Який розчин для контактних лінз краще та чим можна замінити розчин

Контактні лінзи — це зручне і комфортне засіб корекції зору, справжній порятунок для тих, хто довгі роки носив окуляри і втомився від них. Особливо вони зручні для людей з високим ступенем короткозорості, які раніше були змушені носити окуляри з товстими скельцями. Єдина складність в експлуатації лінз — це догляд за ними: необхідно щовечора промивати їх спеціальним розчином і поміщати в контейнер, який також регулярно промивати, або заміняти на новий.

Розчин виконує кілька важливих функцій: дезінфікує, очищає від забруднень і підтримує в придатному для носіння стані — зволожує і пом'якшує. Існує широкий вибір розчинів, всі вони мають свої переваги і трохи розрізняються за складом і якістю.

Який розчин для контактних лінз краще

Видів розчинів для лінз безліч, але є кілька найбільш популярних найменувань:

 • BioTrue, новітня розробка від baush&lomb. PH практично ідентичний складу сльози, тому не викликає дискомфорту, не пригнічує природні захисні функції білків в складі слізної рідини. Цей розчин містить гилауроновую кислоту, за рахунок чого добре зволожує лінзи весь день і дозволяє уникнути неприємного відчуття сухості до вечора, знайомого багатьом, хто носить контактні лінзи. Ціна трохи вище аналогів на ринку, але якість її повністю виправдовує.
 • Synergi sauflon. Ефективно очищає від ліпідних і білкових відкладень, в тому числі лінзи з силікон-гідрогелю. Містить Oxipol, який одночасно зволожує, антисептичний і очищаючу дію. Відсутність консервантів робить його ідеально відповідним для чутливих очей. При распадении розчину виділяється молекулярний кисень, додатково підвищує життєздатність рогівки ока. Протягом дня використовується для додаткового зволоження.
 • ReNu MultiPlus — універсальний розчин від baush&lomb. Очищає і знезаражує, перешкоджає утворенню білкових сполук, тим самим продовжуючи термін носіння лінз. Застосовується для ополіскування і змочування контактних лінз, підтримуючи комфорт протягом дня. Також є різновид цього розчину ReNu MPS — спеціально для чутливих очей. Один з найбільш популярних розчинів, оптимальний по поєднанню ціна-якість.
 • Opti-Free Express від Alcon — також універсальний, підходить всім типам лінз, чудово очищає і знезаражує, містить цитрат, який ефективно видаляє протеїни. Також непогано зволожує і робить носіння лінз комфортним. Прийнятна вартість, витрачається економно, підходить для чутливих очей, словом, задовольняє всім запитам споживача.
 • Ликонтин універсал — водно-сольовий розчин вітчизняного виробництва, випускається фірмою Медстар. Значним плюсом цього розчину є його ціна, яка майже в два рази нижче популярних зарубіжних аналогів. При цьому розчин відповідає всім вимогам споживачів, відмінно виконуючи свої функції. Термін зберігання його порівняно невеликий — 2 місяці.
 • Таблетки Enzyme від Avizor — містять мікробіологічний ензим субтилизин, за рахунок чого найбільш ефективно розщеплюють і видаляють білкові відкладення. При всій своїй силі дії цей компонент не токсичний і не викликає роздратування очей. Використовується раз на тиждень. Таблетка поміщається в контейнер, заповнений багатофункціональним розчином, після повного розчинення туди поміщаються лінзи і залишають на час від 30 хвилин до декількох годин. Потім їх необхідно добре промити. Відчуття від застосування розчину — ніби лінзи тільки що придбали, приємне відкриття власників лінз з тривалим терміном носіння, місяць і більше.

Види розчинів для лінз

 • Багатофункціональні — виконують відразу кілька функцій: дезінфікують, очищають і зволожують. Практично не відчуваються оком, так як володіють пом'якшувальною дією, універсальні.
 • Водно-сольові — призначені для зберігання і промивання, прекрасно зберігають лінзи, повторюють склад звичайної сльози. З'явилися на ринку з моменту випуску перших контактних лінз.
 • Щоденні — добре очищають, але непридатні для того, щоб зберігати в них лінзи. Пероксидні — за рахунок вмісту 3% розчину пероксиду водню більш ефективно очищають. Однак після його застосування необхідна промивка, так як сам по собі пероксидный розчин здатний викликати опік слизової оболонки. Використовується 2 рази на місяць, не частіше, для лінз тривалого носіння.Ферментні — усувають білкові забруднення. В такий розчин потрібно опустити лінзи на 15 хвилин, потім промити і покласти в контейнер. Можна додати його в очисний або водно-сольовий розчин. Рекомендується використання раз в 7 днів. Випускаються у вигляді ферментних таблеток, які потрібно розчиняти.

Важливо: На думку фахівців, чим більше зволоження, тим менше антисептичних властивостей має розчин, тим більше ризик зараження, тому, використовуючи розчини з гілауроновой кислотою, необхідно додатково стежити за гігієною.

Чим можна замінити розчин для контактних лінз

Чим замінити розчин для контактних лінз якщо потрапили в нестандартну ситуацію, наприклад, змушені провести ніч не вдома, а розчину з собою немає? Є варіанти вирішення цього питання:

 • Фізрозчин. Дешевий і доступний, продається в аптеці. Перед застосуванням необхідно продезінфікувати ємність, в яку він буде наливатися. Звичайно, фізрозчин не знезаражує лінзи, але допоможе зберегти їх форму і гнучкість.
 • Дистильована вода. Підійде хоча б кип'ячена, до якої обов'язково треба додати сіль в пропорції 9 грам (половина столової ложки) на 100 мл. Важливо дочекатися повного розчинення солі, перш ніж класти туди лінзи.
 • Зволожуючі краплі для очей. Як правило, стерильні, а значить, можуть знезаражувати лінзи. До складу багатьох зволожуючих засобів також входить гилауроновая кислота, а значить, лінзи після ночі в цієї рідини не будуть доставляти дискомфорту. Пухирець з краплями маленький, і можна завжди мати його під рукою, в тому числі і для таких непередбачених випадків.

Все ж подібні хитрощі розраховані на крайній випадок і не є повноцінною заміною очищаючого розчину для лінз. Як тільки він стане доступним, необхідно видалити лінзи з очей і покласти в розчин для дезінфекції, а при необхідності скористатися додатковими засобами очищення. Який вплив матимуть на стан лінз альтернативні засоби, заздалегідь передбачити неможливо, тому краще уникати подібних ситуацій і використовувати тільки перевірені засоби для догляду за контактними лінзами.

Рідина для контактних лінз склад

Склад рідини для контактних лінз включає багато компонентів, але два основних фактори, що впливають на її функції, це сольовий склад, або осмотичний тиск, і кислотність (pH).

Важливо: Хімічний склад повинен наближатися до слізної рідини, без цього лінза буде набухати у воді, вбираючи її в себе, тобто втратить свої споживчі якості. Розчин повинен бути ізотонічним, це еквівалент 9% розчину звичайної солі, і мати pH близько 7,4.

Друга складова розчину — поверхнево-активні речовини (ПАР), або сурфактанти, які являють собою миючий засіб. Вони очищають лінзи від компонентів слізної рідини очі. Чим більше їх зміст, тим ефективніше відбувається очищення від білкових, ліпідних і колоїдних відкладень.

Третім компонентом є консерванти, або дезінфікуючі речовини. Вони не дають розмножуватися мікроорганізмів і зменшують їх концентрацію. Найбільш часто для цього застосовуються беззаконня хлорид (БАХ), поликвад, даймед, хлоргексидин, аналоги перекису водню — бербораты.

І останньою складовою розчину є кондиціонер, який зволожує і змащує поверхню очі, роблячи перебування в лінзах більш комфортним. Функцію зволожувача зазвичай виконує гилауроновая кислота.