Для чого потрібен іонізатор повітря?

У наш час все більше міських жителів скаржаться на слабкий імунітет і постійні головні болі. Причиною цих проблем є якість повітря, яким ми дихаємо. З-за великого скупчення машин, промислових підприємств і побутових електроприладів, змінюється мікроклімат в наших будинках. Ще зі школи нам відомо, що будь-яка речовина складається з найдрібніших частинок — іонів.

Частинки можуть мати як позитивний, так і негативний заряд. У санітарно-гігієнічних стандарти говориться, що 1 см3 повітря в приміщенні, повинен містити 400 позитивних іонів і 400 негативних. Але з-за загального забруднення атмосфери, з'являється надлишок позитивних іонів і недолік негативних.

Кімнатний прилад для іонізації — це прилад, який насичує повітря негативними іонами. Цікаво, але цей процес відбувається при грозі. Ви помічали, що після грозового дощу, повітря стає чистішим і вологіше? Це наслідок насичення негативними іонами.

Повітря, яким ми дихаємо, та його значення для нашого здоров'я

Ви ніколи не замислювалися, чому люди, які живуть в сільській місцевості, в горах, біля моря, здоровіше міських жителів? Причина в чистоті повітря, в правильному співвідношенні позитивно і негативно заряджених іонів. Причиною більшості наших хронічних захворювань є забруднена атмосфера наших міст.

Позитивні іони і їх значення для нашого здоров'я

Надлишок позитивних іонів в закритому просторі — найсприятливіше середовище для розвитку гострих респіраторних і вірусних інфекцій та інших захворювань. Також приводить до підвищеної нервозності і появі хронічних головних болів. Знижує працездатність та ефективність.

Негативні іони і їх вплив на наше здоров'я

Насичений негативними зарядженими частинками повітря, неймовірно корисний для здоров'я. Перешкоджає розповсюдженню вірусних захворювань, зміцнює імунітет людини (особливо дітей), допомагає подолати захворювання типу астми і пневмонії.

Важливо! Іонізація приміщень з великим скупченням людей, зменшує ризик передачі гострих респіраторних захворювань на 25-30%

Іонізація – засіб підвищення якості повітря

В процесі іонізації, підвищується кількість і якість кисню у вдихуваному повітрі. Зменшується ризик передачі захворювань (повітряно-крапельним шляхом). Крім того, через зміни відсотка кисню в середовищі, перестає боліти голова, підвищується працездатність і знижується нервозність.

Як іонізуючий прилад змінює мікроклімат в приміщенні?

Відбувається процес насичення негативно зарядженими іонами. Як це працює? Іонізатор створює високу напругу між електродами. Проходячи через електроди, газ розщеплюється на тисячі негативних (О2) і позитивних (Н) іонів.

Коли процес іонізації необхідний?

У приміщеннях з великим скупченням людей (офіси, супермаркети, дитячі садки, школи, інститути, лікарні...). В приміщеннях, де працюють електроприлади (комп'ютери, мікрохвильові печі, холодильники, кондиціонери...).

Для яких груп людей рекомендовано використання іонізаторів?

Використовувати іонізуючі прилади рекомендується всім міським жителям! Але особливо він необхідний людям, що страждають захворюваннями дихальних шляхів і дітям.

В які сезони необхідно використовувати іонізатори?

Особливо важливо іонізувати приміщення:

  • Під час опалювального сезону.
  • Під час поширення гострих респіраторних захворювань.
  • У жарку пору року.

Важливо! Іонізатори змушують пил та інші речовини, що забруднюють повітря осідати вниз. Якщо ви використовуєте іонізатор, регулярно робіть вологе прибирання і протирайте інші поверхні.

Кому протипоказано використовувати іонізатор?

Не можна використовувати іонізатор повітря в приміщеннях де знаходяться: люди з підвищеною температурою, люди, які хворіють на пневмонію в гострій стадії та мають порушення центральної нервової системи.

Значення використання іонізатора

Лікарі і вчені — екологи заявляють, що використання кімнатного іонізатора, значно поліпшить якість повітря в приміщенні, завадить розповсюдженню інфекційних і вірусних захворювань і поліпшить стан здоров'я, що перебувають у приміщенні. Як показують проведені дослідження, у людей, що іонізуються приміщеннях, знижувався рівень стресу, підвищувалася працездатність, зникала головний біль.

У чому різниця між іонізатором і зволожувачем з функцією іонізації?

Іонізатори збагачують приміщення негативними іонами, але не вирішують проблеми сухого повітря. З іншого боку, класичні зволожувачі, підвищують вологість мікроклімату, але не вирішують питання підвищеної концентрації позитивних іонів. Кращим рішенням буде придбання зволожувача повітря, який буде мати функцію іонізації.