Генератор для котла опалення — як вибрати

Для газових котлів не підійде звичайний генератор, потрібно шукати модель інверторного типу. В цьому випадку дуже важлива фазування ланцюга. Неправильно обрана електростанція здатна швидко погубити газовий котел. На виході з інверторних моделей виходить хороша синусоїда.

Який генератор вибрати для котла опалення

Якщо для живлення котла ви вибираєте генератор, то за типом роботи та вживаного палива вони діляться на кілька типів. Розглянемо детальніше кожен з них.

Бензиновий

Мабуть, оптимальним варіантом для електричного котла є саме бензиновий. Він володіє безліччю достоїнств.

Бензиновий є досить потужним. Коли ви вибираєте бензинову модель, майже у всіх ситуаціях в разі відсутності електроенергії всі електроприлади продовжать працювати, в тому числі і газовий котел. Але буває і рідкісний виняток з цього правила: газовий котел не працює, а електричні прилади працюють справно. Придбання бензинової електростанції особливо раціонально, якщо відключають електроенергію на термін більш доби. При цьому варто врахувати, що дизельні установки зазвичай вибирають для живлення великої потужності, але дизель коштує дешевше бензину. Також бензиновий Простіше заводитися в умовах холодів.

ВАЖЛИВО. Бензиновий трохи легше дизельного (а по практиці використання, можна сказати, що іноді його потрібно переносити з місця на місце). Також в роботі він трохи тихіше.

Дизельний

Дизельні генератори для котлів опалення досить довговічні, ресурс його силової установки значно вище, ніж у інших типів генераторів. Також дизельні системи досить вигідні, так як витрата палива у них приблизно на тридцять відсотків менше порівняно зі своїми бензиновими конкурентами.

Втім, варто враховувати, що дизельні частіше вибирають для створення потужних електростанцій. Вони можуть живити цілі заводи, селища, і навіть острови. Тому для невеликого електроспоживання бензиновий краще зважаючи на простоту конструкції.

Газовий

Такі газові генератори для котлів можна використовувати тоді, коли будинок газифікований. Він живиться від природного або рідкого газу.

Варто зауважити, що газовий відрізняється своєю екологічністю, а при підключенні до газової мережі не вимагає періодичної дозаправки.

Інверторний

Такий тип використовує інверторне систему і стабілізатор. В результаті він виробляє енергію дуже високої якості з точною синусоїда, а це особливо важливо для котлів, автоматика якої дуже чутлива до якості енергії.

З недоліків такого виду обладнання можна відзначити його високу вартість.

Переваги інверторних генераторів:

  • Вони дуже компактні.
  • Особливі глушники усувають зайві шуми, завдяки чому він працює дуже тихо.
  • Інверторний не потребує суттєвих додаткових витрат при експлуатації.
  • Довговічність.
  • Чиста синусоїда.

Критерії вибору та поради експертів

  1. Для котла краще підійде синхронний генератор.
  2. Для переміщення важкого пристрою йому не завадить наявність коліщаток.
  3. Генератор може мати не тільки стандартні розетки на 220 В, але і розетку для приладів невеликої потужності на 12 Ст. Іноді це дуже корисна функція.
  4. Існує ручний і електричний пуск. Ручний складніше у використанні, а електричний простіше, але дорожче.