Звідки «собачка» на клавіатурі?

Існує безліч різних символів, хоча ми користуємося не усіма з них. Адже у кожного є власне призначення і історія. У написаній статті піде мова про «@»: розглянемо її роль і пояснення присвоєному назвою.

Історія символу

Попередньо слід розуміти визначення. Таким чином, «собака» — символ у вигляді рядкової букви «а» безпосередньо в незамкнутому колі. Спочатку він використовувався в документації платежів замість англійського слова «at», що означає «за ціною». Важливо розуміти, що саме зародження деякі лінгвісти пов'язують ще з Середньовіччям. Саме в той період ченці часто приписували її латиницею як скорочення для «ad».

Інша частина вчених стверджує, що вперше «@» була помічена серед записів одного купця у Флоренції ще у шістнадцятому столітті. Він надавав йому значення «амфори». Потрібно це було для того, щоб замінювати «посудина» і вказувати, наприклад, ціну однієї @ вина. Якщо говорити про офіційне визнання, то слід згадати дату, пов'язану з введенням коду для знака в абетку Морзе — лютий 2004 року. Представлене рішення було прийнято для того, щоб надати додаткову зручність у передачі адрес електронної пошти.

Звичайно, на просторах інтернету можна зустріти безліч інших версій. Наприклад, існує думка, що зародження відбулося завдяки певній грі, де головний герой повинен був ходити і виконувати завдання. В ролі нього, як вже зрозуміло, була собачка. Вона ж відображалася на екрані монітора частково з допомогою описуваного значка. Отже, з часом сформувалася певна асоціація, яка моментально поширилася по всьому населенню. На завершення, з часом утворилися певні сфери, в яких по-своєму застосовується ярлик.

Нижче представлені деякі з них:

  • Служби для відділення облікових записів від найменування домену. Так, найчастіше можна зустріти використання в написанні адресних рядків. Дана експлуатація вперше була здійснена ще у двадцятому столітті. Знаменитий програміст того часу запропонував використовувати «@» в процесі відправлення аналогічного листа з «[email protected]».
  • Крім цього, є інші назви адрес, в яких можна зустріти ярлик.
  • У мовах програмування, а так само і в формальних мовах він займає особливе місце, чим можна виправдати найбільш часте користування.
  • В соціальній мережі «twitter» перед найменуванням облікового запису використовується в якості якогось згадки або ж для того, щоб відповісти іншим контактам.
  • В комерційний розрахунках. Припустимо, у США записується вартість олії «10 gal of oil @ $3.95/gal».
  • В англомовних країнах застосовується в науці.
  • В Європі ж так зображується відповідний дорожній знак, який свідчить про місце громадського доступу.
  • В деяких мовах, скажімо, іспанською та італійською застосовується в розмовній мові поштою замість написання букви «о». Це робиться для того, щоб уявити підлогу в нейтральній формі.

Чому називається саме «собака» в Росії?

Насправді виявляється, що «пов» татарською та башкирською мовами позначають собаку. В інших народах, в особливості тюркських, зазначене тварина вимовляється схожим на це слово «іт» або ж «ыт». Хоча цікаво, що іспанці і португальці пов'язують таку вказівку в електронних повідомленнях зі словом «амфора» — arroba. У Франції ж жителі дещо спотворили його і перетворили на arobase. По суті, населення тієї чи іншої території найчастіше використовують сенс «@» саме з зоологічної сферою, з тваринами. У Польщі співвідносять значення з «мавпою», в Греції — з «качечкою», в Тайвань — з «мишкою», в Угорщині — з «черв'ячком».

Крім цього, шведи і данці розцінюють його «слоновым хоботом», а італійці, як і корейці — «равликом». Схоже поняття можна зустріти у вірмен, вони ж іменують «@» песиком. Втім, якщо торкатися найбільш незвичайні історії представленої ситуації, то варто згадати Китай. Там же «собачка» обговорювалась тривіально як «а в колі». Однак народилася дитині подружжя дали йому ім'я.