Чому батареї б'ються струмом

Звичним атрибутом житлового приміщення є радіатори опалення. Без цих сантехнічних приладів неможливо створити теплу затишну обстановку в холодну пору року. Дотик до батарей іноді супроводжується легким пощипуванням чи більш відчутним, навіть болючими коливаннями електричного струму, від яких на шкірі може залишатися роздратування.

Чому б'ється струмом батарея

Людський організм піддається впливу електрики. Тому, при контакті зі струмопровідними елементами, виникають неприємні відчуття. Низький вольтаж струму до 20 Вольт важко визначити на дотик. Висока напруга викликає свербіж і обпікає поверхню шкіри при контакті. Струм більше 120 Вольт надає хворобливий вплив на організм. Якщо при торканні радіаторів електричний розряд викликає хворобливу реакцію, то виявляють причину появи і усувають.

Проблеми всередині вашої квартири

Облаштовуючи житло, людина доповнює його всілякими сучасними побутовими приладами, що підвищують комфорт. До них відносять: електро водонагрівачі, мікрохвильовки, оргтехніку. А електропроводка не завжди розрахована на підключення такого обладнання. Крім цього, покращуючи інтер'єр квартири, господарі доповнюють обстановку, використовуючи різні вироби з синтетичними компонентами: ламінат, ковролін і м'які меблі.

Такі нововведення надають житлу не тільки комфорту, але можуть стати причиною появи струму на поверхні батарей. До них відносять:

  • статичний розряд, що виникає при достатку синтетичних матеріалів;
  • неправильне підключення домовик електропроводки на вводі;
  • несправність побутових приладів;
  • пошкодження проводки;
  • використання комунікаційних труб в якості заземлення, при підключенні електротехніки.

Щоб виявити причину проводять такі заходи:

Передусім з'ясовують, чи є струм статичним. Після того, як розряд потурбує, необхідно повторно доторкнутися до радіатора. Якщо батарея більше не б'ється струмом, то це означає, що проблема обумовлена наявністю статичної напруги, пов'язаним з великою кількістю синтетичних виробів в кімнаті.

У разі повторного неприємного відчуття, діагностують інші можливі причини. Для цього:

  • перевіряють наявність «землі» правильність підключення на вводі в квартиру;
  • оглядають побутові прилади на предмет можливого оголення сполук або нагрівальних елементів;
  • перевіряють контакти, а при можливості, вимірюють опір проводки квартири (кабелі різних фаз не повинні «коротити» або бути обгорілими);
  • виявляють можливі підводи проводу «землі» до водопровідних або опалювальних труб квартири.

ВАЖЛИВО! При наявності тестера переконуються в наявності опору кожної з фаз і відсутності «блукаючих» струмів.

При виявленні будь-якого з недоліків, його усувають, т. к. невеликий витік напруги може збільшитися, а згодом, стати причиною короткого замикання.

ДОВІДКА! Неправильно виконаний контур заземлення, в приватному домоволодінні, може стати приводом для появи «блукаючих» струмів.

Причетність сусідів

Стояки труб опалення та водопроводу є провідниками електрики. Якщо сусіди використовували комунікації для того, щоб заземлити електропобутові нагрівальні прилади, то страждати від цього буде весь під'їзд. Виявити таке підключення дуже складно і, найчастіше, доводиться миритися з цією проблемою, не вирішуючи її.

УВАГА! Централізоване забезпечення електрикою в багатоквартирних будинках будівель радянського періоду, не передбачало наявності заземлювальної шини! Це змушує мешканців з'єднувати з трубами третій провід сучасної електротехніки.

Крім того, поруч з вами можуть проживати недобросовісні мешканці, які використовують незаконні методи підключення, в обхід лічильника. Таке з'єднання у сусідів може стати причиною того, що батареї б'ються струмом

Електрики для усунення «блукаючих» ефектів, рекомендують встановлювати на вводі в квартиру пристрій захисного відключення (УЗО). Але досвід монтажу таких приладів говорить про те, що їх використання в старих п'ятиповерхівках не дає позитивного результату, а навпаки, додає мешканцям проблем, у зв'язку з постійним відключенням живлення на квартиру.