Підключення водонагрівача до водопроводу

Без теплої води жити не надто комфортно. Розраховувати на централізовану подачу гарячої води можуть лише деякі щасливчики, і то не завжди вона є цілодобово. Вирішити проблему допоможе установка електричного бойлера або газового водонагрівача. Про правила монтажу, зі схемами та описом важливих нюансів, піде мова в статті.

Підготовчі роботи

Перше, з чим необхідно визначитися — модель водонагрівача. В залежності від того, який розмір сім'ї, де він буде знаходитися, з урахуванням матеріалу стін і наявності вільного місця, а також смакових уподобань підбирають прилад необхідних параметрів. Основними параметрами накопичувального водонагрівача є його продуктивність, потужність, габаритні розміри, а також розташування — вертикальне або горизонтальне, підлогове або навісне.

Розташування нагрівача слід продумати так, щоб, з одного боку, забезпечити зручний доступ до нього — як до регулювальним ручкам і вентилів подачі води, так і передбачити просте його обслуговування — можливість легко зняти зі стіни при необхідності чищення, у разі якщо котел навісний. Крім того, водонагрівач не має захаращувати простір.

Після вибору моделі і розташування пристрою, приступають до підготовчій фазі монтажу. Ознайомившись з доданою інструкцією до приладу, перевіряють його комплектацію, в тому числі і кріпильні елементи, засвідчуються відповідно проводки необхідної для живлення котла потужності, готують інструменти, труби, фітинги, вентилі.

Хід підключення

Якщо під'єднують підлоговий варіант обігрівача, то його ставлять у попередньо обраному для цих цілей місці. Особливої метушні з перфоратором в цьому випадку не буде потрібно. Для настінного котла передбачено кріплення у вигляді анкерів, на які він підвішується. Відразу варто відзначити, що перегородки з газо - і пінобетону — невідповідне місце для монтажу бойлерів, подібні експерименти краще не ставити.

Після того, як кріплення був зроблений, слід відключити подачу холодної води в системі, куди буде здійснюватися врізка. При відведенні води на нагрівач, в систему монтуються кульовий вентиль, фільтр грубої очистки води, а також зворотний клапан, після чого труба підводиться до бойлера. Відвідна труба з гарячою водою, що йде з бойлера, заводиться через змішувач разом з холодною водою на споживачі — душ, умивальники і так далі.

Після здійснення розводки по воді, бойлер через окремий автомат підключають до мережі електроживлення. Можна живити його і через розетку звичайним способом, але перший варіант надійніше і безпечніше. Після закінчення монтажних робіт, відкривають вентиль з холодною водою і подають харчування на водонагрівач. Перевірку працездатності здійснюють так — очікують спрацювання термореле, потім перевіряють температуру нагрітої води.

Монтаж запобіжного клапана

Не завжди спрацьовує автоматика, і при виході з ладу термореле при досягненні певної температури вимикання може не відбутися. У кращому випадку господар вчасно помітить, що вода в бойлері починає клекотіти, потихеньку закипаючи. При поганому результаті, від надлишкового тиску лопається колба, і гаряча вода заливає контакти, викликаючи коротке замикання. Разом — вийшли з ладу нагрівач і проводка.

Щоб уникнути цього, у систему монтується запобіжний клапан. Встановлюють його в трубопровід з холодною водою перед самим бойлером. Спрацьовування його відбувається при тиску 8 бар. Діє він так — якщо тиск в бойлері нижче, ніж у підвідної труби з холодною водою, в нього надходить вода. Як тільки тиск вирівнюється, відбувається спрацювання клапана. При роботі нагрівача в позаштатному режимі, з тиском 8 бар і вище, відбувається спрацьовування малого клапана і злив надлишкової рідини. Слід подбати про її відвід, приєднавши до висновку клапана гумову або пластикову трубочку відповідного діаметру.

Для здійснення контролю за тиском, рекомендується приєднати до клапана манометр і з його допомогою контролювати ситуацію.

Схема підключення до водопроводу

Нижче наведена принципова схема підключення котла до системи водопостачання:

Малюнок показує, де розташовуються стояки з холодною водою, вони відповідним чином підписані. Цифрами 1 і 2 позначені запірні вентилі на холодну і гарячу воду, 3 і 4 — також вентилі, що регулюють подачу води по квартирі. Кран 3 перекривають при необхідності перекрити воду в квартирі, а четвертий при роботі котла перекривається, щоб уникнути догляду гарячої води в стояк будинку. Під номером 5 вказано місце, куди монтується зворотний клапан. Номер 6 — кран для зливу води з котла. Він використовується при необхідності чищення, ремонту або демонтажу приладу.

У зазначених випадках вода з бойлера повністю зливається, і це правило слід дотримуватися неухильно. Кран не є обов'язковим елементом, але в деяких ситуаціях може сильно спростити життя.

До водопроводу з металопластику особливих проблем в підключенні виникнути не повинно.

До сталевого водопроводу:
Тут, щоб не займатися зварювальними роботами, застосовують спеціальний хомут для сталевих труб.

До полипропиленовому водопроводу — важливим нюансом є якість пайки і застосування поліпропіленових труб для гарячої води.

Схема підключення до електромережі:

Важливі рекомендації при установці накопичувального водонагрівача газового типу

Для правильної роботи газового водонагрівача необхідно наявність тяги. Вона може створюватися як примусово, так і бути природною. Для створення примусової тяги застосовується витяжна і припливна вентиляція, тоді як природна тяга грунтується на дії законів фізики і не вимагає додаткового обладнання. В іншому монтаж газового водонагрівача схожий з електричним. Слід також зазначити, що монтаж газового водонагрівача в обов'язковому порядку узгоджується з Міськгазом, і краще довірити підключення його до газопроводу кваліфікованим фахівцям, оскільки даний тип приладу набагато більш вимогливий до якості монтажних робіт, ніж аналогічний електричний.