Як дізнатися ip роутера

У сучасних умовах все частіше для отримання доступу до мережі користувачі застосовують бездротовий тип підключення. Дана функція здійснюється за допомогою спеціальних маршрутизаторів, передавальних сигнал Wi-Fi. Іноді при експлуатації може виникнути потреба дізнатися важливу інформацію про техніку, її характеристики і додаткові можливості при сполученні.

Найбільш часто зустрічаються ситуації, коли потрібно знати адресу пристрої, наприклад, для реєстрації обладнання в мережі. Про це ми поговоримо в нашій статті.

Що таке ip адреса wi-fi роутера

Якщо ви вперше стикаєтеся з подібною ситуацією, варто уточнити основні моменти. Для подання варто розуміти, що таке айпі адресу. Даний показник відображає розташування пристрою в мережі за спеціальним протоколом. Він необхідний для реєстрації та швидкого виявлення техніки для подальшої роботи з нею, тому користувачам важливо знати цю інформацію.

ВАЖЛИВО! Також інформація про розташування може знадобитися для синхронізації з іншими пристроями і налаштування параметрів функціонування.

Самий простий спосіб, як дізнатися ip свого роутера

Для початку варто розібратися в найбільш простих методах пошуку необхідної інформації. У конкретному випадку знайти відповідний показник можна досить легко. Просто переверніть виріб, знайдіть спеціальну наклейку, на якій завдано адресу. Напис може бути нанесена на етикетку або на корпус обладнання. Уважно огляньте виріб для пошуку і виявлення потрібних відомостей.

Як дізнатися адресу роутера з допомогою комп'ютера

Наклейка може відмінно допомогти у вирішенні проблеми, однак, при тривалій експлуатації вона може зіпсуватися або загубитися. У такому випадку дані будуть загублені, для їх відновлення доведеться звернутися до комп'ютера. Ми розглянемо кілька способів виявлення даних і опишемо їх. Для цього вам знадобиться нормальний працюючий комп'ютер і інструкція з пошуку даних.

ВАЖЛИВО! У спеціальних установках і властивості підключеного обладнання ви зможете дізнатися необхідні відомості і технічні характеристики.

Через панель управління

Одним з можливих методів є застосування пошуку в панелі управління. Щоб скористатися даний способом, виконайте наступні маніпуляції:

 1. Увімкніть ноутбук або ПК, виконайте підключення маршрутизатора.
 2. Зайдіть в головне меню «пуск» одним з можливих способів.
 3. Відкрийте «панель управління», потім розділ «управління бездротовими мережами».
 4. З представленого списку виберіть пункт «підключення», а потім клікніть по назві вашого варіанту.
 5. У діалоговому вікні натисніть на кнопку «докладно» для відображення інформації.

ВАЖЛИВО! У різних версіях операційної системи шлях може відрізнятися, орієнтуйтеся на основні пункти, описані вище, і вибирайте схожі розділи.

Через командний рядок

Також можна скористатися в системі комп'ютера командного рядка. В такому випадку алгоритм дій буде наступним:

 1. Підключіть пристрій до джерела живлення, запустити їх і забезпечте синхронізацію.
 2. За допомогою клавіші Win або комбінації Win+R в залежності від версії операційної системи і моделі техніки викличте діалогове вікно «виконати».
 3. Напишіть у вільне поле cmd і натисніть клавішу Enter (або клацніть по кнопці «далі»).
 4. У діалоговому вікні з написами введіть ipconfig, після цього натисніть на підтвердження команди.
 5. У рядку з назвою «основою шлюз» ви зможете знайти цікаві для вас відомості.

Виберіть один із наведених варіантів для виявлення основних даних ip адреси. Після виконання дій ви зможете виявити інформацію і використовувати її для подальшого підключення та налаштування.

ВАЖЛИВО! Для отримання розширених можливостей і повного списку показників треба використовувати спеціальні програми.

Що робити, якщо на роутері вказаний тільки універсальний адреса

У деяких сучасних моделях маршрутизаторів виробники не вказують інтернет-протокол, під яким зареєстровано обладнання. Замість цього вони вказують спеціальні універсальні адреси. Багато користувачів не знають, як правильно ними користуватися, тому в них виникають труднощі. Однак їх використання, навпаки, полегшує завдання з пошуку потрібної інформації. Але в такому випадку потрібно додатково здійснити вихід в інтернет.

Що таке універсальний ip адреса на роутері

Під цим визначенням розуміють спеціальне позначення сайту з розташованими в ньому основними параметрами та технічними характеристиками. Універсальний адреса має вигляд адреси сайту. Уважно огляньте корпус виробу, якщо ви не виявили комбінацію з цифр і точок, швидше за все, виробник вказав саме універсальний варіант. У такому випадку варто знайти посилання на веб-сторінку сайту.

Як дізнатися справжній ip роутера з допомогою універсального адреси

Якщо ви зіткнулися з подібною ситуацією, можна досить легко отримати доступ до необхідних відомостями про пристрої. Для цього виконайте такі дії:

 1. Відкрийте браузер і в пошуковий рядок введіть назву сайту, зазначеного на роутері. Підтвердіть вхід натисканням клавіші Enter.
 2. Введіть стандартні дані і виконайте вхід параметри та налаштування.
 3. У розділі «стан» можна уточнити справжній діючий ip адресу роутера.

Як бачите, все просто! Не бійтеся дізнаватися більше інформації wifi роутер, і стаєте просунутими користувачами.