Шкідливий роутер в квартирі для здоров'я?

У сучасному світі wifi роутери стали невід'ємною частиною життя людини. Вони встановлюються в квартирах, офісах, школах, різного роду закладах і навіть на вулицях. Це дозволяє істотно розширити можливості виходу в мережу, але виникає питання — шкідливий роутер в квартирі для здоров'я і як він впливає на наше самопочуття?

Варто бити на сполох?

Якщо у вашому будинку використовується вай фай маршрутизатор, напевно, ви не раз замислювалися — завдає він шкоди вашому здоров'ю і якщо завдає, то який? Це питання ретельно вивчався багатьма вченими, і варто сказати, що дослідження часом показували суперечливі дані. Наприклад, медичні працівники стверджують, що шкоди від цього пристрою є і поширюється на деякі органи людини. Це ті напрямки, за яким збиралася статистика.

Поряд з цим, є інші дані, в яких зазначено, що негативний вплив від маршрутизатора мінімально. Особливо якщо порівняти його з іншими приладами, що знаходяться буквально в кожному будинку. Серед них виділимо:

  • Мікрохвильовка. Рівень впливу в сотню тисяч разів перевершує сигнал поступає від маршрутизатора.
  • Якщо поставити поруч 20 ноутбуків та 2 маршрутизатора, то вони створять випромінювання рівне тому, яке виходить від сучасного мобільного гаджета.

Тобто повинен вирішувати кожен сам, наскільки цей рівень небезпеки має значення для нього конкретно і для його сім'ї.

Як людина реагує на радіохвилі виходять від роутера

Вчені проводили експерименти спрямовані на виявлення ступеня впливу роутерів на людей в першу чергу розглядали судини головного мозку. Перевірка проводилася данськими вченими над школярами. Кожному з дітей дали установку, покласти гаджет з активованим вай фай роутером.

Коли настав ранок були виконані необхідні заміри. Результати показали, що у більшості з них було відзначено спазми судин, також це неуважність.

Довідка. Не можна вважати на 100% достовірним це дослідження, адже в ролі испытующих виступали тільки дітки. Також випромінювання могло бути отримано і від самого гаджета.

Як діти реагують на таке зручне пристрій в будинку

Як вже було зазначено, у діток черепна коробка ще не до кінця сформована, тому вони більше схильні до негативного впливу від маршрутизатора. Було офіційну заяву від ВООЗ про те, що випромінювання від даного пристрою дійсно шкідливі для діток. Але тут не варто зазначити, що немає підтверджених аргументів, які вказували б на шкоду, тому цю ступінь шкоди можна відносити до категорії необґрунтованого ризику.

Чоловіча репродуктивна функція

В цій галузі вчені також проводили дослідження. Отже, було взято 2 зразки сперми і в кожному з них був замерен рівень активних сперматозоїдів. Один зразок розмістили близько роутера, а другий в приміщення, де даного пристрою не було.

В результаті були отримані дані:

  • У тому зразку, який знаходився далеко від роутера активність сперматозоїдів зменшилася на 14%.
  • У зразку, який розташовувався поруч з вай фай передавачем, цей відсоток склав 25.Також було проведено додаткове дослідження, в якому вже був вивчений звичайний метод передачі даних. Змін в даному випадку не було відмічено.

З метаболізмом все інакше

Ще один експеримент був проведений на російських студентів і його результати дуже цікаві. Отже, як у більшості експериментів було взято дві окремі групи. На одній проводили експеримент, друга була контрольною. Контрольна група — це студенти, які проводили роботу з паперовими носіями, а перебували вони у кімнаті, в якій була виключена ймовірність проникнення радіохвиль. Друга група студентів працювала з інтернет при цьому відбувалося підключення за допомогою Wi-Fi.

Що було відзначено в результаті даного експерименту? Друга група студентів в рази більше пила воду в порівнянні з першою контрольною групою. Це вказує на те, що при працюючому вай — фай в організмі прискорюється метаболізм. Можна говорити навіть про те, що робота маршрутизатора в будинку може бути навіть корисною і не тільки з-за зручності доступу в інтернет з будь-якого пристрою.

Що можна зробити?

Якщо ви хочете якимось чином звести до мінімуму шкоду від роутера, можна зробити деякі кроки. Можна діяти кардинально і повністю відмовитися від нього, перейти на провідний інтернет. Якщо ви не готові піти на такий крок можна вибрати інші варіанти:

  • Розташуйте пристрій в якомусь далекому кутку, це дозволить знизити вплив вихідних від нього хвиль.
  • Не ставте її біля себе.
  • Якщо мова йде про офісному приміщенні, краще буде віддати перевагу один потужний прилад декільком більш слабким.
  • Якщо ви тривалий час не використовуєте приймач, його краще вимикати.
  • Лягаючи відпочивати, вимикайте прилад, а вранці знову вмикайте, якщо це вам необхідно.

Ці досить прості дії дозволяє вам вести до мінімуму вплив вай фай.

Довідка. Якщо ви переживаєте за шкоду від вай фай пристрою, варто задуматися і про шкоду іншого обладнання в будинку. Його краще вимикати в ті моменти, коли ви ним не користуєтесь.