Температура теплої підлоги під плитку

Тепла підлога — це система нагрівання повітря в приміщенні, в якій опалювальним елементом є настил на підлозі.

Таке покриття може бути єдиною і основною системою прогрівання або виступати в якості допоміжного засобу обігріву квартири або житлового будинку.

Найбільш популярні два види обігріву приміщень таким способом:

  • водяний підігрів;
  • електричний підігрів.

ДОВІДКА! Теплоносієм в водяній системі є вода, антифриз або подібний розчин. В електричних системах повітря нагрівається в результаті роботи підключеного до електромережі інфрачервоної плівки, вуглецевих стрижнів або подібного електрообладнання.

Як визначається температура теплої підлоги

Характерною особливістю теплою поверхні є те, що нагріте повітря піднімається знизу. Таким чином, на рівні ніг людини показник прогрівання повітря трохи вище, ніж при звичайній системі опалення.

Такий підхід до обігріву приміщення забезпечує комфортне перебування людей у ньому. До того ж при цьому зберігається оптимальний рівень вологості повітря.

Норми температури в житлових приміщеннях

Щоб забезпечити максимально комфортний тепловий режим в своєму будинку, слід знати, яка температура повітря є оптимальною для життєдіяльності людини. А також як правильно її відрегулювати в разі використання системи «тепла підлога».

Так, для комфортного перебування в приміщенні досить прогрівання повітря 22-24 °С. При цьому показник нагріву покриття повинен бути трохи вище і варіюватися в межах від 26 до 35 °С. Саме ці параметри встановлені в Будівельних нормах і правилах.

Більш точний показник нагріву покриття, який буде означати оптимальний рівень тепла саме у вашому будинку, залежить від наступних факторів.

  • Постійно знаходяться люди в конкретному приміщенні.

ВАЖЛИВО! Для ванної кімнати чи санвузла необхідна температура підлоги на кілька градусів вище, ніж у житловій кімнаті.

  • Від типу покриття.
  • Від тепловтрат конкретного будинку.

Якою повинна бути температура водяної підлоги під плитку

Що стосується водяної теплої підлоги, очевидно, що температура води або іншого носія в трубах повинна бути істотно вище самого покриття. Це допоможе забезпечувати достатню прогрівання повітря в приміщенні.

ВАЖЛИВО! Оптимальна температура води, що надходить від котла, повинна варіюватися в межах від 30 до 55 °С. При цьому більш точні показники розраховуються індивідуально залежно від характеристик приміщення.

Фахівці відзначають, що у великій кількості випадків достатньо буде нагріву води в трубах до 40 °С.

ДОВІДКА! Температура поверхні, покритої плиткою або кахлем, повинна бути 26 °С. Саме такий показник зафіксований у Європейському стандарті.

Способи регулювання температури водяної підлоги

Існують різні способи регулювання рівня нагрівання покриттів.

  • Ручний;
  • Індивідуальний, коли встановлюються окремі показники для різних кімнат;
  • Комплексний, який об'єднує різні способи в рамках всього будинку.

Сучасні технології передбачають застосування термостатів, застосування яких вимагає тільки задати бажану температуру в системі, а її регулювання буде відбуватися автоматично.