На роутері горить червона лампочка, що робити?

Користувач, намагаючись зайти в інтернет, може зіткнутися з неприємною ситуацією: гарячий рівним зеленим світлом вогник los раптом починає часто мерехтіти, змінює колір на помаранчевий або зовсім на роутері горить червона лампочка. Що означає ця проблема, і про способи її вирішення ми розповімо в нашій статті.

Чому значок інтернет горить червоним?

Цей сигнал завжди вказує на відсутність мережі. Джерелами неполадки можуть бути помилки в налаштуваннях роутера. Вони виникають із-за різких перепадів напруги в мережі або якщо був випадковий скидання до заводських параметрів.

Це легко усувається:

  • натисніть на корпусі моделі клавіші Reset, відбудеться повне обнулення всіх значень.;
  • зайдіть в пристрій, заповніть логін і пароль (вони можуть зазначатися внизу роутера, якщо їх немає, уточніть у провайдера), заново налаштувати мережеві дані.

Інший варіант: заходимо в браузер і набираємо IP адресу роутера (зазначається в технічному паспорті), потім вводимо ім'я користувача та комбінацію.

НА ЗАМІТКУ. Щоб уникнути подібних ситуацій підключайте пристрій через стабілізатор напруги.

Пристрій не отримує електроживлення. Щоб це усунути, підключіть апарат до іншої електричної розетки або (якщо є) використовуйте альтернативний блок живлення, з відповідними показниками.

Прошивка пристрою може вийти з ладу, якщо на програмному або апаратному рівні стався збій. Це серйозна несправність, і в багатьох випадках прилад виявиться непридатним до подальшого використання.

ДОВІДКА. Деякі моделі містять власні інструменти відновлення працездатності (D-Link, Zyxel). В інших випадках може передбачатися установка нової оболонки, але це потребує певного досвіду і знань. Чи є така можливість, можна дізнатися на сайті фірми-виробника.

Оператор прив'язав ваш обліковий запис до певного MAC адресу. Це, як правило, відбувається при купівлі нового комп'ютера, в результаті інтернет блимає червоним, так як підключення було активовано для колишнього ПК.

Є два рішення:

  • повідомити в службу провайдера про зміну електроніки,
  • самостійно клонувати адресу комп'ютера (це можна зробити інструментами передавача).

Лампочка горить через поломки роутера

Якщо з різних причин прилад остаточно припинив роботу, знадобиться часткова заміна (ремонт) окремих компонентів або встановлення нового пристрою. Порядок дій:

  1. Зателефонувати оператору і викликати майстра.
  2. Фахівець оцінить стан обладнання.
  3. Заміна на робочу модель можлива, якщо апарат купувався в цій інтернет-компанії.

В іншому випадку власнику доведеться самостійно здати роутер в ремонт в майстерню, адреса якої вказується в паспорті пристрою.

Проблеми на лінії

З боку провайдера можуть статися різні збої в серверному обладнанні. Палаючий індикатор роутера буде вказувати на проблему. Користувачеві необхідно зателефонувати в службу підтримки.

НА ЗАМІТКУ. Таким несправностей часто піддається інтернет, що функціонує на оптоволокні. На всяк випадок перевірте щільність з'єднань на модемі, не випав чи штекер кабелю з роз'єму.

Швидкість відновлення мережі визначається масштабами:

  • відсутність сигналу по всьому району або місту, час очікування залежить від складності поломки,
  • немає підключення безпосередньо по вашому будинку.

ВАЖЛИВО. В останньому випадку чим раніше ви зателефонуйте, тим швидше майстри проведуть відновлювальні роботи.

Ми розповіли, які існують прості і доступні методи відновити працездатність роутера. Якщо після всіх маніпуляцій проблема залишається, настійно рекомендуємо звернутися до фахівців сервісного центру.