звичайні колонки в певній якості. В домашньому кінотеатрі зазвичай присутні не менше п'яти пасивних колонок, підключених до одного блоку живлення. Купуючи підсилювач, слід враховувати характеристики акустичної системи. Для малопотужної АС купують підсилювач з великими параметрами, а саму акустику розташовують за схемою, згідно з якою тилові колонки встановлюються на певній відстані.

Важливо! Пасивні колонки повинні розташовуватися від глядачів на однаковій відстані і бути спрямованими на них.

Сателіти з широким діапазоном звучання можуть бути повернені в будь-яку сторону, так як їх звучання однаково ефективно незалежно від напрямку.

Елементи акустики

Від того, як грамотно була підключена акустика, залежить якість звуку, що для комфортного перегляду фільму дуже важливо. Як правило, ми купуємо вже налаштовані колонки, які потрібно лише правильно підключити. Звуковий кабель необхідно попередньо обробити:

  • видалити ізоляцію;
  • зачистити кінці;
  • скрутити дріт в джгут.

Для ефективності контакту використовують конектори-банани для акустики. По закінченні роботи слід переконатися, що всі маніпуляції виконані правильно, кабелі і роз'єми знаходяться на своїх місцях. Для перевірки включають колонки і регулюють вихідний звук повзунком еквалайзера.

Як налаштувати домашній кінотеатр

Виставляти параметри на ресивері зручно за допомогою пульта. Спочатку на фронтальних і тилових колонках налаштовують баси. Якщо приміщення не дозволяє розставити колонки півсферою, центральний елемент акустики встановлюють далі всього від глядачів і для неї виставляють режим із затримкою звуку.

Наступний крок – визначення оптимальної гучності, яка буде використовуватися за замовчуванням, тобто бути основною. Обраний рівень гучності фіксують або тільки на центральній колонці, або на всіх динаміках.

Довідка! Щоб остаточно скоригувати настройки, рекомендується включити знайомий фрагмент фільму, завдяки чому звучання можна зробити максимально природним.

Обладнання для домашнього кінотеатру продається з інструкцією, у якій покроково описано процес встановлення та підключення. У ній сказано, куди під'єднати кабель того чи іншого кольору, позначені виходи і роз'єми. Дотримуючись цих рекомендацій, ви налаштували апаратуру грамотно і швидко.