7 корисних способів застосування металевого йоржика для посуду

Виявляється, металевий скребок для посуду – неймовірна і багатофункціональна річ. Крім свого основного призначення, він може виконувати ще безліч функцій. Спробуйте використовувати його не за основним призначенням, і ви здивуєтеся, наскільки він корисний.

Корисні лайфхаки з металевим ершем

Навіть якщо ви не користуєтеся таким йоржиком для миття посуду, придбайте його, і він допоможе очистити речі від іржі, тримати в чистоті взуття і навіть заточити ніж. Що ж, приступимо до розбору корисних способів незвичайного використання металевого скребка для посуду.

Очищення від іржі

Якщо під рукою немає спеціального засобу, роз'їдаючої іржу, або воно не діє, на допомогу прийде йоржик. Він має жорстку структуру, яка допоможе з легкістю очистити іржу.

  1. Перший спосіб – вологе очищення. Їржу можна відмити у воді. Налийте в миску, додайте в неї оцтової кислоти, покладіть іржаві предмети, потім виймайте їх і тріть йоржиком, періодично обполіскуючи.
  2. Другий спосіб передбачає суху чистку. Особливо вона підійде в тих випадках, коли на предмет велика кількість іржі або, навпаки, мінімальна. При мінімальній кількості просто тріть місце, поки іржа не зійде. При великому скупченні корозії зітріть кілька шарів, а потім скористайтеся першим способом з водою.

Терти доведеться з зусиллям, але результат перевершить очікування. Не забудьте надіти гумові рукавички перед роботою.

Заточка ножиць/ножика

Затупившимся ножиць можна повернути гостроту, просто порізавши ними металевий скребок для посуду. Розрізати його, звичайно, не потрібно. Головне, щоб за лез пройшовся йоржик. Краще всього просто потерти їм тупі ножиці або ніж.

Важливо! Різати на шматочки скребок не потрібно, це тільки зашкодить їм. Просто потріть тупі сторони про йоржик.

Полірування деревини

При потребі йоржик відмінно впорається з роллю наждачного паперу. Якщо потрібно перед фарбуванням відшліфувати дерев'яну поверхню, візьміть лопату і потріть їм потрібні місця. Для полірування дерева йоржик повинен бути трохи розпатланим».

А от якщо треба зняти старий шар фарби, то грубий йорж впорається з цим завданням набагато краще наждачки. Крім того, він допоможе створити штучні потертості на дереві при створенні відповідного декору.

Порятунок від засмічення каналізації

Волосся часто стають причиною засмічення каналізаційних труб. І не завжди звичайна сітка може з ними впоратися. А ось йоржик не пропустить жоден волосся. Завдяки своїй структурі він затримує найдрібніші порошинки. Але при цьому вода теж буде йти не так швидко, як зазвичай.

На замітку! Йоржик перед застосуванням потрібно трохи розпотрошити.

Позбавлення від мишей

У сучасних будинках і квартирах ця проблема виникає рідко, проте, вона існує. Особливо під час весняної повені жителям дач можуть навідатися несподівані гості.

Для позбавлення від мишей щільно закрийте всі щілини можна до металу додати бите скло. Миші забудуть хід до вашого дому.

Фіксація шурупів

Якщо в якомусь отворі розхитався шуруп, зафіксувати його допоможе йоржик.

  1. Розділіть скребок на дрібні нитки.
  2. Дістаньте шуруп з отвору.
  3. Обмотайте шуруп металевими нитками.
  4. Вставити його назад.

Вкрутити шуруп не вийде, так як різьблення буде закрита металом. Але триматися така конструкція буде набагато краще. Такий же фокус можна проробляти з цвяхами.

Очищення взуття

Особливо потрібен йоржик взуття з ребристою підошвою. Зазвичай такий спосіб використання вимагають кеди. Їх підошва біла, і бокова частина, яка на увазі, також ребриста. Вона досить швидко забруднюється як в суху погоду (від пилу), так і під час вологого (від бруду). Зубна щітка тут може виявитися безсилою, а ось йоржик за рахунок грубої структури впорається з брудом.

Пам'ятаєте! Йоржик повинен бути не занадто грубим, щоб не пошкодити підошву.

У більшості випадків йоржик виступає в ролі підручного засобу. Проте в ситуаціях, коли під рукою не виявляється нічого, він буває як не можна до речі. І якщо ви не плануєте користуватися цими способами на постійній основі, запам'ятайте їх на випадок екстрених ситуацій.