Чи можна спати в лінзах

Багато людей зізнаються, що в деяких випадках сплять в контактних лінзах. Причин для цього багато: деякі забувають зняти, деякі вирішують, що одну ніч, але в лінзах можна поспати, деякі це роблять спеціально, щоб переконатися, наскільки правдиві застереження лікарів.

Чи можна спати в лінзах: думка фахівців

Точно дати відповідь на це питання складно. Оскільки потрібно розуміти, що всі вироби відрізняються. Вони зроблені з різних матеріалів, відрізняються гидрофильностью і повітряної проникністю, що впливає на режим використання.

Основне правило, про яке неодмінно говорять лікарі і вказують на упаковках виробники — контактні лінзи, це медичний засіб для лікування патологій очей, а тому їх носіння зобов'язана щиро відповідати призначень офтальмолога.

У виробах можна перебувати лише в час, який передбачено виробником, з-за особливою технологією виробництва, а також матеріалу, який застосовується під час виготовлення. Не дотримання цього правила може обернутися серйозними наслідками і очними хворобами.

Більшість моделей, які зараз знаходяться на ринку оптики, можна носити протягом 10-16 годин. Це означає, що використовувати їх можна лише вдень.

Багато хто впевнені, що якщо вироби можна носити протягом зазначеного часу, то їх можна залишати і під час сну, так як люди зазвичай сплять не довше цього часу. Але все ж прибирати на ніч оптику потрібно.

Довідка! Просто термін носіння, наприклад, 10 годин вказаний виробником лише у випадку, що лінзи використовуються днем. Незважаючи на те, що нові моделі робляться з сучасних матеріалів, які характеризуються підвищеною кисневою проникністю, рогівці потрібно природне середовище — вплив повітря.

Які можуть бути наслідки

Якщо модель оптичного вироби не призначена для сну, то це може спровокувати такі негативні наслідки:

  • біль;
  • сухість та набряк рогівки;
  • скупчення білкових мокротиння;
  • пелена перед очима;
  • висока концентрація вуглекислого газу є сприятливою умовою для появи мікробів;
  • почервоніння білків очей;
  • поява кератиту.

Якщо неможливо зняти вироби перед сном, краще всього вибирати одноразові лінзи, вони найчастіше використовуються до 14 годин. На ніч вони видаляються, так як на наступний день надівається чергова пара.

Важливо! Перед тим як робити покупку, рекомендується порадитися з лікарем.

Заснув у контактних лінзах: що робити

Якщо випадково заснути в лінзах, то вироби можуть після цього стати сухі, що ускладнює їх зняття. Якщо побоюєтеся побічних явищ, що спостерігаються больові відчуття, почервоніння, зниження зору або не виходить прибрати лінзи, потрібно терміново звернутися до офтальмолога.

Що робити якщо випадково заснули:

  1. Почекайте деякий час, перш ніж пробувати видалити лінзи.
  2. Якщо необхідно, скористайтесь зволожуючими засобами для оптичних виробів. Це полегшить зняття.
  3. Не використовуйте лінзи 2-3 години, щоб упевнитися, що з очима нічого не сталося.

Око може отримати необхідний кисень лише з повітря. Коли оптичні вироби надіті, доступ знижується, якщо закрити очі, доступ кисню практично відсутня. Під час сну це може доходити до критичної позначки.

Через брак кисню з'являється набряк рогівки, це провокує ерозію. А вона в свою чергу збільшує ризик розвитку патогенних мікроорганізмів приблизно в 5 разів. А так як у око немає сильного імунітету, бактерії поширюються з швидкою швидкістю. Крім цього, контактні лінзи — це по суті чаші Петрі, які тримають розсадник мікробів в оці.