Біосумісні контактні лінзи: призначення та особливості

Контактна корекція зору відноситься до неоперационным способів терапії аномалії зору. Контактні лінзи забезпечують чітку видимість, не обмежуючи свободу рухів людини. Однак, деякі люди, які потребують корекції зору і вибрали для цього контактні лінзи відчувають певний дискомфорт: в очах відчувається подразнення, відчуття печіння та ін. У таких випадках офтальмологи рекомендують своїм пацієнтам звернути увагу на біосумісні контактні вироби.

Що таке біосумісні контактні лінзи для очей

Сучасні біосумісні контактні лінзи виготовляють зі спеціальних матеріалів, склад яких найбільш близький до очних тканин. Дані вироби не тільки забезпечують максимальний комфорт і безпека щоденного носіння.

Важливо! Виріб з біосумісними властивостями не викликає істотних змін у фізіології очі.

Як відомо, при носінні контактних оптичних виробів очей завжди реагує на них, як на стороннє тіло, і навіть намагається всіма силами їх відторгнути. У перші хвилини застосування може виникнути сльозотеча, почервоніння склери та інші дискомфортні відчуття. По закінченні певного часу імунна система організму починає вироблення спеціального білка, що покриває лінзу тонким шаром захисту. Результат — очна система припиняє реагувати на виріб, як на сторонній предмет і сприймає його як «рідну» тканина. Однак, у деяких пацієнтів вироблення білкової плівки викликає певну незручність і знижує якість зору.

Інформація! Носіння біосумісних лінз не допускає подібних проблем. Крім гідрогелю, до складу даних виробів входить ряд спеціальних речовин, які не перешкоджають повної сумісності очних тканин і лінзи.

Клінічні дослідження біосумісного матеріалу показують завжди стійкий позитивний результат:

  • комфорт протягом усього дня;
  • незначний рівень дегідратації, що дозволяє підтримувати пропускну кисневу здатність. Крім того, підтримується постійний об'єм вологи протягом періоду носіння і не створюється відчуття сухості і дискомфорту;
  • на відміну від звичайних, біосумісні вироби забезпечують вироблення стабільної слізної плівки. Завдяки даній властивості вони тривалий час залишаються ідеально чистими і не викликають роздратування.

Офтальмологи рекомендують використання контактних оптичних виробів, сумісних за біологічними показниками з очними нормами, пацієнтам з синдромом сухого ока.

Особливості та переваги

Переваги перед традиційними:

  • вони повністю гіпоалергенні;
  • володіють підвищеною стійкістю до проникнення мікроорганізмів і виникненню негативних органічних відкладень;
  • максимальний і стабільний зручність носіння забезпечується з першого дня;
  • для пацієнтів подібний продукт випускається з комфортним періодом носіння — у продажу є одноденні та лінзи місячного носіння.

Біосумісні контактні лінзи ідеально підходять новачкам в період адаптації, яка традиційно проходить легко і швидко.