Пахне вода з водонагрівача: що робити

Побутова техніка робить життя людини більш комфортним та упорядкованою. Життя сучасної людини вже не можна уявити без домашнього обладнання: водонагрівача, пральної машини, бойлера та інших побутових приладів. Іноді вода, що тече з водонагрівача, набуває неприємний гнильний запах. Розглянемо причини появи даної проблеми та способи її усунення.

Чому пахне вода з водонагрівача

Водонагрівач складається з ємності і нагрівального елемента, розташованого всередині. Особливістю даного приладу є його здатність підтримувати температуру на певному, заздалегідь заданому рівні.

Розрізняють водонагрівачі проточного та накопичувального типу. Поганий запах може з'явитися тільки у накопичувальних пристроїв, які мають ємність для нагріву. У підігрітому стані, сира водопровідна вода — це добре середовище для розмноження цвілі, бактерій і різних мікроорганізмів.

Причиною неприємного запаху завжди є мікроорганізми рослинного або тваринного походження. Потрібно розуміти, які види мікроорганізмів завелися всередині бойлера і як від них позбавитися.

Причин для неприємного аромату може бути кілька:

 • застійні процеси всередині ємності, що відбуваються при рідкісному використанні пристрою;
 • внутрішні хімічні реакції, що виникають при взаємодії магнієвого анода з сульфідами, що містяться у водопровідній воді;
 • низький температурний режим часто призводить до розмноження мікроорганізмів;
 • висока температура нагрівання призводить до появи накипу, дає неприємний запах;
 • непридатність фільтра призводить до забруднення бака і появи поганого аромату;
 • зношений трубопровід сприяє активному розмноженню бактерій, включаючи хвороботворні;
 • поганий склад води, в якій міститься висока концентрація сірководню.

Як усунути запах води з бойлера

Перш ніж приступити до кардинальних заходів щодо усунення запаху, потрібно обов'язково почистити резервуар бака від бруду і накипу. Зробити це нескладно самостійно. Для цього потрібно відкрутити кришку і злити брудну воду. Можна просто викликати фахівця, щоб він здійснив очистку та профілактику агрегату.

Далі необхідно з'ясувати причини появи поганого запаху від гарячої води, що тече з водонагрівача і постаратися їх повністю усунути.

 1. При гнильних застійних явищах, викликаних рідкісним використанням бойлера, треба просто гарненько злити вміст кілька разів протягом дня. Чистий киплячий потік промиє ємність від слизу і мікроорганізмів, сморід повністю зникне.
 2. При низькому або високому температурному режимі, необхідно відрегулювати максимально комфортну температуру, щоб вода не кипіла, але і не була ледь теплою. Досвід показує, що рівень температури 80° — 90° С є оптимальним показником, що перешкоджає розмноженню шкідливих мікроорганізмів.
 3. Якщо прийшов в непридатність фільтруючий елемент, то його просто треба замінити, встановивши новий.

Можна спробувати усунути запах самостійно, але краще звернутися у відповідні комунальні служби. Якщо зношений магістральний трубопровід або вода має погану якість, то необхідно обов'язково звернутися до комунальників, щоб зажадати заміну труб або поліпшення складу питної води.

ВАЖЛИВО! При виникненні запаху в приватному водопроводі, підключеному до свердловині, досить просто поглибити колодязь до чистого водоносного шару.

Профілактика неприємного запаху води з водонагрівача

За будь-яким водонагрівальним пристроєм необхідно регулярно доглядати.

Догляд за бойлером полягає в тому, що необхідно своєчасно перевіряти та замінювати зношені деталі:

 • оглядати термостати, з метою перевірки їх працездатності та ступеня зносу (зношений термостат не може забезпечити необхідний нагрів води у баці);
 • не рідше, ніж раз у півроку очищати і промивати бак (накип, бруд, іржа можуть роз'їдати металевий бак зсередини, що призведе до його протікання);
 • регулярно замінювати анод (на елементі найчастіше утворюється накип, яка погіршує його роботу і теж може бути причиною поганого запаху);
 • своєчасно замінювати зношені фільтри;
 • робити заміну вибухового клапана.

ВАЖЛИВО! Електричний водонагрівач є пристроєм підвищеної небезпеки для життя людини. У цьому пристрої з'єднуються два несумісні речовини — вода і електричний струм. Тому будь-яка поломка може призвести до аварійної ситуації або травмі.

Використовуючи в повсякденному побуті водонагрівальні пристрої, необхідно відповідально ставитися до їх експлуатації, роблячи регулярне чищення бака і профілактичний огляд кожного елемента.