Навіщо на деяких клавішах горбки?

Клавіатура – платформа з клавішами, призначена для набору тексту на ПК. Ще з часів її попередниці – друкарської машинки – деякі кнопки забезпечувалися потовщеннями, виступами. Ви напевно зустрічалися з ними, можна навіть глянути на свою клавіатуру зараз, щоб виявити їх. І ці дрібні деталі не випадкові, вони грають свою роль.

Для чого потрібен горбок на клавіші?

Згідно з виробничим стандартам, кожна клавіатура повинна бути забезпечена опуклістю у вигляді стирчить вгору прямокутника. Це стосується не тільки блоків керування комп'ютера, але і клавіш для кнопкового телефону. Винятком можуть бути рідкісні ігрові пристрої.

Незважаючи на свій невеликий розмір, ці дрібні деталі відіграють величезну роль. Ті, хто частіше працюють з набором тексту, могли помітити, що букви на дошці розташовані, здавалося б у випадковому порядку, але при друкуванні тексту пальці знаходяться переважно в центрі, час від часу відволікаючись на периферію. В середині знаходяться самі використовувані букви, і чим далі від символ букв П і Р, тим менше його популярність.

Довідка! Таке розташування використовувалося на друкарських машинках для збереження ресурсу важелів для кнопок, які застосовуються рідше. В сучасності положення букв зберігається, перш за все, для збереження зручності.

Горбки допомагають знайти центр, не користуючись очима. Якщо людина буде друкувати, дивлячись на клавіатуру, то про не буде бачити, що відбувається на екрані, і не помітить допущених помилок – а помилки будуть, якщо швидкість натискання кнопок прийнятна, адже ніхто не застрахований від випадкових попадань пальцями на сусідні кнопки. Якщо друкувати, постійно переводячи погляд з монітора на кнопки і назад (найбільш популярний спосіб зараз), то це створить певну страховку, однак, швидкість може бути недостатньою.

Друк «наосліп» передбачає перенесення уваги всього що відбувається на екрані, в той час як пальці самостійно, завдяки пам'яті, яка залишилася в мозочку, набирають текст. І тут горбки починають проявляти себе. На дотик всі кнопки однакові (якщо, звичайно, людина спеціально не надав унікальних шорсткостей кожної з них), крім двох кнопок, що знаходяться в центрі. Горбки на них служать єдиним орієнтиром для друку наосліп.

Швидкість друку наосліп практично необмежена. 300 символів в хвилину (5 за секунду) вважається дуже хорошим результатом за умови, що людина спеціально готувався за цим методом. Світовий рекорд – 940 слів за хвилину – належить Михайлу Шестову. Якщо натренувати пальці самостійно знаходити орієнтир, то, навіть якщо вони «загубляться» при сліпий друку, вони автоматично повернуться до центру, намацають горбки і продовжать набір тексту. Свідоме дію забере набагато більше часу. Виступи на клавішах здаються незначною деталлю, хоч і грають величезну роль.

На яких кнопках є такі горбки?

Відповідно стандартам, на клавіатурі для комп'ютера горбки розташовані на клавішах А(F) і(J), а також цифри 5 у правій частині (NumPad).

Кнопкові телефони у вигляді невеликої кількості кнопок володіють лише одним орієнтиром – на цифру 5. У більшості випадків це два виступи з боків від п'ятірки, але іноді зустрічаються моделі з довгим прямокутником, розташованим в нижній частині кнопки.