Як працює електронна книга

Сьогодні серед нас можна зустріти досить багато любителів читання. Завжди зручно носити з собою паперовий варіант твору? Ця проблема легко вирішується за допомогою електронної книги!

Що таке електронна книга, принцип її роботи

Електронна книга – спеціальне компактний пристрій для відтворення цифрового матеріалу, найчастіше, текстового формату. Рідер має доступ до інтернету і персонального комп'ютера, до якого під'єднується за допомогою USB-кабелю. Завдяки таким можливостям файли і потрапляють в пам'ять пристрою.

В основі роботи рідера – використання електронних чорнил. Екран електронної книги складається з мікрокапсул, кожна з яких наповнена маслом і зарядженою частинкою. Під дією електрики одні частинки піднімаються нагору, інші залишаються внизу, відбувається вибудовування чорних і білих точок в необхідній послідовності. З'являється зображення, а саме текст, не відрізняється за зовнішнім виглядом від паперового варіанту. До того ж подібна технологія роботи дозволяє робити такі пристрої тонкими і гнучкими за своєю структурою.

Важливо! Дисплей рідера не підсвічується подібно рідкокристалічним екранів, завдяки чому виглядає майже як справжня папір. Вчені стверджують, що використання пристрою з електронними чорнилом менше позначається на погіршенні людського зору. Максимальна схожість із справжньою папером і відсутність підсвічування дисплея дозволять зберегти здоров'я очей!

Можливості електронної книги

Пристрій можна використовувати не тільки для відтворення текстів. У сучасних «читалок» з'являється все більше і більше корисних функцій:

  1. Відтворення текстових файлів, причому у всіх відомих форматах: від звичного DOC, до найменш використовуваних HTML і RTF.
  2. Можливість роботи з документами. З таким пристроєм ви можете з легкістю переглядати текст, залишати необхідні коментарі, закладки, а також переключатися з одного файлу на інший. Можливий перехід на кілька сторінок вперед і перехід з одного аркуша на інший.
  3. В книгу можна завантажити не один літературний твір, а десятки, сотні і навіть тисячі книг і документів. Часто, в якості бонусу розробники програмного обладнання завантажують кілька цікавих і популярних творів.
  4. Відтворення аудіокомпозицій і відео з налаштуваннями перегляду і прослуховування.
  5. Можливість доступу до мережі інтернет через систему wi-fi, і передачі даних з ПК.
  6. Перегляд зображень в будь-яких форматах з їх поворотом на ваш розсуд.
  7. Можливість скористатися такими додатками, як диктофон, радіо, календар, словник і т. д.

Важливо! Вбудованими функціями є налаштування шрифтів, рівня підсвічування і т. д.

Як користуватися електронною книгою

Експлуатацію рідера слід почати з підготовчого етапу. Принесену з магазину електронну книгу необхідно зарядити. Зробити це можна за допомогою кабелю, йде в комплекті з пристроєм. Підключіть рідер до комп'ютера або відновіть заряд за допомогою адаптера, дроти та розетки.

Важливо! Перша зарядка повинна тривати не менше ніж 12 годин, у подальшому цей процес буде коротший. Про повному заряді акумулятора вас попередить спеціальне повідомлення. Врахуйте, що гаджет зберігає заряд набагато довше, ніж планшет або смартфон. Це стосується навіть тих ситуацій, коли його використання відбувається щодня.

По закінченні цього часу потрібно натиснути кнопку живлення і включити пристрій. Книга почне завантажуватися і на екрані з'явиться меню з можливістю вибору тієї чи іншої функції. Вибір пристрою, можна контролювати за допомогою сенсора або кнопок.

Тепер можна зайнятися завантаженням книг. Зробити це можна декількома способами — за допомогою USB-кабелю, карти пам'яті або мережевою бібліотеки. У разі вибору першого або другого варіанту на екрані висвітиться зовнішній накопичувач даних – диск. Там ви можете створювати папки, завантажувати файли різноманітного типу і т. д. В умовах використання мережевих бібліотек потрібно підключення до інтернету.

Окремої уваги заслуговує карта пам'яті, для неї є спеціальний слот в корпусі. Вона необхідна для тих, хто припускає завантажувати багато файлів великого розміру.

Перегортати сторінки можна так само, як і здійснювати роботу в меню за допомогою кнопок з відповідними знаками й зображеннями або сенсором у напрямку справа наліво, як при звичайному читанні.

Важливою особливістю будь-якої електронної книги є наявність функції «Пошук», вона дозволить знайти потрібний файл або функцію в найкоротший термін.

Якщо на рідері ви збираєтеся слухати музику або дивитися фільми, то можете скористатися двома видами відтворення звуку – динаміками або навушниками. Роз'єм другого варіанту стандартний – 2.5 або 3.5 мм.

Тепер ви знаєте, що на сучасному ринку можна зустріти таке мініатюрне, забезпечений різноманітними корисними функціями пристрій під назвою електронна книга. Головне, правильно використовувати її, і тоді життя стане легше і цікавіше!