Заміна рушникосушки у ванній

Полотенцесушитель – це нагрівальний елемент, який складається з двох або більше вигнутих металевих труб і є у ванній кімнаті майже кожної квартири. Крім того, що він служить додатковим джерелом тепла і перешкоджає утворенню цвілі й вогкості, це ще і відмінний варіант декору.

Підготовка до заміни рушникосушки у ванній

У разі якщо прийнято рішення поміняти змійовик у ванній кімнаті, то слід дізнатися деякі деталі, які допоможуть полегшити і проконтролювати процес. Полотенцесушитель буває трьох видів:

 • водяний, по якому циркулює гаряча вода;
 • електричний, працює від розетки;
 • комбінований, поєднує в собі обидва види: при відключенні гарячого водопостачання нагрівається трубчастий електронагрівач, при відсутності електрики підігрів здійснюється за рахунок окропу.

Перед заміною рушникосушки потрібно, перш за все вивчити зону, в якій будуть проведені роботи, і звернути увагу:

 • на стан комунікацій у своїй квартирі, спосіб циркуляції теплоносія;
 • на обстановку навколо, а саме стіни, стелі, підлоги (наприклад, натяжна стеля ускладнить процес, оскільки не дозволить відігнути труби для різьби).

Якщо крім заміни радіатора в плани входить перенесення його на іншу стінку, то потрібно узгодити ці роботи з керуючою компанією, замовити індивідуальний проект і зробити гідравлічний розрахунок. Слід поспілкуватися з сусідами, що живуть поверхами нижче і вище про стан їх труб, щоб запобігти затопленню. Також можна попередити їх про відключення стояка гарячої води на певний час.

Заміна рушникосушки своїми руками

Якщо ви вирішили довірити цю справу професіоналам, то переконайтеся в надійності фірми і наявність основної документації, до якої відноситься свідоцтво про допуски СРО. Робота з демонтажу та встановлення нового рушникосушки не проста, вимагає спеціальних знань і займає 2-3 години, але, вивчивши послідовність, замінити змійовик можна буде своїми силами.

Для цього вам буде потрібно:

 • полотенцесушитель;
 • кріпильні кронштейни;
 • пластикові труби;
 • спеціальні кусачки для різання;
 • рівень;
 • розвідний і трубчастий ключ;
 • ущільнювач для з'єднань;
 • болгарка.

Демонтаж колишнього рушникосушки

Краще зробити ці процедури в денний час, коли більшість сусідів будуть перебувати поза домом, оскільки потрібно відключення гарячого водопостачання. Перед здійсненням демонтажу зверніться в керуючу компанію із заявою про знеструмлення стояка, попередньо потрібно узгодити день, час і період, на який буде зроблена зупинка. Про порядок проведення цієї процедури краще уточнити заздалегідь, оскільки вона може бути платною і вимагати збору додаткових документів.

УВАГА! ЖЕУ не вправі відмовити у відключенні, якщо є заява і дотримані всі умови.

Після відключення води злийте вміст з стояка. Далі за допомогою болгарки здійснюється демонтаж старого змійовика, спочатку нижня частина, потім верхній. На цьому етапі може знадобитися додаткова допомога, щоб притримати старий прилад. Обрізані кінці зачищаються, стара фарба прибирається, видаляються задирки для подальшого з'єднання з новими трубами.

Установка нового пристрою

Вибирати пристосування рекомендується в спеціалізованому магазині, підійти до питання слід ретельно, підбираючи якісні матеріали, які підходять за дизайном, щоб надалі не виникла ситуація, при якій буде потрібно повторна заміна через неякісно підібраного приладу.

ВАЖЛИВО! Для багатоквартирних будинків відмінно підійде сушитель з нержавіючої сталі, оскільки він здатний витримати до 10 бар і не схильний до руйнування і корозії, а латунні пристрої можна використовувати в приватних будівлях, оскільки вони не витримують тиск вище 8 магістралей.

Для початку слід розмітити, де буде розміщено новий полотенцесушитель і прикріпити кронштейни. Розміщувати його необхідно на відстані 2-6 сантиметрів від стіни, в залежності від діаметру труби (чим вона більша, тим далі від стіни).

Може бути три варіанти установки:

 • якщо співпаде діаметр труб і міжосьова відстань, то переробка не вимагається;
 • якщо діаметр сильно відрізняється або комунікації знаходяться в дуже поганому стані, тоді необхідно проведення зварювальних робіт;
 • використання різьбових з'єднань.

Підключення рушникосушки

Етапи підключення рушникосушки:

 1. Для початку наноситься різьблення на металеві труби, якщо стара не збереглася.
 2. До стояка гарячого водопостачання підключаються труби, для цього попередньо розігрівається апарат для зварювання і нагріваються спеціальні насадки, на які одночасно насаджується муфта і труба, завдяки нагріванню вони плавляться і надійно з'єднуються один з одним. Для вільної циркуляції води подаючий елемент повинен мати невеликий ухил в бік пристосування, а відводить у зворотному напрямку (приблизно 2-3 мм).
 3. Далі, щоб не сталося протікання води, всі стики рекомендується добре загерметизувати і пройтися спеціальною пастою, яка перешкоджає протікання.
 4. Прилад остаточно закріплюється спеціальними кріпленнями.
 5. Для безперебійного функціонування системи можна використовувати байпаси (запасні канали) та запірну арматуру (розташовується на каналі подачі і відведення), завдяки яким, у разі виникнення аварійної ситуації, система продовжить працювати і дозволить здійснити ремонт без відключення всього стояка і припинення води.

Випробування якості підключення

За фактом установки слід запросити представника керуючої компанії для перевірки відповідності виконаних дій. Після запуску води переконайтеся в герметичності всіх з'єднань і коректному функціонуванні рушникосушки.

ВАЖЛИВО! Крани для заповнення водою необхідно включати плавно, так як є ймовірність виникнення гідравлічного удару.

Установка електричного полотенцесушителя

Даний вид змійовика набагато більш простий в установці і дозволяє включати його тільки у випадках необхідності. Насамперед проводиться демонтаж старого пристрою таким же способом як зазначено в статті вище. Далі виробляється з'єднання труб, по яких відбувається циркуляція води по загальній системі.

Після чого необхідно визначитися з підключенням агрегату до електрики, яке може здійснюватися або через розетку, або від щита. Розетки слід установлювати на далекій відстані від відкритого джерела води, а тип корпусу повинен бути вологозахисним. Другий варіант вимагає наявності заздалегідь проведених проводів у ванній або доведеться розбирати декоративну обробку для їх проведення. Далі розмітьте отвори в стіні за допомогою рівня, просвердліть дірки і зробіть установку рушникосушки на кріплення.

Тепер ви можете самостійно замінити нагрівальний прилад, тим самим заощадивши кошти або запросити професійних майстрів і повністю проконтролювати процес.