Як налаштувати джойстик на пк

Управління в комп'ютерних іграх дуже зручне, фактично, не вимагає поліпшень. До того ж існує безліч різних виробників ігрових аксесуарів, завдяки яким управління стає ще зручніше. Однак і цього завзятим ігроманам стає мало. Що робити якщо є величезний монітор, улюблена гра, але сидіти впритул, або з клавіатурою на колінах незручно? — Правильно, підключити джойстик. А як це зробити, буде розказано в цій статті.

Як підключити джойстик

Для початку варто розібратися, який геймпад необхідно підключити. Мова йде не про виробника, а про типи джойстиків. Існує два — одновимірні і багатовимірні. Перші дозволяють виконувати маніпуляції вгору-вниз, вліво — вправо. Другі дозволяють управляти об'єктом в декількох площинах.

Є відмінності за типом підключення до інших пристроїв, проводове, бездротове.

Кращої сумісності з операційною системою WIndows є геймпади від компанії Microsoft, не безпосередньо, а від підлеглих консолей, таких як Xbox. Вони мають дуже просту схему з'єднання з пристроями. Щоб підключити до комп'ютера, потрібно включити пристрій, у вікні «Параметри» вибрати «Пристрої», далі «Додати пристрій» і вибрати самий нижній пункт.

Зверніть увагу для підключення необхідний Bluetooth.

Після виявлення, відбудеться автоматична прив'язка до комп'ютера, геймпад буде запускати кожен раз, коли буде встановлено з'єднання. Також варто пам'ятати, що функція адаптера може бути недоступна в деяких частинах нашої країни, та й взагалі планети. Перед тим як намагатися встановити підключення, необхідно перевірити оновлення для пристрою.

Не потрібно думати, що підключення можливе лише з пристроєм від однойменної компанії. Абсолютно немає, можна використати будь-який інший контролер. Найпростішим способом є підключення через USB, при наявності всіх необхідних оновлень драйверів, відповідно. Якщо все в порядку, підключений пристрій почне в повній мірі функціонувати без яких-небудь налаштувань в системі. Безпосередню налаштування управління необхідно буде провести вже у самій грі.

Якщо не встановлені необхідні для підключеного пристрою драйвера, це легко вирішувана проблема. Після підключення потрібно зайти в диспетчері пристроїв, вибрати пристрій, клікнути по ньому. Відкриється вікно, в якому необхідно вибрати пункт «оновити конфігурацію», все. Система самостійно знайде в інтернеті потрібні драйвера і встановить їх.

Для бездротового підключення необхідно наявність Bluetooth на ПК. Тиснете на кнопку «Share», потім перейдіть в Центр повідомлень. Обираєте пункт «параметри», далі «Пристрою». Запускайте Bluetooth, функцію визначення пристроїв. Через кілька секунд геймпад буде виявлений системою. Натисність на потрібне ім'я, потім натискаєте «Створити пару. Підключення виконано. Ніяких налаштувань виконувати не потрібно, тільки безпосередньо у самій грі.

Як правильно налаштувати джойстик

Що робити, якщо при підключенні необхідно відразу налаштувати джойстик, можливі ситуації, коли він потрібен для ігор, у яких немає пункту «налаштування». Для здійснення калібрування пристрою необхідний USB шнур. Налаштування здійснюється через Панель управління. Потрібно клікнути лівою кнопкою миші на пункт «Обладнання і звук», потім «Пристрої та принтери». При відкритті останнього пункту, буде відображатися підключений геймпад.

Потрібно клікнути правою кнопкою миші на нього, щоб подивитися спочатку встановлену конфігурацію. Обираєте пункт «Калібрування осей», натискаєте на своєрідні «хрест» на відображуване на екрані пристрою. Процес калібрування простий, необхідно встановити той самий «хрестик» рівно по центру пристрою. Далі підтвердити використання в іграх джойстика замість клавіатури.

Однак навіть детальна настройка не зможе забезпечити повну сумісність пристрою з грою. Вся справа в тому що деякі ігри не зовсім підтримують джойстики, або зовсім не підтримують. Навіть у цій ситуації є вихід, але доведеться вдатися до встановлення стороннього ПЗ. Налаштування в якому може зайняти чимало часу, особливо якщо гра стара.

Поради з використання

Тонкощів у використанні джойстиків в комп'ютерних іграх багато. Звернемо увагу на деякі з них.

Не варто підключати більше одного джойстика з однаковою технологією. Вся справа в тому, що їх сигнали можуть зливатися в один єдиний, тоді дії гравців будуть переплутані. Звичайно, існує софт щодо усунення цієї проблеми, налаштування зажадає часу. Легше використовувати геймпади з різними технологіями.

Також варто брати до уваги той факт, що не всі ігри працюють з обома технологіями пристроїв (Xinput, Directlnput). Цей нюанс варто враховувати при покупці пристрою до конкретної грі, або просто поцікавившись цим питанням в інтернеті.

ДОВІДКА! Максимальне підключення пристроїв по першій технології — 4, другий трохи більше, хоча в звичайних ситуаціях не потрібно більше 2 — 3.

Налаштування підключається джойстика досить складне питання, в першу чергу тому, що вони спочатку не замислювалися для використання в іграх на ПК. Але в сучасному світі це можливо, пройшовши через ряд програм і заходів з налагодження, калібрування, настроювання, можна домогтися бажаного результату. Навіть якщо гра не підтримує включення джойстика, це легко вирішується за рахунок використання сторонніх програм.

Не джойстик підключається

Перше на що потрібно звернути увагу при виникненні цієї проблеми — наявність видимих дефектів на підключається пристрої. Можливо, він коли-то впав, що призвело до сумних наслідків для його «нутрощів». Якщо ж видимих наслідків поломки немає, можливо, причина криється набагато глибше. Однак провести діагностику за допомогою ПК не вийде, він же до нього не підключається. Що робити? Перевірити працездатність на консолі (якщо вона є). Якщо ні, віднести в сервісний центр, описати свою проблему. Діагностика пристрій не займе багато часу, фахівці точно скажуть в чому виникла проблема при підключенні, при необхідності проконсультують.

Якщо з джойстиком все гаразд, слід приступити до аналізу наступного — ПК. Для початку потрібно перевірити його кількома антивірусними програмами на предмет стороннього шкідливого ПО. Якщо загроз не виявлено, це ще не означає що все в порядку. Наступним кроком є сканування системи на предмет можливих проблем з реєстром, операційною системою, встановленими, або навпаки відсутніми драйверами. При виявленні подібних — усуньте їх за допомогою спеціальних утиліт, або вручну. Навіть при справності обох пристроїв ще немає гарантії підключення пристрою.

Далі йде Bluetooth адаптер, за допомогою якого передбачається бездротове підключення контролера до комп'ютера. Його сканування куди більш складне. Також можливі механічні дефекти, які навіть в сервісі вирішити не зможуть. Вихід в такій ситуації — придбання нового адаптера.

При дротове підключення проблема може критися в USB шнурі. Перевірте його з іншими пристроями, якщо все нормально, значить,він не винен.

Ну і остання причина — відсутність необхідного програмного забезпечення і драйверів для підключення і роботи пристрою. Вирішити цю проблему допоможе оновлення бази драйверів, встановлення спеціального софту з офіційного сайту компанії — виробника геймпада.