Що таке теплова завіса

З метою захисту від проникнення холодних повітряних мас усередину приміщення були розроблені системи, що отримали назву теплові завіси. Встановлюються у віконних і дверних отворах, найбільш уразливих місцях приміщень будь-якого типу пристрою створюють спрямований, рівномірно розподілений по площі прорізів, потік теплого (підігрітого повітря. Створюваний повітряний бар'єр запобігає проникненню холодних повітряних мас і одночасно перешкоджає виходу теплого повітря назовні.

Що таке теплова завіса

Конструктивне виконання пристроїв може відрізнятися, але принцип роботи у всіх моделей один. Повітря нагнітається вентилятором і, проходячи через комплект нагрівальних елементів, подається в розподільну систему, виконану у вигляді великої кількості сопел або у вигляді жалюзі, яка і регулює напрямок і інтенсивність повітряних потоків. І сопла і жалюзі розраховані на напрям повітряного потоку під оптимальним кутом (до 40 градусів).

Для створення рівномірного повітряного потоку застосовується особливий тип радіального вентилятора (турбіна). Вона розташовується всередині корпусу по всій його довжині. Максимальна довжина 800 мм. Тому при облаштуванні широких прорізів використовують декілька двигунів, кожен з яких співвідноситься з окремою турбіною, або один двигун підвищеної потужності, що забезпечує крутний момент двох турбін, розташованих по різних сторонах від нього. Швидкість обертання, регулювання прохідних перерізів забірних і розподільних отворів, температура нагріву, режим роботи може задаватися вручну або в автоматичному режимі. Більшість сучасних конструкцій мають електронні системи управління.

В якості нагрівальних елементів найчастіше застосовуються стандартні електричні Тени. В залежності від потужності, вони здатні нагрівати інтенсивно нагріти проходить повітряний потік для створення щільної завіси. Недоліком подібних нагрівальних елементів є високі енерговитрати. Інфрачервоні нагрівальні елементи використовуються в основному у великих торгових центрах, на промислових об'єктах. Отримують вони розповсюдження і при монтажі обладнання в індивідуальних будівлях. Висока вартість подібних елементів досить витратна стаття витрат для використання на невеликих об'єктах (майстерні, магазини).

Ще один тип нагрівального елемента, теплообмінник з циркулюючої гарячою водою, має меншу ефективність нагріву і відповідно продуктивність подібного обладнання нижче, якщо порівнювати з електричним і інфрачервоними елементами. Але маючи постійний доступ до системи центрального водопостачання або до окремих котелень, витрати при використанні теплових завіс з водяним теплообмінником будуть істотно нижче.

ДОВІДКА! Всі сучасні системи теплових завіс здатні функціонувати в режимі вентиляції і кондиціонування, будучи одним з варіантів кліматичного устаткування промислового і побутового призначення.

Види теплових завіс

Розрізняють три основних різновидів теплових завіс:

  • горизонтальна;
  • вертикальна;
  • вбудована.

Горизонтальна

Дана конструкція встановлюється над віконними і дверними прорізами. Потік теплого повітря спрямований зверху вниз. Відрізняються надійністю і практичністю. До позитивних якостей можна віднести високу продуктивність і рівномірний розподіл теплого повітряного потоку.

Вертикальна

Подібна конструкція передбачає монтаж розподільної системи воздуховода у вертикальному положенні, збоку віконного або дверного отвору. Подібна система оптимальна при наявності вузьких і високих вікон і дверей. У цьому випадку теплі повітряні маси не відхиляються в площі отвору і забезпечують надійне відсікання холодного повітря ззовні.

Вбудована

Подібна система найчастіше використовується в приміщеннях, де спочатку є або передбачається монтаж підвісних або натяжних стель. В принципі подібна теплова завіса не стільки грає роль перешкоди для проникнення холодного повітря, скільки виступає як кліматичного обладнання. Безперервна подача теплого повітряного потоку забезпечує комфортні кліматичні умови всередині приміщення і гарантовано позбавляє від можливих протягів.

Сфера застосування теплових завіс

Сучасні теплові завіси використовуються в місцях, де досить інтенсивно витрачається тепле повітря, наприклад, часто відкриваються і закриваються двері чи є потреба тримати їх постійно відкритими.

ДОВІДКА! У багатьох торгових точках, можна спостерігати постійно відкриті двері. Згідно з дослідженнями маркетологів в магазинах, де вхід відкритий, підвищується рівень продажів. Твердження спірне, але використання теплових завіс в даній ситуації, практично єдиний спосіб підтримки всередині приміщення прийнятного температурного режиму.

Промислові цехи, складські приміщення, громадські будівлі, метро. У будь-якому з даних об'єктів використання систем теплових завіс тільки підвищує загальний рівень комфортності перебування всередині. Тепловими завісами обладнуються невеликі торгові павільйони і навіть окремі торгові намети.

Отримали поширення дані системи і в побуті. Обладнаний системою захисту від проникнення холодного повітря гараж дозволяє перебувати всередині нього тривалий час навіть при відкритих дверях. Котеджі, де є подібний тип обладнання, мають додаткову можливість комфортного проживання та відпочинку.

Грамотно підібрана за технічними характеристиками і змонтована у відповідності з необхідними вимогами і рекомендаціями система теплової завіси буде надійною додатковим захистом від холоду.