Як злити воду з водонагрівача

Сучасний ринок побутової техніки відрізняється великим різноманіттям. Виробники регулярно пропонують своїм споживачам нові, більш вдосконалені моделі. До таких належать і водонагрівачі. Правильна експлуатація і дотримання всіх приписів, зазначених в інструкції, допоможуть продовжити термін функціонування обладнання.

Особливості конструкції

Водонагрівачі, або бойлери, зайняли міцні позиції практично в кожній квартирі або приватному будинку. Вони забезпечують житло регулярним надходженням гарячої води, допомагаючи не залежати від систем центрального комунального забезпечення. З вигляду простий пристрій насправді має складну конструкцію і виконує досить відповідальні функції. Він в автоматичному режимі підтримує температуру розташовуваної в ньому води.

Сучасний ринок аналогічних побутових приладів представлений в широкому спектрі. Кожен власник зможе знайти пристрій, що підходить по дизайну, розміру та цінової політики. Незважаючи на зовнішню різницю, всі водонагрівачі облаштовані за єдиним принципом.

Усередині корпусу захований ТЕН — трубчастий електронагрівач, який відповідає безпосередньо за підігрів. Він та інші деталі (запобіжний хлипак, магнієвий анод) захищені теплоізоляційним прошарком, яка проходить між зовнішньою і внутрішньою стінками корпусу.

На дні конструкції розташовується термостат, який відповідає за можливість регулювання температури. На зовнішніх стінках розташовані спеціальні кріплення для можливого обладнання водонагрівача на стіні або іншій поверхні.

Кілька простих і всім знайомих компонентів відповідають за виконання важливих функцій і мають зручністю при користуванні водонагрівачем.

Можливі причини зливу води

Періодично може виникнути необхідність злити воду, звільнивши ємність бойлера. Багатьох цікавить, чи потрібно спускати воду з водонагрівача на зиму. Розглянемо випадки, коли треба спускати воду.

Виробники настійно рекомендують дотримуватися рекомендації і не звільняти водонагрівач без гострої необхідності.

Можливі ситуації:

  • Устаткування розташоване у довго не опалювальному місці, наприклад, дача. Вода, застояна в накопичувачі і трубах, замерзає. Це може призвести до пошкоджень внутрішньої структури або розірвати бак;
  • Планова чищення внутрішньої поверхні бака. Появі іржавого нальоту і бактерій сприяє жорстка вода. Періодична очищення в таких ситуаціях необхідна;
  • Заміна старого магнієвого анода на новий. Анод займається тим, що очищає надходить воду від шкідливих домішок, накопичуючи їх у собі. Заміну нового пристрою рекомендується проводити щорічно;
  • Поява протікань і течі при користуванні бойлером. При пошкодженнях стінок експлуатацію пристрою необхідно припинити;
  • Поява неприємного запаху свідчить про необхідність термінової чистки. Він може з'явитися з-за застояної води в баку.

Без гострої необхідності проводити процедури по зливу рідини не рекомендується. Ідеальним варіантом буде спустошення накопичувального бака 1 раз в рік.

Доступні варіанти

Фахівці виділяють кілька способів, придатних для зливу води з водонагрівача. Грамотний підхід і дотримання техніки безпеки допоможуть провести процес зливу швидко і без отримання травм і опіків.

Довідка. Перед проведенням процедури зливу рідини необхідно ознайомитися з інструкцією для більш детального уявлення про пристрій водонагрівача.

Кілька способів як спустити воду з водонагрівача:

  1. Найпопулярнішим є злив рідини через запобіжний клапан. Корпус водонагрівача обладнаний спеціальним клапаном, призначеним саме для екстреного спустошення ємності. Для більшої зручності носика клапана можна приєднати зливну трубку, спрямовану у ванну або раковину.
  2. Використовуючи вентиль, необхідно перекрити надходження води з водопроводу. Після охолодження залишилася в корпусі рідини акуратно знімаються трубки надходження гарячої та холодної води. Коли трубки зняті, можна приступати до зливу.
  3. Провести спустошення бака можна через спеціальний отвір, призначене для холодної води. Цей спосіб більш складний. Для проведення процедури необхідно тимчасово запобігти подачу води в приміщення. Під отвір помістити підходящу ємність для забору води. Гайковим ключем акуратно відкрутити гайки, після зняти скидає клапан. Для більш швидкого спустошення можна відкрити кран для надходження гарячої води. Повітря, що надходить всередину корпусу, спровокує більш швидке витікання.

 

Дотримання всіх етапів при роботі допоможе спустошити бак водонагрівача.

На що слід звернути увагу

Будь-якої з вищеописаних процесів не гарантує повний злив води. Для ретельного спустошення необхідно провести розбирання бойлера. Для цього акуратно відкручують кришку на нижній поверхні і проводять процес від'єднання проводів.

При від'єднанні проводки потрібно запам'ятати всі тонкощі початкового з'єднання для продовження експлуатації. Фланець виконує функцію опори для трубчастого електронагрівача, його необхідно відкручувати проти годинникової стрілки. Невелике ослаблення кріплення гайки дозволить злити рідину, що залишилася на дні.

Після повного спустошення можна повністю відкрутити фланець. При витяганні Тена можуть виникнути труднощі з-за накипу і іржавого нальоту на його поверхні. Для цього можна акуратно розгойдувати водонагрівач, поступово підтягуючи ТЕН вгору.

Техніка безпеки

В процесі проведення ремонтних робіт необхідно дотримуватись правил техніки безпеки. Це допоможе уникнути отримання потенційно небезпечних травм і опіків, а також продовжити термін використання водонагрівача.

У першу чергу фахівці не рекомендують проводити самостійний злив води при умові, що пристрій ще на гарантійному терміні. Навіть невеликі пошкодження стануть причиною зняття з гарантії. У цьому випадку краще звернутися за проведенням послуги до професіоналів.

Перед проведенням ремонтних робіт апарат потрібно вимкнути з мережі подачі електроенергії, а також дати рідини в ємності охолонути до кімнатної температури. Це запобіжить можливість отримання опіків.

Без гострої необхідності зливати воду не рекомендується. У порожньому стані внутрішній корпус котла більше схильний появі корозії. Ідеальним варіантом буде очищення внутрішніх стінок і заміна необхідних деталей 1 раз в рік.

Висновок

Електричні водонагрівачі стали постійним супутником у будь-якій квартирі. Своєчасний догляд, дотримання простих рекомендацій і техніки безпеки допоможуть провести ремонтні процеси самостійно і продовжити термін експлуатації приладу.