Яке господарське мило краще в побуті

Про користь господарського мила в побуті сперечатися не доводиться. Їм користувалися наші бабусі і мами, примудряючись виводити плями, які не під силу сучасним порошків.

Своєрідність господарського мила

Екологічний натуральний продукт не викликає алергії, цінується за високу концентрацію лугу. Вона, власне, робить всю брудну роботу: руйнує складні білки, колірні пігменти, розщеплює жири.

Довідка! Характерний запах господарського мила — ознака присутності жирів тваринного походження, а не синтетики.

Щоправда, коли цей натурпродукт сильно смердючий, виникають сумніви з приводу свіжості використаних жирових компонентів. Але мова не про це.

У продажу можна побачити мило у вигляді брусків, на яких вказана концентрація у відсотках (обіцяю, з цим розберемося), і в рідкому стані, розлитому в великі каністри або маленькі пляшечки. Яке краще — питання досить спірне.

Тверде господарське мило

У продажу можна знайти різні за кольором шматки господарського мила: білі, жовтуваті, темно-коричневі. Їх колір залежить від наявності або відсутності в складі білил і барвників.

Плюси

Безсумнівний плюс бруска — за зовнішнім виглядом і запахом можна відразу визначити натуральність.

До речі, основна відмінність господарського мила від звичайного туалетного бруска — у високому вмісті лугу. Завдяки їй, мило наших бабусь прекрасно відпирає складні застарілі забруднення.

Але не лужна концентрація видавлена великим шрифтом на бічній поверхні. Цифри на шматку — відсотковий вміст жирних кислот: від 60 до 75%.

Довідка! Чим вище показник жирних кислот, тим краще миюча здатність господарського кошти.

Ще одне характерне гідність брусків — простіше визначати кількість мила. Відкриваєш старовинні народні рецепти коштів для боротьби з плямами і читаєш: «Візьміть половину бруска...» Відразу зрозуміло, скільки це.

Тепер про ціну. Темні і світло-коричневі шматки коштують менше своїх ароматних аналогів та рідкого мила. Для кого-то перехід на твердий натурпродукт — спосіб економії домашнього бюджету.

Довідка! Твердим милом перуть білизну (парадокс, але в машинці воно не піниться!), готують з нього рідкий засіб для миття посуду.

Садівники в розчини для обприскування додають натерте господарське мило, щоб рідина прилипала до листя. А мильний розчин з додаванням соди став ефективним засобом для боротьби з борошнистою росою — білим нальотом грибкової природи.

Мінуси

  • Величезним шматком незручно мити руки, він вислизає.
  • Для машинного прання мило доводиться натирати на тертці. Це заняття не з приємних: крихти розлітаються, запах посилюється. Дивуюся, як у бабусі це ловко виходить!
  • Шматок вбирає вологу, розмокає, якщо забудеш злити воду з мильниці. Драглиста маса викликає неприємні асоціації. До неї навіть торкатися неприємно.

Розчин в цьому плані практичніше і приємніше. Поговоримо про нього.

Рідке мило господарське

Цей продукт сучасної епохи виготовлений без синтетичних добавок і пахне набагато приємніше брусків. Розповімо про його достоїнства і недоліки.

За миючої здатності, чесно зізнатися, рідке мило в підметки твердому не годиться.

Довідка! Мити руки посуд або рідким милом ще можна, а от відіпрати плями не вийде: слабка концентрація. Коли натираешь вологу тканину шматком, результат краще.

Економічним рідке мило назвати не вийде. Дозатор натиснеш — виллється не скільки треба, а як вийде. Поки всі змиєш, багато води витече, а лічильник в цей час крутиться.

Важливо! Для миття посуду рідкий аналог зручніше: капаешь милом не на руки, а на губку.

Для прання економніше купити недорогий порошок, рідке мило обійдеться набагато дорожче: лити його в барабан доводиться багато.

Важливо! Рідина, на відміну від твердого аналога, не відбілює білизна, воно стає неприємно сірим. Складні плями взагалі йому не піддаються.

Ймовірно, рідина погано впливає на ущільнювачі пральної машинки. Кажуть, що мильна стружка в цьому плані краще.

Рада! Для прибирання краще використовувати суміш рідкого мила з нашатирем. Без спирту залишаються матові розлучення.

Хоча рідиною користуватися зручніше, ніж бруском, термін зберігання твердого аналога набагато більше.

Як бачите, важко дати однозначну відповідь на питання, яке мило краще в побуті. Тому досвідчені господині запасаються і твердим та рідким речовиною. Для прання та видалення плям використовують брусок, а для миття посуду — розчин.

А ви вже вирішили для себе, який вид мила для вас краще: розчин або брусок?