Чим відрізняється конвектор від масляного радіатора

Кліматичну побутову техніку купують для додаткового обігріву приміщення з різних причин. Комусь хочеться створити окрему комфортну зону для відпочинку. Хтось віддає перевагу більш теплу, затишну обстановку у всьому будинку. Інколи автономні обігрівачі є єдино доступним способом обігріву.

Різноманітність моделей, пропонованих виробниками, відрізняються за своїм технічним характеристикам ускладнює споживачам вибір необхідного приладу. Потужність, компактність, економічність і безпека. Ети параметри необхідно враховувати при виборі кліматичного обладнання незалежно від місця їх встановлення, офіси або житлові приміщення.

Найбільше поширення одержали два типи обігрівачів:

  • конвекторного типу;
  • масляні радіатори.

Обігрівачі з відкритими нагрівальними елементами (спіралями), оснащені відображає екраном користуються невеликим попитом з причини малої ефективності і високих енерговитрат.

Обігрівачі конвекторного типу

Принцип роботи конвектора заснований на природних принципах теплообміну. Холодне повітря, надходячи через забірні отвори всередину конвектора, де розташовуються Тени різних конструкцій, нагрівається, і через вихідні канали (сопла, жалюзі) надходить у приміщення. Природний конвекційний потік теплого і холодного повітря забезпечує постійний теплообмін повітряних мас і рівномірне вирівнювання температури всередині приміщення. Час на прогрів приміщення залежить від потужності встановлених в конвекторі нагрівальних елементів (ТЕН) їх конструкції, форми корпусу обігрівача і обсягу самого приміщення.

Особливості конвектора

Як вже зазначалося, нагрівання повітря відбувається за рахунок використання Тена. Розподіл повітряного потоку може бути природним або примусовим, з використанням вентилятора. Форма і конструкція забірних і вихідних каналів може відрізнятися. Переріз каналів може бути фіксованим або регулюються в ручному або автоматичному режимі. Корпус передбачає використання в якості підлогового або настінного обігрівача. З'явилися моделі, що використовуються в якості плінтусів з системою обігріву. Будь конструкція конвекторних обігрівачів забезпечують більш рівномірне і швидке прогрівання повітряних мас, при невеликих енерговитратах.

Масляні радіатори

Принцип роботи масляного радіатора заснований на нагріванні певного об'єму повітря, що стикається з поверхнею корпусу обігрівача або перебуває у безпосередній близькості від нього. Теплообмін відбувається в межах певної площі і природна складова в цьому випадку слабо виражена. При використанні масляних радіаторів відбувається поступовий прогрів приміщення, за рахунок підвищення загальної температури повітря. У міру збільшення температури, відбувається більш інтенсивний теплообмін. Для створення додаткової конвекції та скорочення часу на обігрів, багато моделі масляних радіаторів оснащені вентиляторами. В сутності це вже обігрівач, який поєднує в собі два типи, масляний і конвекційний.

Конструктивні особливості

Форма корпусу масляного радіатора залежить від конструкції радіатора (теплообмінника), в якому знаходиться теплоносій (мінеральне масло). Трубчастий теплообмінник займає менше місця. У цьому випадку конструкція корпусу має мінімальну товщину. Використання теплообмінників, влаштованих за типом сполучених окремих секцій, схожих з батареями центрального опалення, збільшує товщину самого приладу, але при цьому збільшується корисна площа дотику корпусу і повітряних мас. Саме дані моделі оснащуються вентиляторами, що дозволяє скоротити час на прогрів приміщення до певних температур. Варіанти виконання можуть бути використання в якості підлогового обігрівача (найбільш поширені моделі) або настінного.

Потужність масляного радіатора визначається потужністю встановленого нагрівального елемента. Зробити розрахунок необхідної потужності для обігріву певної площі можна самостійно. Але, як правило, подібні дані містяться в інструкції, що додається до приладу і подібну інформацію можна отримати у продавця.

Всі сучасні масляні обігрівачі розраховані на роботу в декількох режимах. Механічні або електронні блоки контролю і управління спрощують їх обслуговування.

Конвектор або масляний радіатор

Не існує стандартних рекомендацій по перевазі одного типу обігрівача перед іншим. Все залежить від передбачуваних умов і режимів експлуатації кліматичного обладнання. Зазвичай споживача цікавлять лише кілька показників, надійність, ефективність і вартість. Виходячи з цих показників він і робить свій вибір. Єдине, що можна додати, що всі сучасні прилади відповідають за своїми технічними характеристиками всім заявленим показникам і здатні створити додатковий затишок і комфорт.