Що краще конвектор або тепловентилятор

Не завжди перше зниження температури і початок опалювального сезону збігаються. Для того щоб бути впевненими в тому, що в квартирі чи будинку буде завжди тепло, люди приймають рішення купити обігрівач. Ринок пропонує безліч варіантів подібних пристроїв. Найпоширеніші — це тепловентилятори і конвектори. Вони мають прийнятну вартість, добре обігрівають приміщення і не займають багато місця.

Різниця між конвектором і тепловентилятором

Незважаючи на деякі подібності цих приладів, у них є і принципові відмінності. Конвектори, як неважко здогадатися по назві, працюють за принципом конвекції повітряних потоків. Повітря потрапляє в прилад через нижню решітку, проходить через нагрівальний елемент, тим самим піднімаючи свою температуру, і повертається в приміщення вже через верхню решітку. Гарячий шар рухається вгору, а холодний остигає повітря опускається. Чим більше за площею нагрівальний елемент, тим швидше відбудеться прогрів приміщення. Як тільки прилад відключається, повітря починає охолоджуватися.

В процесі роботи приладу, відбувається автоматичне відстеження температури, щоб уникнути надмірного нагріву повітря. У механічному варіанті контроль можливий завдяки наявності керамічної пластини, а в електронній для реалізації цієї функції призначені мікросхеми. В останньому випадку зазначена температура підтримується з точністю до 0,5 градуса, що призводить до більш економному витраті електроенергії при експлуатації. Відповідно і ціна на конвектори з вбудованою електронікою більш висока.

ДОВІДКА! Конвектори випускають електричні та газові. Газові прилади менш поширені, оскільки для їх роботи потрібно підключення до газової магістралі, але вони більш економічні. Для роботи електричних конвекторів потрібно лише стандартна електрична мережа. Їх потужність коливається від 2-х до 3-х кВт. Прилад такої потужності, розрахований на обігрів кімнати площею не більше 25 кв. м.

Випускають підлогові і настінні моделі. Підлогові встановлюють у центрі приміщення для його рівномірного прогрівання. Настінні доцільно розміщувати у місцях, звідки надходить холодних повітря, наприклад, зовнішня стіна з вікнами.

Тепловентилятор є більш бюджетним, але від цього не менш ефективним обігрівальних приладом. Його принцип дії відрізняється від роботи конвекторного пристрою. Холодні потоки повітря потрапляють на нагрівальний елемент, за допомогою вентилятора, поширюються по всьому приміщенню в заданому напрямку. Завдяки роботі вентилятора відбувається швидке перемішування холодних і теплих повітряних мас. Його потужність складає приблизно 1,5 — 1,8 кВт. Тепловентилятори бувають підлогові, настінні, стельові.

ДОВІДКА! Різновидом тепловентилятора, можна вважати так звану теплову завісу. Це пристрій ідеально для кріплення над вхідними дверима — воно не пропускає холодне повітря з вулиці і перешкоджає виходу теплого повітря з приміщення.

В якості елемента, що забезпечує обігрів в таких приладах, використовують:

 1. Відкриті електричні спіралі. Прилади з таким елементом найдорожчі і недовговічні. У процесі роботи спалюють кисень у приміщенні і виділяють неприємний запах, що утворюється при попаданні пилу та інших частинок на відкриту поверхню спіралі. Плюс — дуже швидко нагрівають приміщення.
 2. Закриті спіралі. Не так сильно спалюють кисень і при цьому дуже швидко прогрівають повітря.
 3. Керамічні пластини. Тепловентилятори з пластинами найбільш вдалий варіант. Практично не сушать повітря, не забруднюють його продуктами горіння, нагріваються швидше, ніж спіралі.

Переваги і недоліки конвектора

Конвектори мають ряд переваг, таких як:

 • простота установки;
 • можливість об'єднувати їх в мережу, для створення опалювальної системи;
 • підтримка зазначеної температури за рахунок застосування термостатів;
 • відсутність шуму при роботі;
 • немає процесу «згоряння» кисню, з-за невисокої температури нагрівального елемента;
 • пожежна безпека;
 • безпека, тобто можливість вибору температури нагрівання зовнішньої поверхні;
 • невеликі розміри і вага;
 • стильний дизайн;
 • довговічність.

До недоліків цього приладу можна віднести:

 • не самий швидкий процес нагріву приміщення, з-за того, що конвекція відбувається природним шляхом без застосування вентилятора;
 • різниця температури повітря у верхніх і нижніх шарах.

Переваги і недоліки тепловентилятора

Основні переваги тепловентиляторів:

 • швидкий і рівномірний нагрів приміщення;
 • малі габарити і вага;
 • багато моделей володіють мобільністю;
 • невисока вартість;
 • різноманітність дизайнів.

З недоліків можна виділити:

 • неприємний запах, який з'являється з-за згорання пилу на поверхні нагрівального елемента (тільки в тепловентиляторів спірального типу);
 • шум в процесі роботи;
 • зменшення рівня вологості повітря.

Що краще вибрати — конвектор або тепловентилятор

Для спальні або дитячої краще вибрати конвектор, через відсутність шуму в процесі роботи, що особливо заважає вночі. Також при недостатньому центральному опаленні або його повну відсутність є можливість створити цілу мережу з конвекторів та налаштувати їх на режим підтримання заданої користувачем температури.

ДОВІДКА! Для опалення великих приміщень використовують один або кілька конвекторів, які можна вдало вписати в інтер'єр, розмістивши на стінах або під вікнами. Маленькі приміщення можна прогріти тепловентилятором.

В робочих приміщеннях, особливо в тих, де при частих відкриванні дверей відбувається надходження холодного повітря теж краще поставити тепловентилятор. Тим більше, що його можна встановити під столом і направити на ноги. Для вуличної установки над дверима в холодну пору року більше підходить теплова завіса. Якщо необхідно просушити повітря в приміщенні, наприклад, в дачному будиночку після зими теж доцільніше використовувати тепловентилятор.

Вибираючи між конвектором і тепловентилятором перш за все потрібно визначити основну мету використання обігрівального приладу. Для регулярного і тривалого використання обігрівача в доповнення або замість системи опалення, а також для підтримки заданої температури варто вибрати конвектор. Якщо додаткове джерело тепла потрібен не постійно, а лише час від часу варто зупинити вибір на тепловентиляторе.