Що краще газова колонка або електричний водонагрівач

Використання автономних систем обігріву води набуває поширення не тільки у власників приватних будинків, але і у жителів багатоквартирних будинків. Якщо для одних це єдиний спосіб підвищити комфорт проживання за відсутності центрального водопостачання (гарячого, холодного), то в багатоквартирних будинках встановлення автономних систем обумовлена перебої з подачею води і невідповідність температурного режиму встановленим нормативам.

Основними критеріями вибору нагрівальних пристроїв є:

  • продуктивність (потужність);
  • економічність;
  • умови й особливості монтажу обладнання;
  • вартість.

Всі ці особливості безпосередньо залежать від типу використовуваного енергоносія, в якості яких в основному використовується газ і електроенергія. Сучасні газові колонки та електричні нагрівачі здатні повністю задовольнити потребу в гарячій воді. Кожен з типів нагрівачів має свої переваги і недоліки.

Що таке газова колонка

Газова колонка являє собою тип пристрою, нагрів в якому відбувається під дією полум'я газового пальника. Розрізняють два види обладнання для нагріву води. Накопичувальний (бойлерний) і проточний. Найбільшого поширення набули прилади проточного виду.

Переваги газової колонки

Основною перевагою є економічність устаткування при досить високій продуктивності. До додаткових позитивних якостей варто віднести наступні характеристики:

  • Невеликі габарити;
  • Можливість користуватися гарячою водою в будь-який проміжок часу протягом усього терміну експлуатації;
  • Наявність контрольно-вимірювального обладнання та електронної системи управління дозволяє регулювати процес горіння в залежності від наявного тиску води в системі і на виході в точках відбору.

Використання бойлера дозволяє одночасно мати під рукою велику кількість води, але для її нагріву буде потрібно певний проміжок часу.

Вибір обладнання слід здійснювати виходячи з передбачуваного витрати води і монтажу системи гарячого водопостачання. При наявності декількох точок відбору (крани, змішувачі) слід вибирати обладнання більшої потужності. Розрахунок необхідної потужності може зробити фахівець.

Недоліки

До недоліків нагрівальних пристроїв на газі є необхідність розробки проектної документації, погодження в контролюючих органах, складність монтажу. Встановлення економічно недоцільне при відсутності централізованого газопостачання. Використання скрапленого (балонного) газу обійдеться занадто дорого.

Електричний водонагрівач

В електричних приладах в якості елемента для підігріву води використовується ТЕН. За типом конструкції вони також поділяються на накопичувальні і проточні. Але останні вимагають використання Тена підвищеної потужності, що створює додаткове навантаження на електропроводку і підвищену витрату електроенергії.

Тому найчастіше використовується система бойлерного (накопичувального) типу. Даний варіант може бути використаний і для одночасного нагріву великої кількості води, в залежності від ємності використовуваного бака, і в якості комбінованої системи.

У цьому випадку, після нагрівання до певної температури, вода може надходити в точки відбору. Автоматика, яка використовується в даних приладах, контролює витрати і подачу, забезпечує включення і відключення нагрівальних елементів, у залежності від встановлених режимів роботи.

Переваги

Основною перевагою електричних нагрівачів є відсутність необхідності додаткового узгодження на установку. Процес монтажу і підключення простіше в порівнянні з газовим обладнанням.

Комплексне рішення одночасного нагрівання та подачі води дозволяє одночасно використовувати декілька кранів або змішувачів для відбору. Надійність і безпека в процесі експлуатації ще один плюс на користь даних пристроїв.

Недоліки

Основним недоліком вважається велика витрата електроенергії. Сучасні електричні нагрівачі, за рахунок встановленого електронного обладнання, розраховані на роботу в черговому режимі. Включення проводиться залежно від режимів використання та кількості витрати води. У більшості випадків вони включені постійно.

До недоліків можна віднести можливість виходу з ладу нагрівальних елементів з причини осадження накипу з-за неякісної води. Але сучасні Тени мають керамічну оболонку, що перешкоджають процесу осадження накипу. Вони дорожчі, але термін їх експлуатації, що виправдовує їх вартість.

Висновок

Висновком з усього вищесказаного є те, що вибір водонагрівача слід робити виходячи з умов експлуатації самого пристрою. Більш економічно газове обладнання не завжди здатне забезпечити достатній нагрів води при великій витраті.

Вартість монтажу вище, ніж у електричних нагрівачів. У свою чергу, електричні пристрої вимагають наявності якісної електропроводки і при постійному режимі експлуатації фінансові витрати можуть бути досить значними. Вибір завжди залишається за споживачем.