Розрахунок теплової завіси

Теплова завіса є певним бар'єром для повітряного потоку, який надходить з вулиці. Взимку завіса не дає проникнути всередину холодному повітрю, а влітку – гарячого. Це сприяє досягненню комфортної температури в будь-який час року. Щоб домогтися такого ефекту, необхідно як можна більш точно провести розрахунок теплової завіси. Якщо всі підрахунки виявляться вірні, то можна бути впевненим у правильному виборі та якісної роботи системи.

Розрахунок продуктивності теплової завіси

Найчастіше системи зустрічаються там, де знаходиться велика кількість людей. Зазвичай це кафе, ресторани, торгові центри, приміщення промислового призначення, склади, навчальні корпуси.

Довідка! Дана теплова система потрібна, щоб забезпечити в кімнаті постійну певну температуру.

Щоб підібрати пристрій, необхідно провести його розрахунок.

В процесі обчислень розглядаються такі параметри, як діна, потужність і швидкість потоку повітря.

Довжина

Щоб підібрати найбільш оптимальну довжину, дуже важливо врахувати розміри дверного отвору. В якості основних розмірів розглядаються показники ширини і висоти отвору. Чим ближче завіса буде розташована до дверей, тим вище буде коефіцієнт корисної дії її роботи.

Потужність

Розрахунок по потужності виконується, швидше, суб'єктивно на основі використовуваних показників. Технічна характеристика кожної моделі передбачає пункт про різницю температур проходить через прилад, що вдувається і видувається повітря.

Швидкість потоку повітря

Від того, наскільки правильно будуть проведені розрахунок швидкості повітряного потоку, можна говорити про ефективність експлуатації системи. В основному якісна робота залежить від місцезнаходження пристрою, і якщо бути точніше, то від правильно підібраної висоти. Некоректний розрахунок призведе до неможливості ефективної роботи системи.

Важливо! Краще, якщо підбором швидкості повітряного потоку займуться професіонали.

Після того як всі необхідні параметри будуть розраховані, можна приступати до наступного кроку, а саме, підбору типу системи, виходять з наступних характеристик:

  • Типу установки.
  • Способи управління.
  • Джерела тепла.

Щоб завіса служила довго і якісно, необхідно, щоб всі розрахунок були проведені вірно.

Як розрахувати повітряну та електричну теплову завісу

Електрика, повітря і вода – основні джерела, на основі яких відбувається робота пристрою. Найбільш популярними варіантами є повітряні та електричні теплові завіси. І саме про них піде мова далі.

Електрична теплова завіса являє собою прилад, що працює від електромережі. Найчастіше можна зустріти у виробничих і побутових приміщеннях. Відрізняється тим, що має кілька режимів перемикання потужності. У літню пору року прилад можна використовувати для подачі прохолодного повітряного потоку.

Повітряні теплові завіси використовуються в основному щоб розділити простір використовується приміщення. У цій системі немає елементів обігріву, які вбудовані в інші типи систем. Робота їх заснована на обертанні великих вентиляторів. Створювані лопатями повітряні потоки і сприяють поділу простору на температурні зони. Найчастіше використовуються на складах або промислових приміщеннях.

Так як перераховані вище типи є підвидами даної теплової системи, то розрахунок і подальший підбір ведеться за тими ж параметрами:

  • довжині, яка розраховується виходячи з розмірів дверного отвору;
  • потужності приладу;
  • швидкості потоку повітря.

І якщо для розрахунку електричної завіси в основному важливі перші два параметра, то останній є дуже важливим показником при розрахунку повітряної завіси.

Формула розрахунку потужності

Щоб розрахувати потужність агрегату, варто скористатися наступною формулою:

VxTxK

Де V – це розрахований обсяг аналізованого приміщення в метрах кубічних;

Т – різниця між температурами повітря всередині та зовні приміщення. Другий показник підбирається на основі того, яку температуру в приміщенні необхідно встановити;

До – коефіцієнт розсіювання повітря. Залежить від ізоляції приміщення, і чим більше показник, тим краще ізоляція.

Розрахувати продуктивність теплової завіси не так важко, і провести всі необхідні обчислення можна самостійно.