Рейтинг електронних книг

Сьогодні для любителів читання проблема зберігання сотень запорошених паперових книжок на полицях вирішується покупкою акуратного електронного пристрою. До того ж рідер завжди можна взяти з собою, не піклуючись про те, скільки місця він займе в сумці, або ж в яких умовах ви збираєтеся читати останні моделі володіють відмінною пило - і вологостійкістю.

Загалом, говорити про користь такого придбання в сучасному світі не доводиться. Відкритим залишається інше питання: як серед достатку моделей в магазинах вибрати ту, яка підходить вам по всім параметрам? Ось це вже завдання складніше. Щоб розібратися, пропонуємо ознайомитися з головними критеріями вибору і заодно розглянути одні з кращих моделей, представлених на ринку сьогодні.

Критерії вибору електронної книги

На що при виборі електронної книги потрібно звернути увагу?

Екран

Вибір екрану, мабуть, є визначальним. Тут враховується все: діагональ, роздільна здатність, технологія. Розбираємося по порядку.

Зовсім недавно найбільш поширеним і зручним варіантом були книги з діагоналлю 7 дюймів. Але в процесі вдосконалення стали з'являтися пристрою з екраном менших розмірів. Завдяки цьому на сьогоднішній день самою зручною вважається модель з діагоналлю 6 дюймів (іноді зустрічаються навіть 5-дюймові екрани). Для робочого використання (наприклад, читання технічної документації, перегляду різних схем) переважніше вибирати рідери побільше – 9-13 дюймів.

В свою чергу такі параметри, як дозвіл екрану і його тип (технологія) дозволяють вибрати пристрій, при роботі з якими очі не втомлюватимуться. Найчастіше електронні книги чорно-білі, але існують і кольорові варіанти (TFT-дисплей). Технологія TFT дозволяє переглядати кольорові зображення, але по сприйняттю мало чим відрізняється від звичайних планшетів або телефонів, — втоми очей під час читання не уникнути.

До того ж, як правило, такі пристрої досить швидко витрачає заряд акумулятора. Самий зручний тип екрану E – Link. Він повністю повторює звичайний паперовий лист, містить так звані електронні чорнило, завдяки чому м'яко впливає на зір, не приносячи дискомфорту під час читання. Дана технологія вже має не одне покоління. На сьогодні найпоширенішими є E-Ink Pearl (контрастність 10:1 або 12:1) і E-Ink Carta (15:1). Хороша контрастність дозволяє читати і на сонце, і в тіні.

Об'єм пам'яті

Більшість наявних на ринку рідерів мають вбудовану пам'ять близько 8 Гб, причому, крім цього, в багатьох моделях передбачений слот для додаткової карти пам'яті microSD. Враховуючи, що текстові формати не займають багато місця, навіть без розширення вбудованої пам'яті пристрій може містити буквально тисячі і десятки тисяч творів. Такого об'єму вистачить навіть для самих захоплених книголюбів. Якщо ж пристрій необхідно вам не тільки в якості «читалки», то проблема зберігання ємних файлів легко вирішується додатковими 32 Гб вбудованої пам'яті.

Ємність акумулятора

Цей критерій визначає час активного використання пристрою. Зрозуміло, що в будь-якому разі його не доведеться заряджати кожен день. Але те, скільки вийде зберігати енергію, визначає комфортність використання, наприклад, в поїздках. Стандартна ємність акумулятора: 1000-3000 мА/год. Цього вистачає практично на місяць використання без додаткової підзарядки.

Підсвічування

Моделі без підсвічування – це так званий минулого століття. Зараз додаткові світлодіоди (причому правильно розміщені і у великій кількості) знаходяться в кожному другому пристрої. Виробники борються за першість не тільки в дозволі екрану, але і головним чином у забезпеченні м'якого освітлення. Існують спеціальні технології управління навіть температурним режимом вашої підсвічування. На багатьох пристроях колір освітлення може переходити від синього до помаранчевого.

Довідка! Існує система MOON Light. Вона використовує особливий метод розподілу світла: тут світло йде над дисплеєм, відображається в бік екрану, поглинається темними елементами зображення і відбивається від світлих. За відчуттями світло аналогічний відбитого від зовнішнього джерела.

Підтримувані формати

При купівлі рідера варто звернути увагу на можливість підтримки самих різноманітних форматів. Найчастіше зустрічаються такі як TXT, DOC, RTF, FB2 і інші. Чим більше форматів, які підтримує ваш пристрій, тим менше ймовірність того, що перед читанням вам доведеться виконувати ще й операцію конвертації. Крім текстових, багато рідери підтримують ще і графічні, і інтернет-формати.

Можливість виходу в інтернет

Будь-який користувач розуміє, чим вигідно наявність підтримки wi-fi. Потрібні твори можна завантажувати прямо на рідер, не підключаючись до комп'ютера кожен раз для завантаження нових. Не кажучи вже про те, що багато пристроїв зараз (наприклад, Amazon) підтримують хмарне сховище. Хмара відкриває ще більші горизонти – ваші книги із збереженими закладками після останнього прочитання з будь-якого стороннього пристрої (планшети, комп'ютера, телефону тощо) завжди доступні.

Кнопкове або сенсорне управління

На смак і колір, як говориться... Даний критерій залишаємо повністю на ваш розсуд. Варто лише згадати, що багато моделей на ринку мають одночасно і сенсорне управління, і наявність кнопок.

Додаткові можливості

Наявність в електронній книзі таких віджетів, як калькулятор, будильник, диктофон та інше, суто індивідуальний момент. Якщо ви вважаєте, що без цього ніяк не обійтися, то напевно будете звертати увагу і на пристрої з подібними функціями.

Щодо того, що дійсно може виявитися корисним – це корпус. Варто звернути увагу на скло і саму основу. До того ж зараз досить популярні моделі, які мають захистом за стандартом IP57. Цей стандарт забезпечує максимальну запалі - і вологостійкість.

Рейтинг електронних книг 2018-2019

Ми підібрали 7 кращих моделей рідерів на сьогоднішній день. Ці пристрої володіють різними характеристиками, можливостями і, звичайно, ціною. Але їх об'єднує те, що серед інших вони, безсумнівно, кращі!

7 місце: Gmini MagicBook S62LHD

 1. Ціна: 4900 р. Екран: 6 дюймів.
 2. (800×600 з щільністю 167 ppi).
 3. Пам'ять: 8 Гб + MicroSD.
 4. Ємність акумулятора: 1500 маг.
 5. Є підсвічування.

6 місце: Amazon Kindle Oasis

 1. Ціна: 7900-8300 р.
 2. Екран: 7 дюймів (1440×1080 з щільністю 257 ppi).
 3. Пам'ять: тільки внутрішня пам'ять: 32Гб
 4. Ємність акумулятора: 1 000 маг
 5. Є підсвічування.

5 місце: PocketBook 631 Plus Touch HD2

 1. Ціна: 12900 р.
 2. Екран: 6 дюймів (1448 х 1072 з щільністю 300 dpi).
 3. Пам'ять: 8 Гб + MicroSD.
 4. Ємність акумулятора: 1500 маг.
 5. Є підсвічування з можливістю регулювання колірної температури.

4 місце: PocketBook 641 Aqua 2

 1. Ціна: 9500-15500 р.
 2. Екран: 6 дюймів (1024×758 з щільністю 212 пікселів на дюйм (ppi).
 3. Пам'ять: 8 Гб + MicroSD.
 4. Ємність акумулятора: 1500 маг.
 5. Є підсвічування з можливістю регулювання.
 6. Стандарт захисту IP57. Можна читати у ванній і брати з собою на пляж.

3 місце: ONYX Boox Chronos

 1. Ціна: 19500-20000 р.
 2. Екран: 9,7 дюймів (1200 x 825 з щільністю 150 ppi).
 3. Пам'ять: 8 Гб + MicroSD.
 4. Ємність акумулятора: 3000 мАч.
 5. Є підсвічування MOON Light+.

2 місце: ONYX Darwin 5

 1. Ціна: 10000-10500 р.
 2. Екран: 6 дюймів (1024×758 з щільністю 212 пікселів на дюйм (ppi).
 3. Пам'ять: 8 Гб + MicroSD.
 4. Ємність акумулятора: 3000 мАч.
 5. Є підсвічування MOON Light+.

1 місце: PocketBook 740

 1. Ціна: 15900-17300 р.
 2. Екран: 7,8 дюймів (1872×1404 з щільністю 300 ppi).
 3. Пам'ять: 8 Гб + MicroSD.
 4. Ємність акумулятора: 1900 мАч.
 5. Є підсвічування з можливістю регулювання колірної температури.

Тепер вибір підходящої електронної книги не складе особливої праці!