Скільки можна носити контактні лінзи

Всі хочуть бачити добре, проблема поганого зору турбувала людей завжди. Раніше вона багато чого коштувала людині і він не міг виконувати свої обов'язки, тому був марним для суспільства. На щастя, ці часи минули.

Ми живемо в сучасному розвиненому світі, де поганий зір більше не сприймається як порок. Хоч кількість людей, які погано бачать регулярно зростає, корекція зору зараз доступна кожному, навіть дитині. Про це ми і поговоримо.

Скільки років можна носити контактні лінзи

На жаль, на це питання немає єдиної відповіді. Хтось вже через 3-5 років носіння лінз відчуває дискомфорт. В цьому випадку люди змушені робити перерву або переходити на окуляри, або звертатися до лікарів-офтальмологів за оперативним втручанням.

А хтось після 10 років активного носіння не відчувають неприємних відчуттів. Все індивідуально. Розвиток науки і медицини не стоїть на місці. Лінзи з кожним роком стають корисніше і безпечніше. Контактні лінзи сьогодні — це не ті, що були ще 10 років тому.

Зі скількох років можна носити лінзи (з якого віку?)

На м'які з коригувальним лікувальним ефектом вікових обмежень немає. Але все ж, мінімальний рекомендований вік – не менше 7 років. Це пов'язано з тим, що в цьому віці діти стають більш відповідальними.

Важливо! Діти молодше 7 років можуть не дотримуватися правила по догляду за лінзами. Тому можуть втратити або проковтнути їх. Відповідальність за носіння лінз маленькими дітьми лежить на їх батьках. Вони повинні самі щодня знімати дитині лінзи перед сном, правильно їх чистити і зберігати.

Скільки можна носити одноденні контактні лінзи

Їх одягають відразу після сну, ходять цілий день і знімають ввечері. Після цього викидають. У наступні дні роблять те ж саме з новою парою. Найбільша цінність цих лінз в тому, що вони повністю стерильні. Можливість інфікувати очі зводиться до мінімуму. За ними не потрібно доглядати, вони мало контактують з навколишнім середовищем.

Серед недоліків можна виділити: висока ціна в порівнянні з звичайними; малий термін носіння, з-за чого вони швидко закінчуються. Важливо! Не носіть одноденні лінзи більше 2 днів. Це різко підвищує ризик розвитку серйозних захворювань. Через збільшення щільності лінзи і зниження надходить повітря, можлива втрата зору.

Чи можна носити контактні лінзи дітям

Фахівці кажуть, що вік не грає жодної ролі, щоб носити лінзи. Більш того, для дітей вони мають ряд переваг перед окулярами: Підвищують самооцінку та впевненість. Підлітки часто страждають від глузувань однолітків. Особливо якщо вони хворіють на короткозорість і носять окуляри. Це розвиває в дітях комплекси, ненависть до себе і може порушити психіку.

Вісімдесят відсотків батьків підтверджують, що носіння лінз підвищило якість життя і самооцінку дітей. Діти дуже активні. Окуляри, якими б дорогими не були, заважають займатися більшістю видів спорту. Носячи лінзи можна бігати, стрибати, танцювати і навіть плавати. Їх втрата обходиться набагато дешевше, ніж покупка нових очок. Лінзи підвищують контрастність, гостроту очей. Крім того, вони сильно підвищують поле зору, що не можуть зробити окуляри.

Які лінзи підходять дітям

Для дітей виготовляють м'які денні, нічні і ЖГП (жорсткі газопроникні) лінзи. Одноденні лінзи Вони найбільш підходять для носіння дітей. Їх не потрібно додатково дезінфікувати і чистити. Вони прості в експлуатації. А при носінні лінз, призначених на 1-2 тижні чи місяць, з-за неправильного догляду підвищується ризик зараження інфекціями. На більш тривалий період, лінзи дітям не призначаються.

Багаторазові лінзи

Лінзи строком носіння від 1 тижня до 3 місяців підходять тільки відповідальним дітям. Тим, хто готовий щодня виконувати всі процедури по догляду. Лінзи, призначені для більшого терміну (3 і більше місяців) дітям не призначають. З-за того, що згодом на них з'являються відкладення, інфекції, що вони стають непридатними для використання.

Нічні лінзи

Вони добре підходять для тимчасового відновлення. Їх одягають перед сном на всю ніч. Коригуючи рогівку, вони покращують зір на весь наступний день. Перевага цього способу в тому, що батьки повністю контролюють процес корекції зору. Мінімізується ризик втрати лінзи і можливість отримати зараження, не дотримуючи правила гігієни.

Жорсткі контактні лінзи

Їх призначають дітям в крайніх випадках, коли звичайні не дають належного результату. Наприклад — великий ступінь астигматизму. З-за того, що виготовляються з твердого матеріалу і мають маленький розмір, до них потрібно звикати. Але такі лінзи більш довговічні. При правильному догляді їх можна носити кілька років. Крім цього, у них висока якість корекції зору.

Важливо! Не вибирайте лінзи самостійно, інакше ви тільки ускладните проблеми із зором. Тільки лікар-офтальмолог підбере відповідний за розміром і властивостями вигляд.

Для цього використовується спеціальне обладнання. Але остаточний вибір буде тільки після примірки. Заходи безпеки з контактними лінзами Порушення заходів безпеки буде мати серйозні наслідки. Наприклад, може розвинутися виразка рогівки. В гіршому випадку – втрата зору. Правила по догляду за лінзами однакові для дітей і дорослих:

 • перед роботою з лінзами, завжди мийте руки і витирайте чистим безворсовиє рушником. Для промивки, дезінфекції та зберігання, використовуйте спеціальну рідину.
 • зберігайте і носите лінзи не більше встановленого терміну. Не носіть їх при почервонінні очей. Якщо з'явилися такі симптоми, як дискомфорт, різь, печіння, свербіж – негайно зніміть їх.
 • зверніться до лікаря, щоб усунути можливість появи інфекції. Вночі носіть тільки ті лінзи, які для цього призначені. Інакше це може підвищити ризик розвитку виразки рогівки.

Протипоказання при носінні лінз дітям

На жаль, лінзи не завжди допоможуть поліпшити зір дитини. Їх заборонено носити при деяких захворюваннях. До основних відносяться:

 • інфекційні захворювання очей (кон'юнктивіт, блефарит);
 • алергія і велика чутливість очей;
 • косоокість (якщо кут кривизни більше 15°);
 • проблеми зі слезоотделением; глаукома;
 • туберкульоз;
 • біль в очах,
 • почервоніння,
 • свербіж,
 • набряк повік;
 • проблеми з органами дихання;
 • простудні захворювання.

Міфи і факти

Прихильники контактних лінз активно говорять про їх позитивному впливі на зір і очі в цілому. Противники ж з не меншим ентузіазмом все заперечують. Давайте розглянемо деякі факти і міфи про лінзах:

 • контактні лінзи шкідливі і не комфортні. Колись це було так. Але сучасні навіть не відчуваються на очах. При цьому деякі люди носять їх більше 10 років. Вони не скаржаться на погіршення зору.
 • лінзи небезпечні і можуть травмувати очі. При дотриманні правил, можливість пошкодити очі зводиться до нуля.
 • лінза може прилипнути до ока. Це не так, вона дуже легко знімається. Потрібна лише невелика практика.
 • лінза може випасти. Нормальні лінзи не випадуть, навіть якщо займатися спортом. Але все ж, при контакті з водою або пересиханні (плавання, відпочинок в лазні, попадання диму в очі) це може статися.
 • дітям не можна носити лінзи. Лікарі довели, що різниці немає: дорослий або дитина. Дитячий очей дуже добре до них звикає.

У статті ми розглянули важливі питання, які турбують багатьох. Ми зрозуміли, що лінзи – це хороший спосіб корекції зору. При правильному догляді вони повністю безпечні навіть дітям. При цьому немає загального строку носіння. Носіть скільки хочете, тільки дотримуйтесь правил і вчасно звертайте увагу на зміни.