Скільки електроенергії споживає тепловентилятор

Тепловентилятор складається з невеликого корпусу, в який вбудовані вентилятор і електрична спіраль. Процес роботи дуже простий: спіраль нагрівається, а вентилятор поширює тепло. Досить простий у використанні і дуже швидко нагріває приміщення, за рахунок розпилення тепла. Але має декілька недоліків: необхідно багато кисню, так як відкрита спіраль для нагріву спалює кисень; при роботі, вентилятор створює багато шуму.

Яку кількість електроенергії споживає тепловентилятор

Вентилятор можна відключати, але тоді нагрівальний ефект приладу невеликий. До того ж це буде призводити до швидкого перегорання спіралі, так як вона не охолоджується, що небезпечно загорянням.

Для того щоб зрозуміти, скільки електрики буде споживати ваш нагрівач, перш за все, необхідно звернути увагу на заводські характеристики, залежно від споживаної потужності і буде відповідний витрата електрики. Також все буде залежати і від режиму роботи приладу, якщо він працює в максимальному режимі, то витрата більше, якщо в мінімальному менше.

Що впливає на витрату електрики тепловентилятором

Тепловентилятори є одними з найпопулярніших видів обігрівачів. На це впливає його компактність і те, що швидко нагріває приміщення. Вони легко переносяться, прості у використанні і транспортування. Для їх установки не потрібно спеціальних пристосувань.

Існує кілька видів тепловентиляторів, які і розглянемо. Споживання електроенергії у них залежить як від моделі, потужності виробника, так і призначення.

Виходячи з видів і конструкції, їх можна розділити на види:

  • тепловентилятори з регулятором;
  • тепловентилятори з регулятором і термостатом;
  • тепловентилятори для швидкого нагрівання великих приміщень.

Тепловентилятори з регулятором мають кілька потужностей і працюють в залежності від того, який задано. Наприклад, в положенні 1 працює з споживаної потужністю 500 Вт, в положенні 2-1000 Вт, і в положенні 3-1500 Вт. У сучасних моделях може бути і більше положень регулювання потужності. Основний мінус – потрібен постійний нагляд як за часом перемикання потужності, так і потім, щоб не перегрівся. Тим не менш дає можливість точно підрахувати витрату електроенергії.

Тепловентилятори з регулятором і термостатом представляють більш складну конструкцію. У ній передбачено відключенні приладу від мережі у випадку перегріву. Отже, немає необхідності за ним постійно спостерігати. Можна включити і піти по своїх справах. Вбудований термостат дозволяє відключати обігрівач, по досягненні в приміщенні потрібної температури. Для цього достатньо зловити момент тієї температури, яка нам необхідна і зафіксувати це на термостаті. Його витрата електроенергії залежить від різних чинників, насамперед від тієї температури, до якої повинен нагріти приміщення і потім цю температуру підтримувати. Зрозуміло, що чим більше різниця між початковою температурою і необхідною, тим більше електроенергії знадобиться. Дозволяє вибирати кілька потужностей, а також кілька режимів роботи вентиляторів.

Важливо! Для роботи тепловентилятори необхідно нормальна циркуляція повітря! Тому потрібно намагатися встановлювати прилад у місцях, де це можливо зробити. Не ставити близько до стінок, меблів, робочих столів. Крім того, що у випадку недостатньої циркуляції повітря нагрівання приміщення буде менше, а отже, і витрата електрики більше, це може призвести до перегріву спіралі та її загоряння.

Тепловентилятор «теплова гармата» використовується для швидкого нагрівання великих приміщень. Наприклад, клубів, дискотек, конференц-залів, приміщень, де не завжди збираються люди, і немає необхідності в постійному обігріві.

Якщо порівнювати з конвектором такої ж потужності, то конвектор нагріває приміщення за 30 хвилин, а такий вентилятор за 10. Різниця в три рази. Але споживає значно кількість електроенергії і абсолютно не підходить для побутових потреб. Занадто дорого буде коштувати опалення.

Приклад розрахунку споживання електроенергії

Спробуємо розрахувати максимальне споживання приладом електроенергії. Якщо в заводських характеристиках зазначено, що його потужність 2000 Вт, це означає, що за годину роботи в максимальному режимі він застосує 2 кВт. У зимовий період приблизний режим роботи такий: година працює, а 2 відключений. Отже, в добу буде працювати 8 годин.

2*8 і отримаємо 16 кВт енергії на добу. Якщо середня ціна за електрику складає 4 руб., то вийде, що обігрів приміщення протягом доби, вам обійдеться у 64 рубля. Це цифри для максимального режиму. В економічних режимах, зрозуміло, вартість буде нижче.

Таким чином, знаючи потужність обігрівача і приблизний час роботи, розраховуємо вартість обігріву.