Як перевірити водонагрівача тен

В даний час бойлери для нагріву води сталі широко популярні. Їх використання актуально не тільки для людей, які проживають у будинках. Таке обладнання нерідко встановлюється на різноманітних підприємствах, в готелях, а також закладах громадського харчування та інших сферах. І нагрівання води на таких установках відбувається завдяки Тену. Але іноді ця комплектуюча ламається, через що вода більше не гріється, і виникає необхідність термінового ремонту.

Саме тому ми вирішили розповісти вам про способи перевірки Тена на працездатність, а також про найбільш часті поломки деталі.

Як перевірити ТЕН на справність

Всередині Тена розташована дротяна спіраль, що має високий питомий електричний опір. І в момент проведення по ній струму вона нагрівається. Це сприяє наповненню простору між спіраллю і корпусом теплом, через що і відбувається нагрів води. Але іноді нагрівальні прилади перестають виконувати свою пряму функцію, і основний на той причиною є поломка Тена

Перевірка за допомогою мультиметра

На початковому етапі прилад потрібно активувати в режимі виміру мінімального опору. Потім беремо кінці приладу, і торкаємося ними висновків комплектуючої. Якщо спіраль обірвана, то на приладі з'явиться значення «1», яке буде заміною реального опору. А це все одно що і нескінченне опір. Це говорить про те, що має місце обрив в ланцюзі, і деталь необхідно терміново замінити.

А ось в ситуаціях, коли на дисплеї приладу з'явиться «0», будуть свідчити про виникнення замикання. І в такому випадку також знадобиться термінова заміна комплектуючої, для відновлення нагріву води.

Також обов'язковою умовою є перевірка на витік струму. У цих цілях активуємо на мультиметре режимі зумметра. Один щуп притуляємо висновку, а другий до корпусу Тена. Якщо зумер видає характерний писк, необхідно міняти деталь.

Перевірка за допомогою контактної лампи

Перевірити нагрівальний елемент можна і без мультиметра, за допомогою контрольної лампочки. Це пристрій включає в себе два мідні дроти з однієї житлової. На одних кінцях розташовані щупи, а протилежні підключені до патрона. В останній і встановлена лампа на 220 В, яка захищена міцним кожухом. При виникненні бажання зробити такий прилад можна власноруч, і це завдання виявиться простий навіть для недосвідченого майстра.

З метою перевірки Тена вам буде потрібно на перший контакт накинути нуль від мережі, а до другого вазу контрольно лампи. Якщо лампочка загориться, то обрив відсутня, а от у зворотній ситуації потрібна термінова заміна деталі.

Найпоширеніші причини поломок

Несправностей у роботі Тена може бути безліч, але існують найбільш поширені поломки, які і будуть представлені нижче.

1. Перегоріла спіраль накалювання.
2. Замкнув накаливающий провід, що йде до корпусу деталі. Використання обладнання з такою несправністю може призвести до ураження струмом.
3. На поверхні приладу утворився великий шар накипу. З часом вона просто почне перешкоджати тепловіддачі деталі, і як наслідок обладнання буде працювати неефективно, і вода перестане нагріватися. А при несвоєчасному усуненні цієї причини може виникнути серйозна поломка Тена, зважаючи чого знадобиться дорогий ремонт або виникне необхідність термінової замінений деталі.

Щоб запобігти позначені вище несправності, і, як наслідок, позбавити себе від зайвих фінансових витрат, вам знадобиться лише проводити регулярну перевірку деталі за допомогою зазначених вище способів!