Як користуватися електронними вагами

Регулярне вимірювання ваги – це прерогатива не тільки тих, що худнуть, але й уважно стежать за своїм здоров'ям людей. Спочатку всі користувалися механічними вагами, чий принцип роботи заснований вимірі впливу на пружину. Такі ваги, хоча і не вимагають живлення і не залежать від близькості електроприладів, все одно незабаром виходять з ладу по мірі втрати пружності у пружини.

Винахід підлогових ваг дозволило отримати більш точні результати. З'явився сенс у щоденному вимірі ваги, так як тепер стало видно найменші прирости і висок. Це значно збільшило їх кількість покупок, що посприяло розширенню ринку.

Функції електронних підлогових ваг

Основна функція підлогових ваг – це точне вимірювання ваги. В електронному варіанті воно засновано на зміні деформації платформи під вагою людини. Терези встановлюються на спеціальні ніжки, і під впливом важкості рама платформи деформується. Це непомітно для людського ока, але аналіз даних проводиться за допомогою декількох зняття показань про опір (як правило, від трьох).

ВАЖЛИВО. Сенсори грунтовно вклеюються в пристрій, тому розбирати його вкрай не рекомендується.

Особливості

Від механічних ваг електронні крім принципу роботи відрізняє похибка. В залежності від моделі вона варіюється в діапазоні 0,1-0,5 кг. Є і більш точні варіанти, але вони відрізняються також високою вартістю, тоді як зміна сотих часток ваги не має особливого сенсу при відстеженні динаміки маси тіла.

Завдяки популярності використання пристрої виконують в різних дизайнах, що дозволяють вигідно вбудувати його в загальний вигляд кімнати. Часто верхня панель виконується в шероховатом або ребристому вигляді, щоб знизити кількість випадків зісковзування. Деякі моделі спеціально позначають, куди необхідно вставати ступнями, щоб отримати найбільш точні значення. Для розширення місць застосування приладу багато виробників виготовляють вологостійкі і водонепроникні моделі, що дозволяє спокійно встановлювати їх в лазнях і спа-салонах.

Як правильно користуватися

Як користуватися електронними вагами? Для правильного зважування важливо приділити увагу двом речам:

 • розташування пристрою;
 • зовнішній вигляд людини.

Основну роль у точному зважуванні відіграє правильна установка ваг. При зважуванні електронними вагами вони повинні розташовуватися на рівній твердій поверхні. Установка на килимових виробах може призвести до похибки до десяти відсотків. Деякі точні ваги видають поганий результат і на лінолеумі. Краще всього розташовувати прилад на кахлях або, при його відсутності, на стійкому табуреті.

Перед зважуванням рекомендується зняти з себе всі прикраси і важкі елементи одягу, взуття, светри, штани і т. п. Не варто забувати, що вимірювання ваги з мокрими волоссям ще більш марне заняття, ніж зважування на килимі (в залежності від об'єму волосся це може додати до вашого реального вагою кілька кілограмів).

Запобіжні заходи

Так як ваги є електронним приладом, то варто вставати на них тільки сухими ступнями. Це також захистить вас від можливого зсування.

Стійкість терезів також безпосередньо впливає на безпеку їх використання. При неправильному розподілі ваги дуже легко втратити рівновагу і впасти.

Додаткові функції електронних ваг

Багато підлогові електронні ваги тепер крім точного виміру ваги (як правило, до 0,1 кг) обзавелися непоганим переліком додаткових функцій. Серед них найчастіше зустрічаються:

 1. Підсвічування дисплея.
 2. Дистанційне керування.
 3. Автоматичне вимкнення (що значною мірою дозволяє економити заряд батареї).
 4. Відмінність одиниць зважування.
 5. Музичний супровід.
 6. Визначення процентного вмісту жирової і м'язової тканини (з допомогою пропускається електричного сигналу).
 7. Годинник, термометр, ростометр.
 8. Зберігання інформації про динаміку змін для декількох користувачів.
 9. Визначення користувача (при регулярних вимірах).
 10. Звукове попередження про різку зміну ваги.
 11. Розрахунок ІМТ і т. п.

ВАЖЛИВО. Використання функції вимірювання жирової і м'язової тканини не рекомендується вагітним і категорично заборонено людям з кардіостимуляторами.

Даний функціонал раніше необмежений, так як багато виробляють фірми в конкурентній гонці додають все більше і більше нових функцій.