Як включити 5 ГГц на роутері

Періодичність частоти вимірювальних процесів називається герц. Швидкість передачі інтернет-сигналу від ноутбука на роутер (і назад) також вимірюється в герцах. Або, найчастіше, у гігабайтах (кінцевий результат обробленого обсягу інформаційного потоку).

Переваги 5 гігагерц

Потік 5 гігагерц дозволить обмінюватися інформацією 5 гігабайт за секунду. За сучасними мірками це є більш ніж прийнятною швидкістю для комфортної роботи в мережі.

Сучасні маршрутизатори мають «запас швидкості», який навіть більше, ніж фактичні реалії швидкості підключення до мережі.

Однак, не всі виробники комплектуючих використовують нові технології. Деякі ефективно використовують успішні технології минулого, яке також дозволяють комфортно працювати в мережі. Однак вони не мають швидкості навіть в 1 ГГц. На щастя, постачальники інтернет-послуг все частіше використовують більш швидку передачу інформації. Це стимулює виробників комплектуючих постачати більш швидкі зразки їхньої продукції.

Які роутери можна підключити до 5 гигагерцам

Найпоширеніші роутери, які за замовчуванням надаються російськими інтернет-компаніями, мають у своїх налаштуваннях можливість використовувати високу швидкість підключення.

До них можна віднести такі роутери:

  • Asus (RT-AC58U);
  • TP-Link (Archer C9);
  • NETGEAR (R6120).

Довідка! Ці точки доступу необхідно лише додатково налаштувати, якщо користувач виконує процедуру зміни швидкості інтернет-підключення (підвищує її).

Актуально це і в сільській місцевості або поблизу міст, де провайдери проводять періодичні, планові заміни інтернет магістралей на більш швидкісні і надійні лінії передач інформації. Щоб уникнути програмних обмежень від точки доступу на використання високій швидкості, рекомендується уточнити у провайдера необхідність налаштування та активації додаткових каналів передачі (5 гігагерц).

Як підключити роутер до 5 ГГц

Пропонуємо покрокову інструкцію для включення найпоширеніших моделей роутерів.

Разом з технічною підтримкою в режимі телефонної консультації зазвичай процедура налаштування складається з трьох кроків.

Крок перший — вхід у внутрішні меню точки доступу

Зробити це можна через будь-який встановлений на комп'ютері браузер, просто ввівши в рядок командний код/адресу 192.168.0.1. Після цього меню буде відкрито.

Важливо! Це стандартна команда для більшості маршрутизаторів. Якщо увійти в меню не виходить, рекомендується уточнити цю команду технічної підтримки вашого провайдера.

Додаткове активне підключення до мережі для введення в меню не потрібно.

Крок другий — пошук вкладки «бездротовий режим» і активація пункту «налаштування каналів зв'язку»

У цьому пункті користувачеві буде доступний вибір режимів роботи.

Іноді надається можливість паралельного використання різних каналів зв'язку. Наприклад, на великі відстані — один режим, на більш близькі підключення або за допомогою кабелю — інший канал зв'язку. Але використання декількох режимів зустрічається нечасто.

 

Крок третій — вибір режиму «5 ГГц»

Після цього, підтвердіть/збережіть свій вибір. І (якщо цього вимагає система) перезавантажте точку доступу. Готово! Вам вдалося перевести пристрій на потрібний режим.

Наступні використання інтернет-сигналу буде здійснюватися через канал зв'язку «5 гігагерц».