Що краще іонізатор або озонатор? Відмінності приладів

Розглянуті пристрої часто плутають один з одним, оскільки вони мають деякі подібності як в технічному сенсі, так і в плані видається результату. Обидва прилади оснащені електрогенераторами, завдання яких полягає у випромінюванні електричних зарядів. Однак очищення повітря пристрої виробляють по-різному.

У іонізаторах отримані за рахунок дії генератора електричні заряди потрапляють на спеціальну пластину або нитка з вольфраму. Завдяки цьому утворюються заряджені іони. У великій концентрації вони подаються в приміщення, виробляючи очищення повітря.

Будова озонаторів засноване на високих окислювальних властивостях озону. Вступаючи в контакт з різноманітними бактеріями і вірусами, він знищує їх і перетворюється в звичайний кисень. Вбудований в прилад генератор дає електричні розряди великої сили, які подаються на спеціальну голку. З її гострого кінця утворився озон насичує повітря. Ступінь насичення на пристроях можна регулювати. Із зростанням потужності, збільшується концентрація озону.

Функціональні відмінності озонатора і іонізатора

 

Іонізатори на відміну від озонаторів не здатні знищити мікроби і бактерії, але дозволяють чудово очистити повітря. Крім того, вони:

 • борються з пилом і алергенами;
 • заряджають молекули кисню іонами;
 • гальмують розмноження мікробів;
 • усувають неприємні запахи.

Озонатор ж здатний боротися з:

 • вірусними інфекціями;
 • патогенними організмами;
 • різноманітними мікробами.

Довідка! Іонізатори призначені переважно для очищення, озонатори ж чудово виконують функцію дезінфекції.

Чим ще відрізняється іонізатор від озонатора повітря

Іонізатори за секунду роботи можуть викидати до десяти тисяч негативно заряджених іонів. За такими показниками в приміщенні створюється ефект морського або гірського повітря. Прилад може функціонувати незалежно від того, знаходяться поруч з ним люди. Дія пристрою тонізує нервову систему, знімає стрес.

Озонатори краще використовувати, якщо в приміщенні немає людей. Прилади для озонування чудово допомагають там, де є хворі люди. Якщо в якості оздоблювальних матеріалів використовуються алергенна продукція, робота озонатора також буде доречна.

Що краще – іонізатор або озонатор, на думку споживачів

Переваги роботи побутових іонізаторів

Ионизационное обладнання володіє кількома позитивними якостями:

 • воно компактно і безшумно;
 • сприяє поліпшенню мікроклімату;
 • перешкоджає збільшенню числа шкідливих мікроорганізмів;
 • його робота позитивно позначається на здоров'ї.

Плюси озонування повітря в приміщенні

Озонування дає безліч плюсів. Робота приладу:

 • допомагає вести боротьбу з вірусами і бактеріями, причому без застосування небезпечних хімікатів;
 • сприяє обробці великої площі за один цикл;
 • може бути організована в будь-який зручний час;
 • не передбачає участі людини і здійснюється в короткі строки;
 • забезпечує проникнення виділяється озону у важкодоступні ділянки приміщення, в товщу оббивних тканин і т. д.;
 • дозволяє підвищити термін зберігання продуктів, які не перебувають у холодильнику;
 • позитивно позначається на самопочутті хворих або страждають алергією людей.

Для яких приміщень краще підходить іонізатор, а для яких – озонатор повітря

Іонізатори застосовуються там, де обмежено доступ свіжого повітря і накопичується багато пилу. Наприклад, в офісах або непровітрюваних з якихось причин квартирах. Ряд моделей використовується в автомобілях за рахунок підключення до прикурювача.

Озонатори більше підходять для медичних установ, басейнів, акваріумів, підприємств з виробництва питної води, в рибній промисловості. Є чимало побутових моделей, які зарекомендували себе у користувачів. Оскільки озон у великих кількостях згубно позначається на здоров'ї людини, використання приладів для озонування повинно здійснюватися в суворій відповідності з інструкцією.

Універсальний озонатор-іонізатор

Технічні особливості будови сучасного приладу

Сучасні пристрої поєднують в собі корисні боку як іонізатора, так і озонатора. В пластиковому корпусі є отвори для забору повітря з приміщення і виходу іонізованого і озонованого повітря назад у кімнату. Циркуляцію забезпечує спеціальний насос. Камера всередині приладу оснащена електродами, на які подається негативний заряд. Деякі озонатори-іонізатори додатково оснащуються випускний трубкою для очищення води. У комплекті йдуть силіконові шланги та розпилювальні насадки.

Як функціонує озонатор-іонізатор

Повітря завдяки насосу потрапляє в камеру, де на нього впливають негативно заряджені частинки, що йдуть від електродів. Частина кисню перетворюється на озон, який потрапляє в приміщення, надаючи належний ефект. Завдяки шлангах і розпилювальної насадці можна легко проводити очищення води, помістивши в останню заповнену ємність.

Довідка! Регулярна обробка приміщень не призведе до перенасичення озоном, оскільки він нестабільний і приблизно через десять хвилин спонтанно розпадається, перетворюючись на кисень і виділяючи тепло.