Настроювання газового котла

Обігрів житлових приміщень у зимовий період – завдання першорядної важливості. Найкраще з нею справляються газові котли. Саме це стало причиною великої популярності. Важливо знати, що неправильно налаштований котел не ефективно справляється зі своїм завданням. Температура в приміщенні в такому випадку не буде підтримуватися на належному рівні, що негативно позначиться на комфорті проживання. Крім того, паливо буде витрачатися неекономно. Автоматичні системи управління, якими обладнані сучасні котли допоможуть тримати температуру на належному рівні. Але спочатку їх потрібно правильно налаштувати.

Що необхідно знати для правильної установки газового котла

Правильна настройка газового опалювального обладнання починається ще на етапі покупки. Потрібно переконатися, що його потужності буде достатньо для обігріву приміщення. Бути впевненим у стабільної подачі газу, у випадку з перебоями ніяка налаштування не допоможе. Потрібно врахувати кількість вікон, дверей, товщину стін. Правильна настройка безпосередньо залежить від цих чинників.

Термостат, який йде в комплекті з котлом на електронному управлінні полегшить налаштування. У цьому випадку електроніка все зробить сама. При зниженні температури сигнал з термометра запустить пальник або підсилить її полум'я. Така система буде підтримувати температуру на максимально комфортному рівні, але іноді і її потрібно налаштовувати.

Як настроїти потужність газового котла

Якщо з якоїсь причини температура в приміщенні впала нижче необхідної, можна зробити налаштування пальника. Збільшивши силу полум'я, ми піднімемо потужність котла.

У деяких моделях опалювального обладнання з відкритою камерою згоряння клапан пальника регулюється вручну. Для цього потрібно розібрати опалювальне обладнання, і отримати доступ до клапана. Краще довірити це фахівцеві.

Для налаштування потужності з регульованим електродвигуном клапаном потрібно:

  1. Затиснути клавішу Mode.
  2. Після появи на екрані «0» вибрати за допомогою клавіш «+/-» число «35».
  3. Підтвердити вибір натисканням на Mode.
  4. Клавішами «+/-» вибрати «d.52» (регулювання хв. потужності), «d.53» (регулювання макс. потужності).
  5. Вибравши потрібний параметр клавішею Mode, регулюйте його натисканням «+/-».

Тут показана налаштування потужності для моделі Protherm Gepard. В інших вона може відрізнятися.

Параметри температурного режиму в газовому котлі

Ручний режим управління дозволяє виставити температуру води в системі опалення. Автоматика буде підтримувати цю температуру шляхом включення або виключення котла. Користувач повинен самостійно підібрати необхідну температуру для потрібної ступеня прогрівання приміщення. Але при зміні зовнішньої температури, зміняться і внутрішні параметри системи, і доводиться знову їх регулювати в ту або іншу сторону. Для вирішення цієї проблеми існує автоматичний режим регулювання температури.

В автоматичних газових опалювальних пристроях з регулюванням температурного режиму проблем виникнути не повинно. Для цього потрібно встановити бажану температуру на термостаті, і автоматика все зробить сама.

Проблема термостатів полягає в тому, що до опалювального обладнання можна підключити лише один. Температурний режим в такому випадку можливо підтримувати тільки в одній кімнаті.

Настроювання автоматичних режимів

Сучасне опалювальне обладнання для зручності експлуатації оснащене автоматичними системами управління. Воно дозволяє підтримувати оптимальну температуру без необхідності в додатковому контролі. Якісна робота опалювального обладнання залежить від правильно налаштованої автоматики.

Щоб підтримання температурного режиму було максимально простим існують пристрої, які називаються програматори. Вони входять в комплект з котлом або продаються окремо.

Параметри добового програматора

Добовий програматор дозволяє підтримувати комфортну температуру в приміщенні. Це виконується за рахунок програмного керування опалювальним обладнанням. Добовий програматор передає команди опалювального пристрою підвищити, знизити або вимкнути пальник, згідно з розкладом. З назви зрозуміло, що це пристрій містить набір команд управління котлом протягом доби.

Налаштування цього пристрою виконується дуже просто – достатньо лише вибрати потрібну програму з доступних, і в приміщенні буде підтримувати заданий температурний режим.

Як налаштувати автоматичну роботу котла на тиждень

Тижневий програматор, на відміну від добового, містить набір команд на цілий тиждень. Основні переваги використання:

  • Автоматична робота котла. Не потрібно турбуватися про налаштування пальника. Пристрій все зробить сама.
  • Управління опаленням протягом тижня. Це дуже зручно. Можна вибрати програму, яка буде менше обігрівати приміщення в робочі дні, більше у вихідні. Це істотно заощадить кошти.
  • Радіус дії більше 30 метрів. Цього достатньо для контролю температури в більшості житлових кімнат.

Для налаштування цього пристрою потрібно вибрати в меню одну з декількох доступних програм. Також є можливість створення програми під свої потреби.

Що краще самому налаштувати котел або викликати майстра

Настроювання котла – завдання хоч і складне, але цілком здійсненне. В цій справі треба розуміти і враховувати безліч факторів, головний з яких безпека. Важливо розуміти, що це обладнання працює на газі. При роботі з ним потрібна особлива уважність та обережність.

Коли просто потрібно налаштувати програматор – вибрати потрібний режим не складе праці. А якщо виникла необхідність лізти в пристрій котла і розбирати його, краще скористатися послугами майстра.