Як вибрати теплову завісу

Що надає кожному будинку затишок і комфорт? Звичайно ж – теплий вогнище! Щоб зберегти тепло, чи то мова про будинку або квартирі, роками розроблялися різні опалювальні прилади, такі як Тени (трубчасті електронагрівачі), теплові гармати, і навіть робилися спроби вдосконалення радіаторних батарей. Найчастіше в холодні зимові вечори, навіть камін не здатний підтримати достатню кількість тепла в будинку.

Правильний вибір теплової завіси

На сьогоднішній день самим передовим рішенням в області надходження тепла служить теплова завіса. Вона допомагає зберігати тепло в будь-яких приміщеннях, навіть у нежитлових об'єктах, такі як офіси, магазини і промислові підприємства.

Розмір

Теплова завіса – електронагрівач повітря, що встановлюється над дверним прорізом. Тому важливим фактором при виборі даного пристрою, служить габарит конкретного отвору, а точніше, його довжина. Лінійка моделей передбачає різноманітність розмірів, починаючи від 70 см і до 2-ух метровими завісами. Якщо ж довжина отвору значно більше, то встановлюються парні завіси, в максимальній близькості один до одного, що запобігає ефект «відкритого вікна».

Тому самостійно обираючи прилад, необхідно пам'ятати про 2 важливі нюанси:

— модель приладу по довжині повинна бути більше, ніж ширина отвору;

— якщо габарити отвору значно перевищують довжину всіх існуючих моделей завіс, то купуються 2 моделі під довжину отвору, і встановлювати їх слід якомога ближче, щоб не створювати джерело «протягу».

Продуктивність

Широка лінійка завіс передбачає і різну продуктивність, тобто швидкість потоку нагрітого повітря. Чим більше габарити дверей, воріт або отвору на виробництві, і чим вище буде розташовуватися завіса, тим більше повинна бути її продуктивність.

Для стандартного дверного отвору, чиї габарити, як правило, 1м * 2м, необхідно вибирати моделі з продуктивністю не менше 900 куб. м/год. У такому випадку сила подаваного теплого повітря буде дорівнює 8-9 і 2-2,5 м/с зверху і низу прорізу відповідно. Це дозволить перекрити теплим потоком весь дверний отвір.

Тип нагрівального елементу

Після того як був зроблений вибір необхідного виду моделі, варто дізнатися про різницю в типі самого нагрівального елемента.

Функція пристрою – відокремлювати тепле повітря всередині приміщення, від холодного повітря ззовні. І з цим прекрасно справляється навіть потік нейтрального по температурі повітря. Його сила спрямовується зверху вниз, до самої підлоги, що не дозволяє вступати холодного повітря, наприклад, з вулиці.

Але якщо завіса встановлюється в магазині, де постійно відкриваються двері, то щоб запобігти зниженню температури приміщення, краще скористатися потоком гарячого повітря. Тому необхідно знати, який нагрівальний елемент буде стояти вибраної моделі, і як він працює.

Всі моделі поділяються всього на 2 типу нагрівального приладу:

  1. Спіральний
  2. ТЕН

Розрізняє обидва типи: ціна моделі і термін служби.

Спіральний нагрівач являє собою звичайну спіраль з дроту, на зразок кип'ятильника. Тому він не дорогий за вартістю, однак вимагає великих витрат електроенергії. І по терміну експлуатації – не дуже довговічний.

ТЕН ж – протилежність спірального нагрівача. Він являє собою сталеву трубку з кварцовим піском і стрижнем з графіту всередині. Тому він абсолютно безпечний і прослужить довгий термін, компенсувавши в рази свою високу вартість.

Тип теплоносія

Теплові завіси розроблені під різні джерела енергії, тому вони поділяються на 3 види:

  1. Газові
  2. Водяні
  3. Електричні

Для великих виробничих приміщень, газові завіси – найкращий варіант. Вони є безпечними джерелами тепла, і володіють найвищим ККД (майже 100%). Однак, серед всіх моделей, вони – найдорожчі.

Яку теплову завісу краще встановити над вхідними дверима

Водяні також відрізняються підвищеною продуктивністю. Але їх установка ускладнюється тим, що поряд повинна знаходитися система подачі води. Якщо відсутні перебої з даним джерелом енергії і необхідно підтримання тепла досить великого простору, то такий тип завіс буде гарною підмогою в економії електричної енергії.

Для невеликих квартирних і офісних дверних прорізів, вікон, вхідних дверей не тільки квартири, але і вдома, кращим варіантом стане електрична теплова завіса. Якщо продуктивність і габарити моделі будуть правильно підібрані, а установка зроблена професіоналами, то її експлуатація не складе ніяких проблем.

Добір за параметрами

Вибирати пристрій можна як за допомогою фахівця, так і самостійно. Але при цьому необхідно врахувати всі параметри майбутньої завіси та її відповідність розмірів дверного отвору і приміщенню, яке вона буде «охороняти» від холоду.

Притому що частіше можна зустріти саме горизонтальні завіси, існують і інші типи по установці. З них розрізняють:

  1. Горизонтальні
  2. Вертикальні
  3. Універсальні

Горизонтальні і вертикальні завіси повинні встановлюватися відповідно до вимог заводу – виготовлювача. Горизонтальні часто громіздкі, і повинні кріпитися на кронштейнах за допомогою різьбових стрижнів. Вертикальні – повинні встановлюватися збоку від дверного отвору, і при цьому для правильної роботи також повинні займати майже всю його висоту – не менше¾!

Найбільш затребувана модельна конструкція теплової завіси – універсальна! Така модель дозволяє проводити монтаж як горизонтально над вхідними дверима або вікном, так і вертикально з одного або двох сторін дверей.

Наприклад, потрібно підібрати теплову завісу для магазину, невеликого за параметрами, і непогано опалювального.

Для початку, визначаються розміри дверного прорізу: висота і ширина. Припустимо, вони складають 2,30 і 1 метр відповідно. Обов'язково має бути місце над вхідними дверима, щоб правильно закріпити пристрій, що й надалі нічого не перешкоджало її стабільній роботі.

Відповідна даними габаритами модель, повинна становити в довжину не менше 1 метра, а сила продуктивності повинна забезпечувати дальність сили потоку теплого повітря не менше 2,5 метрів. Потужність моделі – 6-9 кВт. Але оскільки заданий приміщення забезпечує постійне відкриття дверей, краще вибрати модель 9 кВт. Вибираючи з видів завіси, треба врахувати яке джерело енергії перебувати поруч, але в даному випадку це зумовлено – електрика. Установка моделі може бути як горизонтальною, так і вертикальною, якщо габарити моделі не будуть відповідати простору над дверним прорізом. Також за типом електронагрівача, варто віддати перевагу Тену. Нехай його ціна і висока, але зате термін експлуатації і ступінь безпеки – на рівні!

Самим останнім нюансом у виборі завіси буде її дизайн і способи управління. Але тут вже головну роль грає сам покупець!

У будь-якому разі не можна нехтувати допомогою фахівців торгових залів, які не тільки підберуть необхідну модель теплової завіси, але і розкажуть про всі види моделей і функціональності кожної з них.