Що таке сухий тен у водонагрівачі

Багато хто, вибираючи водонагрівач, стикалися з поняттям «сухий» ТЕН. Подібні моделі нагрівачів води швидко набули поширення і завоювали довіру у покупців. Встановлюють їх на дачі, заміські будинки, де немає центрального опалення.

Основні відмінності сухого Тена від мокрого

Раніше встановлювалися обігрівачі з мокрим Теном, пристрій більше схоже на звичайний кип'ятильник, тільки дуже великий. Воно представляло з себе порожню трубу, всередині якої спіраль. Решта простір засипалась кварцовим піском або будь-яким іншим матеріалом з хорошою теплопровідністю. Усе це клали в величезний бак, де відбувався контакт з водою і вона нагрівалася. Недоліки: з-за підвищеного утворення накипу збільшується енергозатратність і знижується теплообмін.

Сухий ТЕН працює принципово інакше: його основа – це реостатная дріт, яка поміщається в керамічний ізолятор. З водою не контактує, тому що виріб знаходиться в закритій колбі, яка, до всього іншого, має антикорозійну обробку. Для поліпшення провідності тепла поміщають олійну прошарок між стінками.

ДОВІДКА! Із-за особливостей конструкції — в сухому Тені нагрівальний елемент завжди прямий, їм комплектуються тільки ємності об'ємом від 50 літрів.

Недоліки і переваги сухого Тена

До основних достоїнств такого виду обігрівача відносять:

  1. Відсутність накипу. Це сучасне обігрівальне пристрій, в якому нагрівальний елемент надійно захищений стінками закритій колби і додатково оброблений антикорозійним розчином. Завдяки цьому, немає ніякого контакту з жорсткою водою і, відповідно, утворення накипу.
  2. Вода швидко нагрівається. Так як водогрійний елемент бойлера не має прямого контакту з водою і не піддається її впливу, то робота пристрою йде без перебоїв, якісно, з рівними проміжками.
  3. Надійна термозахист. Бойлери нового покоління оснащені надійною термозахистом, завдяки їй, не відбувається нагрівання апарату без води всередині. Якщо цей блок зламається, то з ладу вийде тільки сам ТЕН, а не весь водонагрівач.
  4. Простий в обслуговуванні. Заміну деталей в цьому апараті можна зробити самостійно, не вдаючись до дорогого ремонту. Нагрівальний елемент змінюється швидко і без особливих складнощів. Бажано проходити профілактичний ремонт у майстрів в сервісному центрі один раз у два-три роки, що значно економить кошти.
  5. Розміри котла. Такі апарати мають невеликі параметри та обсяги у порівнянні з обігрівачами з мокрим Теном, до того ж наділені цікавим дизайном, що надає йому привабливий зовнішній вигляд. Також володіють більш високою місткістю води, ніж попередні аналогічні моделі.
  6. Виключають можливість виникнення повітряної пробки. Ці моделі сконструйовані таким чином, що потрапляння повітря всередину виключається, відповідно, поява заторів також неможливо. Це значно продовжує експлуатаційний термін обігрівача з сухим Теном та економить грошові кошти його власника.

Недоліків у таких водонагрівачів небагато, але все ж вони існують:

  1. Неекономічний в роботі. Спочатку апарат гріє металеву трубку, а потім вже воду. Але цей мінус не завжди виправданий, так як нагрів йде глибоко всередині і непрямий нагрів води відбувається з мінімальними втратами тепла до того ж, діаметр сухого Тена (10-12 мм) менше діаметра металевої труби всього на пару-трійку міліметрів. Виходячи з цього, можна впевнено сказати, що повітряний прошарок між стінками занадто мала, щоб значно втрачати тепло при нагріванні.
  2. Існує думка, що потужність обігрівача з сухим Теном менше, ніж у аналогів з мокрим Теном. У других представників нагрівачів дійсно потужність спіралі 2 000 Вт, а у апаратів з сухим Теном всього 1200 Вт. Але сухих елементів нагріву в підігрівачі зазвичай ставлять два, тому потужність виходить вже 2400 Вт.
  3. Вартість. Вона вище, ніж у моделей з іншим типом Тена, але так як переваг у обігрівачів з сухим Теном значно більше, то її можна вважати цілком виправданим.

Вибираючи обігрівальний апарат себе в будинок, краще зупинитись на апараті з сухим Теном. Проблем з ним буде мало, а він прослужить довгі роки.