Як працює іонізатор повітря

Основним принципом роботи будь-яких типів іонізаторів є іонізація повітряних мас під дією електричних зарядів високої напруженості. Спостереження і вивчення фізичних, природних процесів дозволило зробити висновок, що кількість негативних і позитивних іонів в атмосфері не є постійною величиною і може змінюватися під зовнішнім впливом.

Найбільш наочно це відбувається під час грози. Під дією електричного коронного розряду відбувається зіткнення нейтральних молекул кисню з вільними електронами, які мають негативний заряд. В результаті утворюється іон кисню (аероіонів) з негативною напруженістю, за рахунок приєднання додаткового електрона.

Медичні дослідження довели, що наявність негативних іонів позитивно позначаються на загальному стані організму людини. У природі оптимальний баланс позитивних і негативних частинок підтримується природним шляхом. На жаль, загальна екологічна обстановка все більше впливає на цей процес.

Зниження концентрації вільних заряджених іонів повітря сприяє порушенню біологічної активності організму людини і є одним із чинників прояви різних захворювань.

Принцип роботи

Принцип роботи будь-яких типів іонізаторів заснований на можливості створення потоку негативно заряджених частинок між різно полярними електродами під впливом зовнішніх джерел енергії. Матеріал для електродів може бути самим різним. Форма електродів також може відрізнятися, в залежності від конструктивного виконання.

Як діє іонізатор повітря в приміщенні

Потік заряджених частинок (електронів), утворений на електродах негативної полярності, при зіткненні з молекулами повітря, утворює певну кількість негативних іонів кисню.

Якщо швидкість електронів достатньо велика, то вони отримують можливість вибивати з нейтральних молекул повітря додаткові електрони, збільшуючи загальну величину потоку, що рухається у напрямку до електродів з позитивним зарядом.

У свою чергу, потік позитивно заряджених частинок притягається до негативного електроду і при взаємодії з ним сприяє збільшенню кількості випускаються електронів. Створені потоки заряджених частинок утворюють електричний розряд в повітряе, який сприяє безперервному утворення позитивних і негативних іонів кисню.

Яка різновид використовується в житлових приміщеннях

У житлових приміщеннях в основному використовуються іонізатори, робота яких заснована на створенні штучного коронного розряду між електродами, під дією високої напруги. Побутові іонізатори розраховані на напругу 20-30 кВ. Цей інтервал дозволяє створити оптимальні умови для утворення достатньої кількості заряджених частинок.

При меншій напрузі, швидкість і кількість електронів не здатне створити достатню різниця потенціалу електричного поля, що сприяє створенню іонів. При напрузі більше 30 кВ, виникає ймовірність створення іскрових розрядів, що сприяють утворенню сполук, що негативно впливають на організм людини.

Надлишок озону також шкідливий, як і його недолік

При виборі приладу для побутового застосування слід орієнтуватися саме на ці показники. Заява виробників про нові розробки, біполярних іонізаторів, або іонізаторів зі зниженим порогом мінімальних напруг, це просто маркетинговий хід. Користі від подібних приладів не буде.

Призначення побутових іонізаторів

Всі типи побутових іонізаторів призначені для створення оптимального балансу негативних і позитивно заряджених частинок в приміщенні, сприятливо впливають на протікання біологічних процесів в організмі людини.

Кому рекомендується використання іонізаторів повітря

Медичні дослідження в області впливу заряджених аероіонів на організм людини довели, що штучне підтримання оптимального балансу негативних і позитивних частинок повітря не тільки створюють комфортну обстановку в приміщенні, але і сприяє профілактиці та лікуванню різних захворювань. За твердженням медиків, іонізатори позитивно впливають при наступних захворюваннях:

  • Хвороби верхніх і внутрішніх дихальних шляхів (нежить, ларингіт, бронхіт).
  • Захворювання, пов'язані з серцево-судинною системою.
  • Різних типів неврозів.

У доповненні до цього, використання іонізатора прискорює відновні процеси при переломах, опіках. Надає загальний омолоджуючий ефект для всього організму людини, за рахунок активізації біологічних процесів.

Протипоказання щодо застосування побутових іонізаторів

На жаль, активізація біологічних процесів в організмі людини не завжди мають позитивну спрямованість. Не рекомендується використання іонізатора в приміщенні при гострих хронічних захворюваннях, що супроводжуються високою температурою.

Злоякісні новоутворення, схильні до дії заряджених частинок активізують свій розвиток. Тому лікарі забороняють використовувати в побутових цілях іонізатори у випадках онкологічних захворювань. Також не рекомендується використовувати прилад у приміщеннях, де можуть перебувати діти, віком до 3 років.

Як влаштований іонізатор повітря

Конструкції іонізаторів можуть розрізнятися між собою. У побутових умовах, найчастіше використовується конструкція, розроблена Чижевським (люстра Чижевського). Негативний електрод являє собою один або кілька, об'єднаних в єдину конструкцію тонких, гостроспрямованих електродів. В якості позитивного електрода можуть бути використані різні предмети (труби опалення, водопровід, арматура стін). В принципі позитивний електрод просто підключений на «масу».

В сучасних іонізатори, в якості позитивного електрода використовується сітка з окремих провідників. В залежності від конструкції, іонізатори розрізняються по потужності, радіусу дії та призначенням. В якості додаткових функцій можуть бути використані можливості зволоження повітря у приміщенні, створення спрямованого потоку повітря (вентилятори), таймери режимів роботи.