Настройка сабвуфера в домашньому кінотеатрі

Наявність якісного сабвуфера забезпечує відтворення глибоких і чітких басів. Щоб акустика забезпечувала гарне звучання, набувати варто активну модель пристрою. Незважаючи на те, що пасивний сабвуфер коштує дешевше, якісне відтворення низьких частот він забезпечити не може. Крім грамотного вибору, слід правильно встановити і налаштувати пристрій.

Розміщення і підключення сабвуфера до домашнього кінотеатру

Деякі думають, що встановити акустику, можна абсолютно в будь-якому місці житлового приміщення. Однак це зовсім не так. При неправильному розміщенні існує висока ймовірність втрати якості звучання.

ДОВІДКА! При купівлі сабвуфера слід враховувати розміри приміщення, в якому буде встановлено пристрій!

Щоб акустика була встановлена правильно, потрібно враховувати кілька нюансів:

  1. Багато ставлять саб в кут кімнати, так як вважають, що так можна домогтися практично ідеального звучання. Однак таке розміщення не може забезпечити точне звучання низьких частот, а також якісне сполучення з рештою акустикою.
  2. Якщо виріб оснащено 8 динаміками невеликого розміру, то його слід розмістити на відстані близько одного метра перед одній з колонок. Таке розташування дозволяє створювати ілюзію того, що бас йде прямо з колонок. Даний варіант є ідеальним для домашніх кінотеатрів невеликих розмірів. У такому разі саб необхідно встановлювати як можна ближче до колонок. Після того як пристрій було розміщено, потрібно відрегулювати рівень гучності. Встановити його потрібно в такому положенні, щоб було добре чути, звідки йде звук.
  3. При пошуку найбільш підходящого місця, можна скористатися невеликою хитрістю. Для цього слід включити будь-яку музичну композицію з низькими частотами і переміщати сабвуфер. В залежності від розташування саба, звук буде змінюватися. Це необхідно, щоб отримати ідеальний баланс між всіма діапазонами частот.

Існують проблемні приміщення, в яких акустика звучить глухо. Налаштувати оптимальне звучання в них дуже важко. Можна спробувати походити по приміщенню з сабвуфером і послухати, як він буде звучати. А можна просто поставити виріб ближче до крісла або дивана.

УВАГА! Здійснити налаштування набагато простіше, якщо сабвуфер працює спільно з колонками великого розміру.

Щоб підключити будь-яку модель саба потрібна наявність сигналу і, природно, харчування. За забезпечення харчування відповідає найбільш підходяща розетка.

Для підключення до медиаустройству використовується роз'єм RCA. Тому потрібно відповідний кабель. Один кінець кабелю під'єднується до лінійного виходу на домашньому кінотеатрі, другий — до роз'єму на сабвуфері. Якщо лінійного роз'єми на кінотеатрі немає, то підключення здійснюється за допомогою клем на сабвуфері. Права і ліва клеми зовнішнього пристрої з'єднуються з відповідними клемами саба з допомогою акустичного кабелю.

При підключенні двох аудіопристроїв, необхідно використовувати Y — подібний адаптер RCA. Якщо перехідника немає під рукою, виріб слід підключати до вихідних клем кінотеатру, строго паралельно колонкам.

УВАГА! Для забезпечення надійної роботи пристрою, а також для запобігання можливого виходу його з ладу, рекомендується підключати сабвуфер до мережевого фільтру або джерела безперебійного живлення.

Налаштування одного сабвуфера

Після того як пристрій встановлено і підключено, його потрібно правильно налаштувати. Виконується це наступним чином:

  1. Ручку регулювання частоти необхідно виставити в максимальне положення.
  2. Необхідно перейти в меню зовнішнього аудіопристрої і знайти в ньому установки сабвуфера. Розташовані тут регулятори визначають відтворений акустикою частотний діапазон. Багато моделей пристроїв мають значення від 40 до 200 Гц. Як правило, це вказується в інструкції, що додається.
  3. Коли рекомендовані значення не вказані, то слід орієнтуватися на величину динаміків. Якщо вони невеликі, то оптимальним буде частота 150-200 Гц, середнього розміру — 80-100 Гц, великого — від 60 до 80 Гц.
  4. Також слід правильно виставити фазу пристрою. Це дуже важливо, так як впливає на якість звучання. Ідеальним є, коли низькочастотні динаміки основної акустики і саба працюють синхронно. В іншому випадку хвилі починають гасити один одного, і якість звучання баса буде істотно знижений.

ДОВІДКА! Сучасні моделі пристрою мають автоматичний перемикач і регулювання фази. Це дозволяє сабвуфера самостійно «вносити» коригування для забезпечення максимально якісного звучання.

Особливості установки декількох сабвуферів

Замість одного сабвуфера з великою потужністю, бажано використовувати два менш потужних вироби. Це дозволить отримати найбільш рівномірне звучання, яке заповнить весь об'єм приміщення.

Настроювання кількох сабов, підключених до одного домашнього кінотеатру, має свої нюанси:

  1. Бажано використовувати пристрої одного виробника або з подібними параметрами. Це допоможе уникнути виникнення різних проблем при здійсненні налаштування. Дуже важливо, щоб використовувані вироби мали максимально схожі характеристики. Тільки в такому випадку можна добитися ідеального звучання.
  2. Розміщувати акустику потрібно, дотримуючи всі рекомендації. Встановлювати сабвуфери необхідно в діагонально протилежних кінцях приміщення.
  3. Всі налаштування використовуваних сабов повинні бути ідентичними.

Для отримання максимально якісного баса, слід методично дотримуватися всі необхідні рекомендації. Також варто звернути увагу на те, що два якісних сабвуфера є оптимальним варіантом для домашнього кінотеатру, оскільки забезпечують наповнення звуком всій площі приміщення, а також створюють відмінну динаміку.