Треба вимикати роутер Wi-Fi на ніч

Електронна техніка вже давно стала невід'ємною частиною нашого життя. Вельми затребуваний Wi-Fi роутер – пристрій, призначене для з'єднання з комп'ютерними мережами. Несуть його випромінювання шкоду для здоров'я людини, слід вимикати його в нічний період, читайте далі.

Чи потрібно відключати роутер на ніч і чому

Для отримання відповіді на це питання необхідно прислухатися до думок фахівців у різних областях. До них відносяться медичні працівники та фахівці з електроніки.

Перші стверджують, що абсолютно всі пристрої треба вимикати в нічний час. Свою точку зору вони аргументують не стільки наявністю електромагнітних хвиль і їх впливом на нервову систему людини, скільки присутністю шкідливих для організму світлодіодних індикаторів. Вночі лампочки випромінює більш яскраве світло в порівнянні з тим, що ми бачимо в денний час. Саме він і є зовнішнім подразником для всього людського організму.

Важливо! Лікарі, що проводили численні дослідження, радять для забезпечення здорового і міцного сну подбати про те, щоб місце нічного відпочинку розташовувалося в темному, спокійному приміщенні без сторонніх звуків!

Протилежну думку висловлюють фахівці, що працюють у сфері IT-технологій. Вони вважають відключення і включення в мережу будь-якого приладу негативно позначаються на його працездатності. З-за частого натискання кнопки живлення можуть виникнути перепади напруги, згубно впливають на стан техніки.

На користь відключення роутера на ніч говорить елементарна логіка і прагнення до економії. Як правило, маршрутизатор споживає в середньому близько 10 Вт на годину. Приблизно такою ж потужністю володіє світлодіодна лампа. В результаті нехитрих арифметичних операцій можна обчислити кількість споживаної енергії в місяць– 10*24*30=7200 Вт або 7,2 КВт. Помножте цю цифру на тариф електроенергії у вашому регіоні і дізнатися, яку суму ви можете заощадити!

Як убезпечити себе від Wi-Fi випромінювання

Зменшити вплив випромінюваних роутером хвиль на організм людини можна за допомогою декількох операцій:

  1. Відключати апаратуру в ті моменти, коли нею ніхто не користується.
  2. Слід перенести маршрутизатор в те приміщення, де ви і ваша сім'я знаходитесь рідше всього. Зробити це необхідно тому, що потужність випромінювання будь-якого приладу залежить від того, на якій відстані знаходиться джерело від людини.
  3. Зменшіть в налаштуваннях роутера показник потужності до мінімального показника.
  4. Встановіть антену передачі сигналу в найбільш часто використовуваному напрямку (наприклад, на ноутбук або комп'ютер). Завдяки цьому негативний вплив на людину буде зменшено.
  5. Користуватися інтернетом вийде і за допомогою кабельної або телефонної мережі, зверніть увагу на ці найбільш безпечні і прості варіанти.

Довідка! Саме в нічний час зловмисники можуть скористатися вашою включеної мережею в цілях злому пристроїв або експлуатації інтернету. У вимкненому стані зробити це неможливо!

Як правильно вимикати роутер на ніч

Тимчасово вивести з робочого стану маршрутизатор можна кількома способами:

  1. За допомогою спеціальної кнопки, яка знаходиться на задній частині корпусу пристрою. Як правило, вона знаходиться поруч з роз'ємами підключення кабелю і має назву Wireless, Wi-Fi і т. п. На неї необхідно натиснути і утримувати в такому положенні декілька секунд, після чого прилад відключиться.
  2. У разі відсутності такого вимикача можна скористатися мережевим інтерфейсом маршрутизатора. Для цього відкрийте браузер на будь-якому пристрої і введіть IP-адресу роутера, він вказаний на нижній частині пристрою і перейдіть за з'явилася посиланням. У відкритих налаштуваннях перейдіть в розділ «Бездротовий режим», де поставте курсор в рядку «Стан Wi-Fi зв'язку» у графі «Вимк.». Тепер передача даних припинена.

Вплив частих відключень на роутер

Будь включення роутера тягне за собою утворення потоку електронів і підвищення рівня штатного напруги. Часте створення такої ситуації може призвести до швидкої поломки маршрутизатора. У зв'язку з цим фахівці радять якомога рідше відключати проділ з розетки!

Довідка! Сучасні виробники стверджують, що випускається сьогодні техніка розрахована на часті перепади напруги і готова до адекватної реакції на подібну ситуацію!

Тепер ви знаєте, що дуже важливо убезпечити себе і свою сім'ю від впливу електромагнітних хвиль, випромінюваних Wi-Fi роутером. Це можна зробити за допомогою простих операцій не тільки в нічний час, але і в будь-який слушний для вас час!