Як провітрювати приміщення не відкриваючи вікно

У будівлях «сталінської епохи», де дуже високі стелі і продумана система вентиляційних каналів, дихається легко і без відкривання вікон. Сучасні квартири, офісні приміщення похваляться хіба що пластиковими вікнами, будівельними та оздоблювальними матеріалами, що виділяють у повітря отруйні речовини.

Тримати вікна постійно відкритими не вихід:

 1. Взимку нагріте повітря замінюється холодним. Якщо в будинку автономне опалення, при зниженні температури включиться автоматика опалення, збільшиться місячний витрата газу або електроенергії.
 2. В офісах і кабінетах закладів відкрите вікно – ризик втратити цінного співробітника: захворіє і піде на «лікарняний» в самий невідповідний час.
 3. За вікном галаслива автомагістраль, залізничне полотно, цілодобово працюючий завод. Відкривати вікно, щоб дихати вихлопами, просто не хочеться.
 4. Надзвичайні ситуації, що стали, на жаль, буденністю: гарячий смітник, тліючі листя восени, лісові або торф'яні пожежі.
 5. Приміщення напівпідвальне. Навіть якщо за вікном парк – сміття потрапить в кімнату.
 6. В палатах лікарень, відділеннях реанімації лежать люди з ослабленим імунітетом. Найменший протяг спровокує погіршення самопочуття.
 7. Є маленька дитина і відкривати вікна навстіж не безпечно.

Готові рішення

Нестача кисню завдання вирішуване. Повноцінні кліматичні установки, озонатори або спеціальні повітрозабірники на вікнах пропонуються виробниками в широкому ціновому діапазоні.

Клапан віконний

Віконні клапани – «насадки» на раму, дозволяють провітрити приміщення без відкривання фрамуги. Серйозні виробники вікон оснащують ними продукцію при виготовленні.

Віконні клапани виготовляють:

 • автоматичними;
 • працюють у ручному режимі.

Це найпростіший прилад для вентиляції — козирок з сіткою зовні і всередині кімнати. Є засувка, регульована або вручну, або автоматикою.

Рада. Затвор спрацьовує і при підвищенні вологості всередині кімнати. Це хороше рішення для неоткрываемых вікон у ванній кімнаті.

При покупці можна вибрати модель з шумоізоляцією, блокуванням різких поривів вітру, з антимоскітною сіткою.

Бризер, кондиціонер

Провітрювачі, або бризеры, завойовують прихильників завдяки простому і швидкому монтажу, бюджетної вартості. Для забору повітря в стіні просвердлюється наскрізний отвір. Повітрозабірник залишається зовні, а розподільник – всередині. Потік свіжого повітря прямує уздовж стін, протягів в таких приміщеннях не буває.

Ширина бризера не перевищує ширини стандартного офісного документа, висота не більше півметра. Видиму з боку кімнати частину виготовляють у різній колірній гамі. За рахунок заокруглених форм прилад перетворюється на додаткове прикраса інтер'єру.

Основні переваги:

 1. Інтуїтивно зрозуміле управління: режим виставляється на дисплеї натисненням однієї кнопки.
 2. Низьке електроспоживання.
 3. Тиха робота;
 4. Таймер;
 5. Отчищает від пилу і пилку (важливо для алергіків), частинок сміття при вітрі;
 6. Є моделі, підігріваючі вхідний потік повітря;
 7. Простий монтаж, що не вимагає косметичного ремонту.


Стали звичними кондиціонери рятують людей у спеку. Часто на них перекладають і функцію очищення повітря. Недоліки такого методу:

 • охолоджене повітря створює ілюзію чистого повітря: у прохолодному приміщенні дихається легше;
 • щоб дихати свіжим повітрям, потрібно очищати фільтр не рідше одного разу на добу (для офісного приміщення).

Важливо: забір повітря здійснювали старі віконні кондиціонери. Сучасні моделі лише вентилюють повітряний простір. Свіжий кисень не надходить.

Зволожувачі, очищувач, іонізатори

Це цілий клас приладів, що забезпечують клімат-контроль приміщення. В одному пристрої можуть бути суміщені всі функції (і ароматизація, як бонус). Але у продажу є і прилади, що виконують тільки одну задачу.

Призначення очисників — очистити повітря від часток пилу, зволожувачів – наситити сухе повітря молекулами води, іонізаторів – позбавити від мікробів і бактерій, збільшити кількість придатного для дихання кисню.

Очисники використовують в роботі:

 • електростатику, коли частинки пилу притягуються електромагнітним полем;
 • найпростіші фільтри, зазвичай вугільні;
 • перегонку, де повітряний потік проходить крізь маслянисту рідину, а великі частинки сміття осідають;
 • хімічні каталізатори, в процесі яких токсичні домішки розкладаються і окислюються.

Мийки повітря (очисник + зволожувач), навіть дорогі моделі, в роботі шумні, вимагають дбайливого звернення, спеціальних присадок. Досить складно провести чистку. Зволоження можливо лише при використанні додаткової спеціальної рідини, а не звичайного льоду (як це зустрічається в повноцінних моделі «клімат-контроль»). Так і ергономіка кульгає: пульт в комплекті зазвичай не передбачено, а дисплей не вийде вимкнути на ніч.

Озонатори хороші тим, що вбивають патогенні мікроорганізми, нейтралізують неприємні запахи. Але використовувати їх можна не більше 20 хвилин для однієї житлової кімнати. А після ... рекомендується провітрити, або не заходити деякий час в приміщення. Іони кисню подразнюють слизові, частий симптом: першіння в горлі.

Завдяки різноманіттю техніки, підтримує чистоту повітряного простору в кімнаті, вдається дихати на повні груди і без відкриття вікон. Головне, розібратися в принципах роботи і правильно експлуатувати прилад.