Як підключити джойстик до телефону

Сучасні смартфони і планшетні комп'ютери володіють широким функціоналом. Власники пристрій можна підключати до них різноманітні гаджети, одним з яких є ігровий джойстик. При цьому підключення можна виконати без наявності особливих навичок. І про те, як це зробити ми поговоримо в сьогоднішній статті.

Можна підключити джойстик до андроїду

Необхідність підключення геймпада до телефонів або планшетів, які функціонують на базі операційної системи Андроїд, може виникнути з ряду причин. Але основною з них є необхідність грати в такі легенди, як:

 • GTA;
 • Фіфа;
 • NFS і ряд інших ігор.

І до радості геймерів, підключення джойстика до Андроїд — це здійсненна процедура. При цьому підключати до смартфонів або планшетів користувачі зможуть як дротові, так і бездротові пристрої ПК і ряду ігрових приставок.

Складності підключення ігрового джойстика до телефону

Недосвідчені геймери при підключенні ігрових пристроїв до смартфонів можуть зіткнутися з низкою труднощів:

 • відсутність софта;
 • невідповідність роз'ємів;
 • гра призначена для ПК.

Відсутність софту.

Якщо на телефоні або планшетному комп'ютері не встановлено спеціальні програми для підключення джойстиків, то виконати його, на жаль, не вийде. Щоб виправити ситуацію, знадобиться завантажити відповідні утиліти і керуватися інструкцією, яка буде представлена далі.

Різні роз'єми.

У джойстика для ПК або ігрової приставки буде різний роз'єм з телефоном на базі Андроїд. З огляду на сказаного, підключення пристроїв один до одного можна буде виконати виключно після придбання спеціального перехідника.

Гра призначалася для ПК, але була оптимізована для пристроїв на базі Андроїд.

Така складність не рідкість, і в більшості випадків підключити геймпад не вийде. Вся справа в тому, що не всі програми призначені для гри з використанням консолі.

Увага! Останній випадок в більшості відноситься до бездротових джойстикам, і при підключенні проводового геймпада проблема може бути вирішена.

Це лише ряд поширених труднощів, але, саме з ними в більшості випадків стикаються геймери, які бажають виконати синхронізацію пристроїв.

Що необхідно для підключення джойстика до смартфону

Щоб виконати підключення джойстика до смартфону на Андроїд вам потрібно завантажити програмне забезпечення або придбати спеціальний перехідник, у випадку з розбіжністю роз'ємів.

Крім того, потрібно точно дотримуватися інструкції по синхронізації двох гаджетів, що допоможе уникнути складнощів, і виконати процедуру максимально швидко.

Ну і, звичайно, успішне підключення можливе виключно в ситуаціях, якщо ви будете використовувати сучасний джойстик в працездатному стані, а не старі моделі!

Інструкція з підключення джойстика на андроїд телефон

Джойстики поділяються на три основні категорії:

 • призначені для мобільних пристроїв;
 • дротові геймпади;
 • бездротові моделі.

У першому випадку все зрозуміло, і ці девайси вже адаптовані під роботу зі смартфоном або планшетом. Вони випускаються багатьма компаніями, і, як правило, проблем з підключенням до мобільного пристрою не спостерігається. А воно виконується або за допомогою Bluetooth або через спеціальний кабель.

А ось дротові і бездротові геймпади спочатку призначені для ПК та ігрових приставок. І підключення їх до мобільного телефону буде виконуватися трохи інакше.

Провідний геймпад

Підключення провідного пристрою до мобільного телефону є досить простим і одночасно самим доступним варіантом. На стартовому етапі вам потрібно підготувати безпосередньо сам телефон, а також джойстик і кабель USB On The Go. Підключення можна спробувати виконати і через USB OTG, якщо перший варіант виявиться неефективним.

При цьому перед початком процедури слід перейти в магазин додатків для пристроїв Андроїд і завантажити з його сторінок спеціальну утиліту під назвою Tincore Keymapper. Після її установки ви зможете підключити геймпад, виставити необхідні налаштування і отримати задоволення як від комфортного керування, так і від самої гри.

Безпровідний джойстик

Підключення цього пристрою є більш складною процедурою, для виконання якої потрібно керуватися наступною інструкцією.

Важливо! Підключення вийде виконати виключно зі смартфона, має root-права.

Синхронізація буде виконуватися за допомогою Bluetooth і включати ряд додаткових маніпуляцій.

 1. На першому кроці знадобиться встановити на мобільний пристрій спеціальну програмку з назвою Sixaxis Compatibility Checker. Вона призначена для перевірки сумісності телефону і підключається джойстика. Для завантаження утиліти можна відвідати магазин додатків для ОС Андроїд чи знайти її на спеціалізованих сайтах.
 2. Потім завантажуємо програмку SixaxisPairTool на ПК, попередньо синхронізувавши джойстик з комп'ютером за допомогою USB кабелю. При правильно виконаних діях утиліта запустить власний драйвер і виведе на дисплей адресу, що складається з 12 цифр.
 3. На наступному етапі слід встановити на телефон утиліти Sixaxis Controller з подальшим її запуском. Знадобиться підтвердити дозвіл на root-доступ.
 4. Далі програмка має видати адресу з 12 цифр, який раніше з'являвся на дисплеї ПК. Ця адреса вводиться на комп'ютері в програмі SixaxisPairTool в комірці Change Master з подальшим кліком на Update.
 5. Потім джойстик слід вимкнути і знову приєднати до комп'ютера, задіявши клавішу PS або X.

Якщо все зроблено правильно, загориться одна лампочка і в програмі на смартфоні буде потрібно клікнути на Change Input Method, а після задати потрібний пристрій.

Що робити, якщо не джойстик підключається до телефону android

Джойстик може не підключатися до пристрою у декількох ситуаціях:

 • відсутність root-прав;
 • несумісність телефону і геймпада;
 • неправильні дії.

У перших двох випадках виконати процедуру синхронізації двох пристроїв, на жаль, не вийде, і вам буде потрібно використовувати інший смартфон або геймпад. А ось в останній ситуації знадобиться ще раз вивчити інструкцію і визначити, на якій стадії була допущена помилка.