Маршрутизатор і роутер — в чому різниця

Все більша кількість користувачів воліє використовувати вдома власний Wi-Fi. І це не дивно, адже таким чином можна не тільки значно заощадити на підключення окремого інтернету для кожного пристрою, але і збільшити рівень комфорту використання — для роботи не потрібні ні сім-карти, ні спеціальні кабелі. Але яке ж пристрій для поширення Wi-Fi вибрати? Чим, наприклад, відрізняються один від одного маршрутизатор і роутер і що краще? Про все це ви дізнаєтесь в даній статті.

Чи є різниця між роутером і маршрутизатором

Недосвідченому користувачеві досить просто заплутатися у величезній різноманітності подібних пристроїв, наданих на сучасному ринку. Але насправді роутер і маршрутизатор — це одне і те ж.

Справа в тому, що назва цього приладу походить від англійського слова «router».У перекладі це означає якраз «маршрутизатор». Саме тому в інтернеті можна знайти велику кількість однакових картинок, підписаних одним словом, адже вони є, по суті, синоніми один одного.

Найчастіше зустрічається все ж назва «роутер», яке також прижилося і серед обивателів. Можливо, це пов'язано з більш простим і незабутнім звучанням.

Тепер, коли ми розібралися в назві пристрою, потрібно розглянути докладніше його функції та інші характеристики, які допоможуть при виборі.

Важливо! Зверніть увагу, що далеко не завжди найдорожчі роутери є найбільш просунутими, але подібна тенденція, безсумнівно, існує, тому економити на придбанні не варто.

Для чого потрібен роутер і чому виникає плутанина в понятті

Роутер дозволяє поширювати сигнал і передавати дані на відстань, не використовуючи для цього ніяких проводів і інших допоміжних елементів.

Якщо звернутися до його іншій назві, маршрутизатора, то можна зрозуміти, що він як би «прокладає маршрути» до підключених пристроїв.

Іноді недобросовісні продавці або інші не надто обізнані особи надають інформацію про різницю в характеристиках роутера і маршрутизатора. Наприклад, це може бути відсутність або кількість наявних антен або зовсім зовнішній вигляд. У першому випадку це робиться свідомо для того, щоб ввести клієнта в оману, розповідаючи про уявні переваги того чи іншого приладу, змусити його придбати більш дорогу модель. У другому ж має місце просте невігластво.

Для того щоб не стати жертвою обману, достатньо завжди пам'ятати, що маршрутизатор і роутер — не різні пристрої, а всього лише дві назви одного приладу, який здатний передавати дані на відстані.

Тепер ви знаєте, що таке маршрутизатор або роутер, а також про те, для чого призначене це пристрій. Велика кількість самих різних моделей, які є у продажу, дозволять вибрати відповідний по всіх параметрах варіант — ціною, швидкості передачі даних, дизайном і наявністю додаткових можливостей.