Кнопка L на джойстику Xbox 360

Геймпад, ігровий контролер або джойстик — це периферійний пристрій, що використовується для підключення до ПК або приставці. Він має кілька кнопок і може мати один або два міні—джойстика. Геймпад використовується для ігор різних типів, включаючи спортивні, шутери від першої особи, рольові та інші. Відмінним прикладом геймпада може послужити контролер Xbox 360 для Windows, який є популярною моделлю для пк і приставок.

Геймпади — це основне периферійний пристрій, що використовується в консольних системах, таких як Xbox 360, PlayStation 3 і Nintendo Wii. Деякі портативні системи мають вбудований в пристрій геймпад, наприклад, Sony PSP. Тим не менш, деякі геймпади також призначені для роботи з комп'ютером, зазвичай з USB-з'єднанням.

Чому кнопка L на джойстику xbox 360 так називається

Пристрій даного джойстика дуже складне, тому новачкам досить важко зрозуміти функціонал клавіш. L на контролері позначає ліві кнопки (звідси і пішла її назва), такі як LS, LT, LB, а R — праві. Ці позначення введені з метою спростити управління.

Де розташована кнопка L на джойстику Xbox 360

Звичайно ж, існують більш модифіковані варіанти контролера, такі як Pro — версія для Xbox One. Але в цьому випадку додаткові кнопки тільки повторюють завдання основних для комфорту гравців. Але в даній статті мова йде про моделі 360. Зазвичай L позначаються ліві клавіші і перемикачі. Це 2 кнопки на торці в лівій частині. Одна володіє рівною поверхнею, LB, а інша має вигнутою формою – LT. У RB і RT повторюють ліві.

Клавіша L розташовується в лівій частині джойстика і відповідає за декілька функцій:

  • LS — клавіша, розташована лівому стіку і застосовується для пересування персонажа. Якщо ви натиснете на нього, то запустіть додаткові функції, такі як присідання або біг;
  • LT знаходиться у верхній частині, ближче до тильної сторони геймпада, в бойових іграх відповідає за приціл і постріл або удар;
  • LB знаходиться у верхній частині, ближче до передньої сторони, застосовується для базових функцій або за відкриття спорядження.