Види роутерів

Технології передачі інтернету розвиваються, разом з ними змінюються і роздають пристрою. Поряд із застарілими моделями, що підключаються до телефонного кабелю, у продажу є вибір високошвидкісних новинок. Про важливих характеристик сучасних видів роутерів ми розповімо в нашому матеріалі.

Види роутерів за підтримку мережевих і Wi-Fi протоколів

В залежності від типу передачі сигналу, розрізняються роутери:

ADSL, забезпечує стабільну дротову передачу даних, під'єднується до телефонної лінії. Вони відрізняються простотою в установці, доступні за ціною, чим і заслужили повагу серед жителів віддалених населених пунктів. Їх недолік — це низька швидкість (з точки зору технологічного розвитку): прийом не більше 10 Мб/с, на виході – до 700 Кб/с

Ethernet, це більш досконалі апарати, що підтримують практично всі як дротові, так і бездротові (Wi-Fi) мережеві стандарти. Вони відносяться до змішаного (універсальному) типу пристроїв. Працюють через спеціальний кабель, що забезпечує якісний прийом і передачу даних. В даний час вважаються найбільш надійними і ефективними для роботи в інтернеті моделями.

Їх перевага — це швидкість передачі інформації, що досягає в провідному з'єднанні 100 Мб/с, в бездротовому – до 300 Мб/с. Є бюджетні моделі, доступні пересічному покупцеві. Вартість варіюється в залежності від виробника і вбудованого функціоналу.

LTE, новітня технологічна розробка, працює без проводів, за допомогою радіосигналу і забезпечує доступ до мереж 3G і 4G. Доступ до інтернету здійснюється через SIM карту провайдера. Перевагою буде можливість його використання в дорозі, відрядження і т. д. Апарат стане в нагоді в тих регіонах, де відсутні перші два види зв'язку. Такі прилади мають і недоліки, це висока ціна і невелика швидкість з'єднання.

Оптоволоконні передавачі, не мають широкого розповсюдження. Вони здатні транслювати провідний інтернет з найбільш високою і стабільною швидкістю, проте їх вартість поки стримує зростання популярності.

ВАЖЛИВО. Перед вибором визначитеся з протоколом, який надає ваш оператор.

Споживаний контент

Вибір, як правило, не залежить від обсягу інформації, що транслюється. Основний параметр тут пропускна здатність самої мережі (оплачувана абонентом інтернет-трафік), і вибір проводиться у відповідності з цією величиною.

Роутер зі швидкістю до 100 Мб/с і вище буде працювати з повною віддачею, якщо дозволяє обраний план інтернету. Такий режим дозволить, припустимо, одночасно працювати в мережі декількох комп'ютерів, з'єднаних з одним передавачем, при одночасному перегляді на кожному з них фільмів високої якості. Серфінг в інтернеті відбувається без уповільнень.

НА ЗАМІТКУ. Одночасне завантаження декількох відео та перегляд сторінок в інтернеті зажадають певні характеристики вашого ПК: мінімальну оперативну пам'ять 64 Мб і процесор не менше 400 МГц.

Покриття Wi-Fi

Вибір залежить від можливого відстані між роутером і приймає сигнал апаратом. Враховуйте можливий вплив сторонніх підключень (наприклад, інтернет-сусідів), які можуть глушити один одного. В однокімнатному помешканні підійде стандартний пристрій середньої потужності. Воно забезпечить впевнений прийом, ігноруючи чужорідні сигнали.

ДОВІДКА. Оптимальна частота роутера – 5 ГГц. Але якщо ваше обладнання не підтримує таку величину, тобто універсальний режим 2,4 ГГц.

Приватний будинок з великою ділянкою (якщо по його периметру знадобиться передача інтернету) потребує більш потужного передавача. В офісній роботі перевага віддається продуктивності і потужності. Оптимальним вибором будуть прилади з трьома діапазонами, оснащені посиленими антенами.

НА ЗАМІТКУ. Найбільш часто зустрічається стандарт — 802.11 АС, стабільно підтримує швидкість в межах 54 Мб/с, є універсальним для різних мобільних пристроїв.

Захист мережі у різних видів роутерів

Захисні функції виконуються шифровальными протоколами:

  • WEP, це застарілий стандарт, так як сучасним хакерам його легко зламати,
  • WPA, вважається на 100% захищений від злому, повсюдно поширений, його наявність рекомендується,
  • WPA2, модернізована версія попереднього формату.

НА ЗАМІТКУ. Всі виниклі складнощі при виборі передавача можна вирішити за допомогою провайдера. Фахівці підкажуть необхідні параметри виробу, і після його покупки проведуть необхідні налаштування обладнання.

Ми розповіли в нашій статті про основні особливості роутерів. Очевидно, що без цих пристроїв користувачеві не обійтися. Вони здатні забезпечити якісний прийом інтернету, а сучасні моделі в основному випускаються в універсальній комплектації, для одночасної підтримки провідних і бездротових мереж.