Чистка водонагрівача

В процесі експлуатації бойлера на його стінках, як і на нагрівальному елементі, утворюється шар накипу. Швидкість процесу її утворення залежить від жорсткості і ступеня очищення води у водопроводі, але підсумок один — продуктивність котла починає поступово падати, швидкість нагрівання зменшується, і рано чи пізно він виходить з ладу. Також ознаками того, що пора видаляти накип, є зміна температури нагрітої води в більшу або меншу сторону, явно збільшилася енергоспоживання приладу, шипіння в процесі нагріву, а також занадто часте вмикання і вимикання нагрівача.Щоб продовжити термін його служби, періодично утворювався накип необхідно видаляти. Про те, як це зробити, в процесі чищення не вкоротити, а продовжити термін служби нагрівача піде мова в статті.

Підготовка, злив води

Перше, що необхідно зробити перед процесом чищення — видалити з нагрівача воду. У разі розташування над раковиною або ванною, додатково підставляти під бойлер тази і відра швидше за все не знадобиться. У деяких моделей ТЕН угвинчується в бак, що сильно полегшує завдання. На інших конструкціях буде необхідно віддати кілька гайок, щоб дістатися до Тена. Щоб злити воду з нагрівача, діють за таким алгоритмом:

  • знімають з нагрівача електроживлення, вийнявши вилку з розетки або відключивши автомат, живить його;
  • перекривають приплив водопровідної води на бойлер і відтік з нього гарячої, попередньо повністю злив з крана гарячу воду;
  • одягнути шланг на штуцер для спуску води і злити її;
  • при відсутності штуцера можна не поспішаючи стравити вміст через запобіжний клапан, або відкрутити його і швидко спустити воду.

Інструкція по очищенню

Сам процес складається з двох етапів — очищення Тена і самого резервуара. Для того, щоб почистити нагріваючий елемент, потрібно спочатку спробувати очистити механічним способом, за допомогою ножа, наждачного паперу з великим зерном, або акуратно обстукати невеликим молоточком. Після цього промити ТЕН. Якщо механічний спосіб не допомагає, тоді слід замочити ТЕН у 9% оцті або в міцному розчині лимонної кислоти. Якщо і це не допоможе — пора замінювати нагрівальний елемент.

В залежності від того, наскільки сильно накип наросла на внутрішній поверхні бака, або її ретельно протирають губкою для посуду, або вдаються до хімічного методу очищення, описаному вище. Бак заповнюють розчином оцтової або лимонної кислоти і залишають на ніч, а вранці промивають його, видаляючи губкою залишки накипу.

ДОВІДКА. Можна також скористатися спеціальними засобами для очищення накипу, що продаються на ринку — ефект, приблизно однаковий.

Збираємо назад

Перед складанням бойлера слід переконатися в тому, що наявна прокладка з гуми не прийшла в непридатність, на ущільнювачі немає розломів і тріщин. Для надійності при складанні всі гумові елементи рекомендується обробити силіконовим герметиком. Здійснюється складання у зворотному щодо порядку розбирання. Після того, як ТЕН встановлений на своє місце, під'єднують термостат, причому контакти під'єднують в тому порядку, в якому вони були приєднані. Бойлер вішають назад, відкривають подачу і гарячої проточної води, після чого перевіряють прилад на герметичність. Якщо все нормально, подають електроживлення.

Як часто потрібно чистити бойлер, поради

Профілактичну чистку рекомендується проводити не рідше одного разу на рік. Якщо з'являються перелічені вище ознаки, як-то перевитрата харчування, довгий нагрівання, часте включення і так далі — не варто відкладати чистку і чекати виходу приладу з ладу. Щоб спростити собі роботу, слід дотримуватися таких рекомендацій:

  • фотографувати або малювати розташування електричних контактів, щоб нічого не наплутати при складанні;
  • для зменшення утворення накипу можна встановити фільтр на водопровід;
  • після розбирання нагрівача рекомендується провести візуальний огляд деталей на предмет несправностей, при необхідності здійснити заміну;
  • перед подачею електроживлення, дочекатися заповнення резервуара;
  • при користуванні фірмовими миючими засобами, настійно рекомендується ознайомитися з інструкцією з їх застосування;
  • після складання варто переконатися у відсутності витоку води з бойлера, при необхідності текти усувають.